Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Ученици от морското училище в Бургас безпроблемно акостираха с кораб в пристанището на Ню Йорк

Ключови думи: Пристанище Бургас, пристанище Ню Йорк, обучение

Ученици от Професионална гимназия по морско корабоплаване и риболов „Свети Никола” посетиха „Пристанище Бургас” ЕАД и Южнобългарски Морски Образователен Център. Дванадесетокласниците имаха възможност да проведат практическо обучение в новия астро-навигационен симулаторен център.

Абитуриените проведоха час в залата по механика с гл. инж. Йордан Кебонин. С възможностите на симулационния център, където проведоха две упражнения, ги запозна к.д.п. Геори Събев. Под негово ръководство учениците се упражняваха в определяне мястото на кораба по астро-навигационен способ, чрез определяне линия на положението по три звезди.

Второто упражнение беше разиграване на ситуация по влизане с товарен кораб през нощта в пристанището на Ню Йорк. Част от трудността на задачата включваше разминаване с друг голям товарен кораб, така че да бъде избегнат сблъсък при навлизане в един от подходните канали за акостиране в пристанището.

Обучението на младежите от бургаското морско училище се проведе по линията на сътрудничеството на гимназията с Пристанище Бургас и и Южнобългарски Морски Образователен Център, за което от години работят изп.директор на бургаския порт Диян Димов и к.д.п. Георги Събев.

След обучението, част от децата споделиха категорично намеренията си да продължат морското си образование във висше училище.

Бърз трик за по-лесно заспиване Може да помогне Всички ли мразят Слави? Тв водещият с безпрецедентен ход във фейсбук Публична тайна е, че други политически лидери имат модератори, които управляват публичните им страници и те блокират троловете
Безпрецедентна ситуация в Биг Брадър Участник крещи: "Каам ти, каам ти" Трилърът със Светльо Вуцов продължава Не е ясно дали ще играе за националите
Алекс Грозданов обра аплодисментите в Полша В идеалния отбор е Мъж се направи на жена в "Ергенът" Иронизира участничка
Какво се случва с водата в голям роден град? Хора са притеснени Круизен кораб заседна в Дунав На румънска територия
Созопол ще посрещне Гимкхана и Супер Рали през уикенда На 1 ноември от 11:00 ч. на наказателния паркинг до стадиона участниците в Гимкхана ще демонстрират умения, скорост и безопасно шофиране Терористи щяха да потопят САЩ в кръв за Хелоуин, ФБР предотврати атентата
Не пропускайте празника на тиквата на пазар „Краснодар“ Цветното събитие ще се проведе на 6 ноември от 16 часа 2 г. и 8 месеца условно за учителя-педофил Христо Кирев Присъдата е прочетена днес при закрити врати заради интимни подробности и малолетната жертва