Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Мемоарите на принц Хари: Най-продаваната нехудожествена книга в историята

Ключови думи: принц хари, мемоарите на принц хари

Мемоарите принц Хари, които са на пазара от няколко дни, се превърнаха в най-продаваната нехудожествена книга в историята или поне така твърди нейният американски издател.

Очакванията за големи опашки пред книжарниците не се състояха. Онлайн обаче книгата вече е номер 1 по цял свят. Така е в Обединеното кралство, Америка, Австралия и Германия. В тези 410 страници принц Хари прави някои шокиращи разкрития за своя живот. Основното е, че цял живот той се е чувствал резервен, така както се казва и книгата, съобщи NOVA.

Друго, което разказва Хари, е, че лично той, като част от британската армия, е убил 25 талибански военни. Това създава вече сериозни проблеми за сигурността му. Той се движи с въоръжена охрана в Америка. Има и големи критики срещу баща му крал Чарлз III, а също и срещу брат му принц Уилям.

Хари казва, че са избрали да емигрират в САЩ с Меган, защото не са получили подкрепата, от която всяко младо семейство има нужда. Но експресни социологически проучвания показват, че Хари не получава състрадание сред британците. Напротив - 63% смятат, че той е сгрешил с публикуването на тези мемоари и вече неговият образ се възприема като отрицателен, за разлика отпреди десет години, когато той беше номер 1 по одобрение и си оспорваше първото място със своята покойна баба кралица Елизабет II. 41% пък смятат, че тази книга е направена просто за пари, такива каквито трябват на Меган и Хари, за да живеят в Америка. 

До момента дворецът и британското кралско семейство не са коментирали тези мемоари. Най-вероятно няма и да го направят. Също така очакванията за голяма промяна в британската монархия едва ли ще се състоят, въпреки направените шокиращи разкрития в тях. Британската монархия действа по правила от векове и каквото и да се случва в нея, то става бавно. А и има нещо друго – британците харесват своята монархия, защото тя е част от тяхното усещане за велика нация.

2
Коментара по темата
2.
Гадно!
14.01.2023 16:00:33
Да говориш срещу семейството си сред близки когато си никой е едно, но когато си с кралски произход е друго! И в двата случая човек не си избира семейството! Но когато си и принц, имаш задължения и към нацията, която ти плаща луксозния живот! Плаща ти дрехите, обувките, храната, охраната, образованието в елитни училища! И когато тръбиш по целия свят колко несправедливо е семейството ти, си един неблагодарник и егоист! Бил в армията в Афганистан? А къде беше баба му по време на бомбардировките в Лондон през 44а? Да не би в някоя резиденция? Остана в Лондон, заедно със хората макар че имаше избор!! Този господинчо знае ли какво е дълг, чест, лоялност и достойнство, че тръгна и костите на майка си да роди???? Абсолютен не-ща+стник!!!!
1.
Мери
14.01.2023 13:32:07
Британците си харесват монархията защото тя работи за тях. Хари е вече бита карта и Кралят трябва да му отнеме титлите за да запази реномето на институцията си.
  Добави Коментар
Аз съм гастроентеролог от Харвард и ви съветвам да ядете тези 4 плода за добро храносмилане Редовната им консумация може да подобри чревния комфорт Пълен потрес: Пиян баща качи 15-годишното си дете зад волана Като част от новата офанзива за сигурност на пътя, СДВР разкрива специален служебен имейл адрес за подаване на сигнали
Вече не пържа тиквичките, а правя този солен кекс - пухкаво и вкусно изкушение, което изчезва още топло Идеален за закуска, обяд или лека вечеря Сребърни медали и две индивидуални отличия за несебърски деца на международен футболен турнир В престижната надпревара, „Купа Черно море“, провел се на градския стадион в Несебър,  участваха отбори от девет държави
Реферите на Световното първенство по футбол прибират по над $100 000 Това е минималната премия за главните съдии от Мондиал 2026 Подпалиха дипломатически автомобили на българското посолство в Скопие Неизвестен извършител е подпалил служебните коли, които са били паркирани в централната част на македонската столица
21-годишната Мария загина при бънджи скок от мост, забравиха да й сложат въже Тя е паднала от около 40 метра (131 фута) височина Европейската комисия предупреждава: Пазете се от онлайн измами и фалшиви отзиви Потребителите трябва да внимават за подвеждащи оферти и съмнителни сайтове при пазаруване в интернет
Международният футболен турнир за купата "Созопол-Царево 2026" започна с елитни младежки отбори Кметът Марин Киров откри престижното състезание, което събира млади спортни таланти от четири държави Аз ще бъда най-отпред: Пеевски разсея слуховете за оттегляне и проведе чистка в ДПС Напук на разпада в регионалните структури, лидерът бетонира властта си и пенсионира Йордан Цонев и Хамид Хамид от тясното партийно ръководство
Община Несебър разширява образователната инфраструктура и подкрепя модерни иновации в професионалното обучение ПГТ „Иван Вазов“ в Слънчев бряг събра водещи експерти от Южна България за обмен на успешни бинарни практики Ипотечните лихви у нас се покачват до 3,5% след решението на ЕЦБ Прогнозираното увеличение от 0,5 до 1 процентен пункт слага край на ерата на свръхевтиното жилищно кредитиране в България