Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

В рамките на ден: Хванаха над 40 пияни да шофират по пътищата у нас

Ключови думи: пияни шофьори, флагман, акция

В рамките на разпоредената специализирана полицейска операция за спазване на Закона за движението по пътищата са проверени 10 168 моторни превозни средства. Извършен е контрол на 11 393 водачи и пътници, съобщиха от МВР.

Съставени са 2262 фиша и 516 акта за установени административни нарушения. Акцент в акцията е недопускане на управление от водачи, употребили алкохол, наркотични вещества и/или техни аналози, както и управление на МПС от неправоспособни шофьори.

В рамките на изминалия ден са установени общо 44 водачи, качили се зад волана след употреба на алкохол – 25 от тях са шофирали след употреба на алкохол от 0,5 до 1,2 промила, 19 - с над 1,2 на 1000, а четирима, спрени за проверка, са отказали да бъдат тествани.

Под въздействие на наркотични вещества или техни аналози са засечени да шофират 19 души, а четирима, спрени за проверка, са отказали да бъдат тествани.
От обобщените данни: по метода „линеен контрол“ са проверени 2294 МПС и 2622 водачи и пътници; за установени нарушения са съставени 571 фиша и 93 АУАН. Установени са седем водачи, седнали зад волана след употреба на алкохол от 0,5 до 1,2 промила, и седем - с над 1,2 промила. Двама са установени да шофират под въздействие на наркотични вещества или техни аналози.
 
Данните са междинни и в тях са включени резултати, постъпили до 16 часа.

1
Коментара по темата
1.
ВИДЯХТЕ ЛИ СЕ
11.12.2022 11:04:02
ве....боклуи..ии..ииииии.....
А пак подскачайте като ощипани моми ,като ви кажат,че от ганьовците (българите) по-големи лайнари няма.....ми ето го доказателството.....
то и дядо Петко (Славейков) го е казал от време оно.....,,Не сме народ.....а мърша.....
Ганьо винаги си е бил боклук....то си му е заложено в гена ,още с раждането.....
Жалкото е ,че има и много свестни люде между нас,но е заради такива лайна като тези пияндета,слагат всички ни ,под един знаменател....
  Добави Коментар
Цените на част от храните продължават да спадат Това сочат данни на Държавната комисия по стоковите борси и тържищата  Никола Цолов триумфира в Австрия и взе четвърта победа за сезона Българският пилот стартира трети, поведе още в първата обиколка и контролира финала
Рекордна жега притисна Европа, горещата вълна тръгва на изток Близо 200 млн. души са били изложени на температури над 35 градуса Ники Кънчев аут от "Стани богат", ето я причината По първоначална информация отсъствието на Кънчев е свързано с лични ангажименти
Над 10 000 унгарци участваха в първия гей парад след падането на Орбан Настроението било много по-оптимистично, според членовете на LGBTI общността Русия е проникнала в iPhone на опозиционер с технология, която вече не е трябвало да ползва Анализ на Citizen Lab сочи, че телефонът на Андрей Пивоваров е бил свързан с инструмент на Cellebrite
Денят, в който четири атомни бомби паднаха над Испания Катастрофа между американски B-52 и самолет за презареждане превърна Паломарес в ядрена авария Какво е чревният микробиом и как се оказа скрит съюзник в борбата с килограмите Балансът на бактериите влияе върху глада, ситостта, метаболизма и възпалението
САЩ с нови удари, Тръмп: Иран вече няма да съществува Военната операция е предприета след поредно нарушение на примирието и атака срещу петролен танкер в Ормузкия проток Гърция върна на Египет древни статуетки, намерени в контейнер за боклук Шестте артефакта били открити в квартал Перистери в Атина преди осем години
Ясни са всички 32 отбора в елиминациите на Мондиал 2026 Южна Африка и Канада откриват фазата на 1/16-финалите 1430 за загинали, над 50 000 са в неизвестност след земетресенията във Венецуела В Ла Гуайра спасители извадиха живо бебе около 32 часа след трусовете