Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Гробът на БКП величието Вълко Червенков е заличен

Ключови думи: Вълко Червенков, БКП величие, гробът на Вълко Червенков

На 21 октомври се навършват 42 години от смъртта на Вълко Червенков. БКП величието е погребан на Централните софийски гробища, но днес гробът му е почти неоткриваем. Скромният му паметник не е почистван от минимум десетилетие и едва се вижда, възмущават се граждани, които посещават гробовете на свои роднини в близост. Вечният дом на Червенков е запуснат, буренясал и оставен на произвола на времето от роднините му, които не са му правили помен от 2013-а насам, когато дъщеря му Ирина беше жива. Единствената щерка на генералния секретар на БКП и премиер на България до 1956 г. издъхна след кратко боледуване през май 2014 г. Проф. Червенкова има двама синове, единия от които губи още докато е жива. Инцидентът се случва в САЩ, където и двамата синове на Ирина отиват да живеят още на младини. Павел е блъснат от камион и умира на място, а вдовицата му Мая не успява да преодолее трагедията и се връща в България, пише вестник Ретро.


Все още в Америка е другият внук на Вълко Червенков – Александър. Той е сред най-популярните нашенци зад океана, където вече е с титлата професор. От години Александър преподава мениджмънт в един от най-престижните американски университети в Чикаго – „Келог скул ъф мениджмънт“. През миналата година той се сдоби с палат за чудо и приказ срещу сумата от 1,8 млн. долара, която се равнява на точно 3 037 302 лева. Къщата му се намира в покрайнините на Чикаго и разкрива невероятна гледка към известното езеро Мичигън. Имението разполага с 5 спални, 3 бани, всекидневна, кухня и градина и се простира на над 400 квадрата. Дали обаче Александър го обитава сам или не, не се знае, тъй като в социалните си мрежи той не споделя никакви подробности за личния си живот, нито дали има съпруга и деца.

За последно той бе забелязан у нас през 2014 г., когато майка му Ирина, дъщеря на Вълко Червенков, почина вследствие на масивен инфаркт, след който изпада в 20-дневна кома, от която повече никога не се събуди. Живеещият в имение за милиони Александър явно няма възможност да задели средства, за да ремонтира гроба на знаменития си дядо. Възрастни социалисти се чудят как досега не е нает човек, който срещу скромна сума пари би се съгласил да поддържа в прилично състояние вечния дом на покойния премиер.


Вълко Червенков е изтъкнат деец на БКП. Роден е в семейство на военен. От най-ранните си младежки години става член на БКП и се включва във военната организация на партията. Получава първата си смъртна присъда на 25 години и е принуден да емигрира в Съветския съюз, където работи в Коминтерна. По време на Втората световна война е главен редактор на задграничното радио „Христо Ботев“, за което получава втората си смъртна присъда.


Червенков се завръща в страната след 9 септември 1944 г. След смъртта на Васил Коларов през 1950 г. е избран за генерален секретар на ЦК на БКП и министър-председател. Свален е от тези позиции на Априлския пленум на ЦК на БКП, когато на власт идва Тодор Живков. По-късно е изключен от БКП. Умира през 1980 г. и въпреки че е в немилост, е изпратен от множество хора.

1
Коментара по темата
1.
681
20.10.2022 13:16:23
Вълко Червенков поне е бил комунист, а ТОЗИ ,който дойде след него не беше комунист. Беше си селдки хитрец-клоун, който розсмиваще едни а по-вечето разплакваше по Бжбов дол, Белене, Пазарджик, Стара загора, на " Развигор" и други места. Един продажник ,който открадна и продаде бъдещето на България.
  Добави Коментар
ЦРУ: Иран може да устои на американската блокада с месеци Страната все още разполага с близо 70% от ракетния си арсенал отпреди войната и около 75% от мобилните си ракетни установки Дара с втора репетиция на сцената във Виена Заявките са за шоу, което съчетава неподправения ѝ стил, но с кукерски елементи
„Филм без име“: Тази вечер ще е страхотният финал на „СОЛиСиМи“ - с магията на филмовата музика и младите таланти на Бургас Концертът ще бъде истинска наслада за всички ценители на музиката и киното, като същевременно ще бъде и великолепна демонстрация на младия творчески потенциал на Бургас Самолет удари човек на пистата в Денвър От Frontier Airlines заявиха, че разследват случая
Крум Зарков: 9-ти май е ден на победа, ден на памет, ден на съвест Антифашизмът е паметта за онези, които имаха смелостта да се изправят срещу злото, когато то маршируваше с униформи, знамена и омраза, каза лидерът на БСП Волен Сидеров каза истината за скандалните кадри в София Искам да кажа, че съм жив и в добро здраве - имаше посегателство над моето здраве, заяви лидерът на АТАКА
Путин: Русия се бори срещу агресивна сила, подкрепяна от НАТО (ВИДЕО) Руският президент заяви, че води "справедлива" война Пророкът на Страшния съд вижда трети мандат на Тръмп Британският медиум Крейг Хамилтън-Паркър предвижда нов глобален конфликт, който ще преобърне световния ред
Хванаха дрогиран бракониер по време на незаконен лов на сърни и елени (СНИМКИ) У него са намерени две оръжия, едното от които е незаконно, както и забранени средства за лов и боеприпаси Хиляди се стичат към пл. „Тройката“, след минути започва вторият етап от Джиро дИталия В официалните канали на състезанието показват уникални кадри от региона и обсипват със суперлативи българската природа
Мариус Куркински: Писна ми от BG, искам България Актьорът представя новия си моноспектакъл и споделя надеждата си за край на омразата и политическата алчност Виждали ли сте този мъж? (СНИМКА) Издирваният е Антон Иванов Казанджиев, който е в неизвестност от 5:30 ч. вчера