Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Лятото идва, ще зареждаме ли по-скъпо гориво?

Бензинът вероятно ще бъде на нива между 2,45 и 2,55 лв., а за дизела - под 2,40 лв.
Ключови думи: цена, гориво, лято 2023, летен сезон

Какви цени на горивата ни очакват през летния сезон? Прогнозите са разнопосочно, но според Димитър Хаджидимитров от Асоциацията на българските търговци, производители, вносители и превозвачи на горива цените най-вероятно няма да се повишат до месец - месец и половина. По думите му потреблението за последния месец е намаляло с 10%.

"Може би се дължи на лекото свиване на икономиката. Хората най-вероятно са изпразнили джобовете. Дори може горивата да поевтинеят с 5-6 стотинки. Метанът ще падне с 10-15 стотинки - под 1,80 лв. Бензинът ще бъде между 2,45 и 2,55 лв. на различните обекти, а за дизела говорим под 2,40 лв. Газта - между 90 и 96 стотинки", прогнозира Хаджидимитров.

По думите му единственият фактор, който може да повлияе на увеличението на цената на пропан-бутана, е ако върнат акциза и ДДС-то от 1 юли, предава dnes.bg.

"Най-вероятно няма да се приеме. Много е трудно да си вземеш някакъв бонус, когато го дадеш на хората. Нашите акцизи са най-ниски в ЕС, нормално е цените на колонките да са най-ниски. Маржовете на печалба в Европа и България са близки - около 7-8%. Тази тенденция в близко бъдеще ще се запази. Спекулантите на пазара лесно спекулират с информацията, която излиза непрекъснато", посочи Хаджидимитров пред Bulgaria ON AIR.

Хаджидимитров отбеляза, че няма никакви проблеми с доставките на горива, а пазарът е спокоен.

"Конкуренцията в момента работи здраво за намаляване на цените по колонките. Потреблението пада и започват да свалят цените", категоричен е Димитър Хаджидимитров.

 

2
Коментара по темата
2.
Ереджеб
31.05.2023 14:14:31
Няма да зареждаме по скъпо!Тенденцията е да пада още цената с 20 до 25ст. На литър!!
1.
Zarejdanka
31.05.2023 12:46:45
4e koga ste zarejdali evtino
Kikimori zlatevci bokovci mare6kovci danci ne pla6tat , palna izzmet
  Добави Коментар
Автомобилен гигант съкращава над 10 хиляди служители Третият по големина производител на автомобили в Япония се стреми да направи бизнеса си по-ефективен и за засили устойчивостта си Руса фурия ще замени бременната Натали Трифонова Елица, която в момента работи като репортер в медията, е определяна като изключително амбициозна и решена да остави своя почерк в ефира
Не им се доверявайте никога! Тези зодии са най-лошите приятели Те често търсят изгода от общуването с някого Връзката на тези зодии е обречена, никога няма да спрат скандалите между тях Девите са абсолютна противоположност на Овните
Роби Уилямс пя на колене на бивша приятелка на Григор Димитров и направи страшно признание Всяко взаимодействие с непознати или дори с хора, които познавам добре, ме изпълва с дискомфорт, каза лошото момче на британския поп Българи в чужбина инвестират в имоти тук, за да... Смятат да се върнат след пенсиониране
Важно: Големи промени в отпуските за работещите! Ремонтират наредбата за работното време и почивките Пазете се от тях! Хората от тези зодии са най-агресивни Те с наслада ще наблюдават как се мъчите
Вече не се мъча да редя корите! Експресна баница – само пека и я нападаме още гореща С няколко съставки и минимални усилия правя най-вкусната баница Финансист от БСУ поема ръководството на Второ РУ (СНИМКА) Иван Делибашев има 16-годишен стаж в системата на МВР
Тези зодии винаги ще ви подкрепят в трудна ситуация Богатство е да ги имате сред приятелите си Направете това и пържолите ще се топят в устата Рецептата е много лесна и проста, а резултатът е месо, което буквално само пада от кокала