Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Пловдивски съветници избягаха от работа в услуга на Георги Гергов

Ключови думи: Пловдив, Георги Гергов, новини, Флагман, панаира

Пловдивският общински съвет не успя да заседава днес поради липса на кворум. Извънредната сесия бе поискана от 20 местни парламентаристи с една единствена точка - да се коригира абсурдното решение от 19 декември. В центъра на казуса са дружествата "Пълдин Туринвест", "Международен панаир - Пловдив", както и варненските акции във втората компания - морският град иска да ги премести в първата чрез апорт, което бе увеличило контрола на бизнесмена и почетен консул на Русия Георги Гергов в Международното изложение (как точно - виж илюстрацията), пише вестник Сега.

 Решението от 19 декември според юристи е правно неиздържано, поради което 20-те поискаха то да бъде коригирано, с цел категорично да се пресекат апетитите на бизнесмена - чрез него общината хем следва да одобри на предстоящото акционерно събрание на "Пълдин Туринвест" приема на варненските акции, хем после да се противопостави. Идеята на 20-те, всъщност, бе заседанието бе да се проведе на 5 януари. Председателят на съвета Александър Държиков (ГЕРБ) го насрочи обаче за първия работен ден от годината - и се сбъднаха прогнозите, че това реално би провалило заседанието.

90 минути след първоначално обявения час присъстваха едва 19 души. Липсваха хора от доста групи, включително сред 20-те - но основно от ГЕРБ и "Автентична лява БСП" (съветниците от БСП - Пловдив са със свалено доверие от централното ръководство заради връзките с Гергов). Именно тяхната коалиция задвижи през декември колелото в полза на Гергов, макар през ноември да бе гласувано обратното. Техният бойкот днес засилва съмненията, че сесията нарочно е била насрочена веднага след празниците. Основателни са и подозренията, че от месец и половина зад кадър се работи в режим "спешен порядък " в полза на бизнесмена - защото през ноември съветът наистина се произнесе срещу мераците на Гергов, но постепенно настана преобръщане. (Ноемврийското решение гласеше община Пловдив да не се съгласява с местенето на варненските акции, като задължи кметът Здравко Димитров да се противопостави, ако все пак то бъде направено; с декемврийското бе одобрено местеното, но по някаква причина остана и задължението на кмета да се противопоставя - което именно доведе до нуждата от ново заседание; а междувременно Гергов бе изтупал от праха контраоферта - дава на общината парцел от Панаира за нуждите на местната опера, а тя се съгласява варненските акции да бъдат апортирани в "Пълдин Туринвест").   

В залата днес присъстваха граждани, там бяха Христо Иванов и Ивайло Мирчев от ДБ, както и социалистът Иван Петков (представител на централното ръководство на БСП). Всички те искат община Пловдив да запази позициите си в Панаира, макар отдавна да са рехави. Иванов обясни пред медиите, че окончателното харизване на Изложението би било илюстрация за руското влияние и корупцията у нас. Граждани пък добавиха, че общината не бива да обслужва корпоративни интереси.

За разлика от предишните две бурни сесии, присъства и Здравко Димитров. Граждани му казаха да се обади на колегите си от ГЕРБ да дойдат, той отвърна, че всеки им има телефоните и може да позвъни.

В края на екшъна ДБ започна да събира подписи за нова сесия - на 9 януари, малко преди акционерното събрание на "Пълдин Туринвест"

1
Коментара по темата
1.
Гаргов
03.01.2023 12:21:07
цЕлъ гОдинъ няма съ притеснявате за ляп
  Добави Коментар
Октомври ни глези с още един слънчев ден и температури до 19° в понеделник Днес се очаква прекрасно време След смъртта на трима тийнейджъри край Созопол са разкрити нередности в документацията от автошколата на 18-годишния шофьор В картона на младежа е отбелязан урок по нощно шофиране в 17:00 ч. през юни 
Светлана вярва, че е жертва на мощна черна магия Докато чистела дома им, открила увит кичур коса и пръст зад картина – "зловеща находка", както я описва Всяка четвърта жена в менопауза и всеки осми мъж след 50 годишна възраст боледуват от остеопороза В Световния ден на болестта, какви са рисковите фактори? 
Дениз остарява и вече не е актуална, млада силиконка й отмъкна богатото гадже С филтъри, фотошоп и грим все още изглежда добре, но годините определено тежат, злобеят нейни близки приятелки Ето как се променя движението по АМ"Тракия" между Пловдив към София На четири пъти в следобедните часове, за около 30-45 минути ще се спира изцяло движението на всички превозни средства 
Товарен самолет се разби при кацане в Хонконг, има жертви Самолетът се е сблъскал с патрулен автомобил, който в този момент се е намирал извън оградената зона Няма такава държава! Заловиха служители на НКЖИ да крадат ябълки от частна градина по време на дежурство Бригада от 15 души спряла локомотив насред полето и атакувала ябълковата градина на фермер от търговишко село
Числото на интуицията ще помогне на 4 зодиакални знака да вземат решения за промяна Понякога посланията не идват с гръм и светкавици, а с нежния шепот на числата  Пеевски обяви твърда подкрепа за правителството, не искал постове Лидерът на ДПС върна в политическата риторика Тройната коалиция
ДПС победи ГЕРБ на кметския балотаж в Черногорово За първи път ДПС спечели кметско място в община Димитровград Обсъжда се увеличение за данъкът за старите автомобили в България