Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Белгийският крал въвежда мерки за пестене на енергия в двореца в Брюксел

Ключови думи: Крал Филип, новини, Флагман, Бургас, белгийски крал, икономия на ток

Белгийският крал Филип въвежда мерки за пестене на енергия в двореца в Брюксел и в резиденцията в Лакен, съобщиха местни медии.

Предвижда се нощем дворецът в центъра на столицата да не бъде осветяван и в помещенията, където е възможно, осветлението да се изключва. Започва ремонт на двореца, при който крушките на всички осветителни тела и външната стъклена дограма ще бъдат подменени, за да се намали енергийното потребление.

На покрива на дворцовата сграда от XIX век ще бъдат поставени слънчеви панели. Очаква се подобренията да бъдат завършени след две години и да струват 5,5 милиона евро.

Отбелязва се, че кралското семейство продължава да получава молби за подкрепа от граждани, които не успяват да покрият сметките си за енергия. Миналата година от двореца са отговорили на 788 молби, като във всеки от тези случаи са били осигурени по 200 евро. Медиите допълват, че броят на тези молби расте с повишаването на енергийните цени заради войната, предприета от Русия срещу Украйна.

0
Коментара по темата
  Добави Коментар
ЕК активира евро механизма за защита на вота в България преди изборите на 19 април Системата за ранно предупреждение ще действа до 26 април НАП започва всеки ден да публикува средните цени на дизела и бензин А95 Данните ще се изчисляват от фискалните бонове, а при цена от 1,60 евро за литър в три поредни дни част от гражданите ще имат право на месечна компенсация
Мадуро се чувства добре в затвора в Ню Йорк и тренира всеки ден Това заяви сина му, преди новото съдебно изслушване в САЩ  Разбиха печатница за фалшиви евро в Румъния след арестите в София Властите удариха международна група за фалшифициране на пари, а при акцията са иззети над 1,2 млн. фалшиви евро
Дете на 14-години е било принудено износи близнаците на майка си и приятеля ѝ И двамата са обвинени в сексуално насилие над дете 4386 дела са постъпили в Окръжния съд в Бургас през 2025 г., повече от 75% са приключени Окръжен съд Бургас отчете стабилни резултати и висока ефективност през 2025 година
Никола Цолов получи премия от 25 000 евро Държавно признание за силния сезон на пилотът във Формула 2 връчи министърът на младежта и спорта Моджтаба Хаменей дал благословията си за сделка със САЩ Арагчи е уведомил Уиткоф, че аятолах Моджтаба Хаменей му е дал своето "съгласие и благословия"
КЗП затвори заведение в Бургас Комисията напомня на всички търговци в туристическия сектор, че предоставянето на услуги без необходимото удостоверение за категоризация представлява сериозно нарушение и води до незабавни административни санкции Отличиха най-добрите във втория творчески конкурс в Несебър Проявата бе насочена към ученици от 5. до 12. клас, разделени в две възрастови групи и в нея взеха участие възпитаници от различни училищата на територията на Община Несебър
Два медала за СК „Бушидо“ на държавните първенства по карате в Несебър Александър Тетевосян спечели сребро и бронз при силна конкуренция в зала „Арена Несебър“ Орбан: ЕС няма пари, но тегли милиарди за Украйна Италия се справя фантастично, десницата е впечатляваща“, а италианският вицепремиер Матео Салвини е най-силният управляващ фактор на патриотите в Западна Европа. Но италианските патриоти са принудени да правят непрекъснати компромиси с Брюксел, каза той