Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Европол разби "суперкартел" в Дубай, иззеха 30 тона кока

Ключови думи: европол, картел, наркотици, кокаин, дубай

Полицията е разбила "суперкартел" за наркотици, който е контролирал една трета от търговията с кокаин в Европа, като е арестувала 49 души в различни страни, включително шестима основни заподозрени в Дубай, съобщи Европол.

В рамките на огромната международна операция са иззети 30 тона от наркотика и са извършени арести във Франция, Испания, Белгия и Нидерландия, се казва в изявление на полицейската агенция на ЕС.

"Наркопласьорите се бяха обединили в така наречения "суперкартел", който контролираше около една трета от търговията с кокаин в Европа", заявиха от Европол. "Мащабът на вноса на кокаин в Европа под контрола и командването на заподозрените беше огромен и в хода на разследванията правоприлагащите органи иззеха над 30 тона наркотици."

От Европол съобщиха, че Дубай е арестувал двама "високопоставени" заподозрени, които са свързани с Нидерландия, други двама, свързани с Испания, и още двама, свързани с Франция. "Единият от нидерландските заподозрени е изключително голяма риба", заяви пред АФП пожелал анонимност източник от Европол.

Тринадесет души са арестувани в Испания, шест във Франция и десет в Белгия, а 14 души са арестувани през 2021 г. в Нидерландия в рамките на същата операция, съобщи той. Нидерландските прокурори заявиха, че ще поискат екстрадирането на заподозрените от Обединените арабски емирства.

Един от заподозрените е 37-годишен мъж с двойно гражданство - нидерландско и мароканско, който е задържан за предполагаем внос на хиляди килограми кокаин в Нидерландия през 2020 г. и 2021 г.

"Това са тежки криминални престъпления, отнасящи се до международен трафик на наркотици, главно от Южна Америка през пристанищата на Антверпен и Ротердам", се казва в изявление на нидерландската прокуратура. Другият е 40-годишен гражданин с двойно гражданство на Нидерландия и Босна и Херцеговина, се казва в съобщението.

3
Коментара по темата
3.
За един приятел питам
28.11.2022 20:59:56
Флагман между Дубай,Марбея и Малага прави ли разлика ?
2.
За един приятел питам
28.11.2022 20:57:28
Тази снимана автокъща не е ли в Испания за там нищо не пише :)
1.
Уан куесчън
28.11.2022 18:16:16
Европол има ли правомощия в Дубай?
  Добави Коментар
B-52 се разби в американска военновъздушната база Едуардс Бомбардировачът, способен да носи ядрено оръжие, е паднал на летището малко след излитане Дефибрилатор монтираха и на Моста в Бургас Такива животоспасяващи устройства вече има разположени на ключови места в града
Как да направим перфектните бързи спагети Ще си оближете пръстите... "Ад" на популярен плаж: Дронове кръжат след атака на 4-метрова акула Жена на косъм от смъртта 
Крал и на дансинга: Везенков "взриви" купона на шампиона с Бангаранга Сашо спечели най-престижния турнир в Европа и първенството на Гърция, след това "избухна" под звуците на песента победител в Евровизия за България Огромен отзвук след шествието: Княгиня Калина в епицентъра, организаторите с реакция Нейната поява и заставане начело придобиха голяма популярност, намират се обаче и критици
Изгряваща спортна звезда загина в зловещ инцидент Сблъсъкът става на мокър асфалт Подробности за драмата с "принца"-красавец, признат за изнасилвач Мариус ще лежи в затвора в Норвегия
Всички шофьори допускат тези грешки с климатика в колата, а те източват резервоара ви през лятото Пускането на климатика веднага след сядането зад волана подлага системата на максимално натоварване Аз съм гастроентеролог от Харвард и ви съветвам да ядете тези 4 плода за добро храносмилане Редовната им консумация може да подобри чревния комфорт
Пълен потрес: Пиян баща качи 15-годишното си дете зад волана Като част от новата офанзива за сигурност на пътя, СДВР разкрива специален служебен имейл адрес за подаване на сигнали Вече не пържа тиквичките, а правя този солен кекс - пухкаво и вкусно изкушение, което изчезва още топло Идеален за закуска, обяд или лека вечеря