Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Мая Илиева изгоря с над 2 млн. лева от фалита на „Алма тур”

Според хора от бранша Мая още не знае, какво я очаква, тъй като „Алма тур” нямало да бъде единственото фалирало дружество, а още десетки други
Ключови думи: мая илиева, жоро илиев, дюн, хотел дюн, слънчев бряг, фалит, алма тур

„Черната вдовица” също е сред жертвите на „Алма Тур”. Хотелиерката Мая Илиева е имала глупостта да се довери на рухналата агенция „Алма тур”. От своя неблагоразумен бизнес ход Мая Илиева е изгубила над 2 млн. лева. Сезонът за Мая иначе е бил доста успешен тъй като хотелите й са били пълни, но дългът на скандалната туристическа агенция към нея обезсмисля този факт. Всички обекти на вдовицата са на загуба „ Гладиола”, „Гладиола стар”, „Акация” както и любимият й подарък от покойния й мъж хотел „Дюн”.

 
 
Всички обекти на вдовицата са на загуба „ Гладиола”, „Гладиола стар”, „Акация” както и любимият й подарък от покойния й мъж хотел „Дюн”
Първите три хотела на Мая са разположени в иначе тузарския курорт Златни пясъци, а се ръководят през една от фирмите й „Съни сенд”. Въпросните обекти са заработили успешно едва през миналата година и сега Мая е смятала да удвои печалбата си, но сметките й се оказали криви. През летния сезон обектите на „черната вдовица” са били пълни предимно с туристи от Англия и Русия, които са имали договори с „Алма Тур”. Оправната кандидат булка на Шванца обаче е решена да възстанови загубите си по всякакъв начин и не се интересувала от псевдо фалита на туристическата агенция, твърдят запознати.

Макар и да не се самоизтъква излишно вдовицата на Георги Илиев, съумя да запази туристическия му бизнес и дори да го развие. Всъщност Мая Илиева се оказа и едноличен собственик на всички обекти на „ Ваи Холдинг” тъй като съдружникът на мъжа й Николай Цветин, се отказа от бизнеса след смъртта му.

Според хора от бранша Мая обаче още не знае, какво я очаква, тъй като „Алма тур” нямало да бъде единственото фалирало дружество, а още десетки други. Тепърва „черната вдовица” щяла да преценява щетите от неблагоразумните си контракти със съмнителни туристически дружества за покупка на екскурзии или чартърни полети.

Въпреки че всички фалирали дружества се водят в процедура на несъстоятелност, този факт все още не е вписан в търговските регистри и на Мая Илиева ще й се наложи наистина да докаже бизнес нюха си, ако иска да запази състоянието и наследените имоти от мъжа си, непокътнати.

0
Коментара по темата
  Добави Коментар
GenZ инфлуенсър си размаза колата, излезе да попее, докато другият шофьор бере душа (ВИДЕО) Видеото събра 80 хиляди лайка от негови подобни привърженици, които пишеха "евала, брат, над нещата си!" Има ли наистина завещание от Ивайло Калушев за младежите от "Петрохан" Майката на Ивайло наследява хижата "Петрохан"
Румен Радев и ПБ се захващат с галопиращите цени приоритетно Парите от ПВУ и съдебната реформа също са на първи план Сърбия в политиката на княз Борис-Михаил На 2 май отбелязваме паметта на светия покръстител, но какво всъщност знаем за него
Шофьор с 3,40 промила помете заграждения пред МВР-Русе Мъжът е задържан от полицията, държал се е арогантно Тони Димитрова и Ники Кънчев на шоу с надиграване и „Стани Богат“ в Сигмен Традиционният курбан за празника ще е утре
Кога технологичният напредък води до затъпяване Не трябва да се бърка лесния достъп до информация с притежаването на знания Клетки "помнят" за затлъстяването до 10 години след отслабване Краткосрочното отслабване може да не намали веднага риска от някои болести
САЩ извадиха България, но вкараха ЕС в списъка за наблюдение за онлайн пиратството През 2025 г. нашето правителство било показало "силна ангажираност" по защитата на интелектуалната собственост Петима души загинаха в самолетна катастрофа в САЩ Самолетът е летял с висока скорост преди да се разбие
Православната църква почита Свети цар Борис Покръстител, кои имена черпят? Даниил ще отслужи днес света литургия в столичния храм "Св. цар Борис" Тръмп още няма стратегия за изход от зле планираната война срещу Иран Два месеца минаха от началото на конфликта, който взриви петролните пазари и доведе света до ръба на глобална криза