Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Омар няма да обжалва ареста си, до дни го местят в затвора

Съвсем скоро ще стане ясно дали този брадат младеж изобщо е младеж или зрял мъж
Ключови думи: Омар Мохамед Аднан, новини, Флагман, Бургас

Омар Мохамед Аднан, който прегази двама български полицаи на кръговото кръстовище "Трапезица", е отказал да жали мярката си за неотклонение, научи Флагман.бг. В момента той е разнасят с душегубката на Съдебната охрана от Пето РУ Бургас през ОД на МВР до стаята за задържани в Съдебната палата.

Във вторник или сряда той ще бъде приведен в ареста към Окръжния затвор на Бургас.

И Окръжният съд, и Районният съд в Бургас му наложиха постоянна мярка "задържане под стража". В по-късен етап двете обвинения ще бъдат обединени, но засега, явно за да се презастрахова прокуратурата води две паралелни дела срещу него - първото за убийството на Йордан Илиев и Атанас Градев, а второто - за каналджийството на 48 сирийски граждани.

И двете съдилища отказаха на служебния му защитник Камен Кънев, Омар да изтърпява ареста си в затворническата секция на Бежанския център в Бусманци. Съмненията са, че ако е там, може да избяга, защото нивото на сигурност не е никак високо. 

В същото време усилено се работи по установяването на фактическата възраст на Омар. Както писахме, първоначално при влизането в страната той е обявил, че е роден на 24 март 2007 година. Няколко месеца по-късно обаче, при нова анкета в Бежанския център в Харманли, Омар явно е забравил рожденната си дата и представил коренно различна година и дата. Ако се установи, че е пълнолетен, го грози доживотен затвор. Ако обаче бъде съден като непълнолетен, може да "лежи" най-много 10 години.

9
Коментара по темата
9.
айде айде
29.08.2022 19:58:10
гръмвайте го тоя и да се свършва
8.
До 7
29.08.2022 17:28:12
Щото са прости и затова са станали палицай ,кат не стават за дрихо
7.
Отчетo
29.08.2022 16:13:01
Повечето полицай са толкова неподготвени, че наличието им в списъка за заплати граничи с престъпление! Как е възможно 19 годишен без книжка да осуети действията на полицаи преминали обучение???? При двойна по численост полиция спрямо армията, отново се налага армейските подразделения да им вършат работата по границата! Да очакваме ли скоро армията да се заеме и контрола по пътищата както е в Мексико за да се разрешат и проблемите там?
6.
Freedom fighter
29.08.2022 16:07:10
Бургаският съд дори и да го осъди до живот, ВКС ще отмени присъдата, защото трудно ще се докаже умисъл за убийството, а и със сигурност вече има допуснати множество процесуални нарушения, които ще окажат влияние на крайната присъда. Аз не вярвам обвиняемия да остане толкова дълго жив, че да чуе окончателната си присъда.
5.
Ivan до 4
29.08.2022 15:04:56
Жалко за погубените животи, този екземпляр да не мълчи , а да каже истината. Въпреки че ще си платят , затова , че погубиха двама и почерниха семействата им.
4.
Ххх
29.08.2022 15:00:02
Според мен някой си изми ръцете с него. Не мисля, че този картун е карам автобуса, но е удобен. Според мен са му предложи да помогнат на семейството ми в замяна на това, да поеме вината.
3.
Аз
29.08.2022 14:16:33
Има в Бургаския една килия с едно развалено парно (където беше Горан),сложете го моля ви в нея!
2.
е ,че що
29.08.2022 13:47:10
да обжалва......
у панделата закуска ,обяд ,вечеря....редовно къпане,смяна на бельо,чистичко.....да не е луд...да обжалва..
е ..може да отнесе и някое кересте в навалицата,ама таман ша му е за урок.....
1.
д-р менгеле
29.08.2022 13:36:23
Не става така другари. Предлагам да му се направи аутопсия или дисекция за да се установи истинската възраст на този екземпляр.
  Добави Коментар
Август влиза с до 43 градуса: Жегата ще отстъпва само пред кратки бури Температурите през месеца ще останат над климатичните норми, а валежи и гръмотевици се очакват в края на първото десетдневие и след средата на август Нова сметка от 1 август: Здравната вноска скача на 24,81 евро Промяната засяга хората без друго основание за осигуряване, първата по-висока сума трябва да бъде платена до 25 септември
22 месеца затвор, но на свобода: Решението за терориста Абдул Б. разтърси Германия Прокуратурата настоявала за по-тежка ефективна присъда, но магистратите приели, че законовите основания за задържането му са отпаднали Тропически нощи и нови горещи вълни: Европа се готви за по-топъл от нормалното август Температурите в Неапол, Барселона, Рим, Валенсия, Ница, Солун, Сплит и Атина може да не падат под 20 градуса дори след залез
Часове за 5 километра: Ремонт блокира важна връзка с АМ "Тракия" Километрични колони се образуваха още сутринта, а от АПИ не са съобщили причината за дейностите и срока за приключването им Вдигнаха въздушна линейка за дете в критично състояние, паднало от тротинетка 12-годишно момче се заби с тротинетка в дърво, въздушна линейка го откара в Пирогов
Софийският университет разкрива три нови магистратури в Бургас Бъдещите студенти ще се обучават в областта на спортните иновации, подкрепата за мигранти и социалната работа с деца и семейства Европа гори: 280 000 души евакуирани във Франция и Испания преди нова жега Еманюел Макрон предупреди за трудни седмици, а Педро Санчес обяви тежки часове в битката с огнената стихия
Няма ракетна заплаха за България, но Иран отваря фронт за хибридни атаки Експерти не очакват удар по авиобаза Безмер, но предупреждават за кибератаки, дезинформация и натиск върху критичната инфраструктура Енергийният клас влиза в обявите: Нов разход при продажба на жилище Сертификатът ще дава повече информация на купувачи и наематели, но поставя въпроса кой плаща обследването на старите блокове
TOP MOBILITY вече предлага велосипеди под наем в България Клиентите могат да избират между разнообразни механични и електрически велосипеди – градски, туристически, планински, gravel и детски модели, съобразени с различни нужди, предпочитания и маршрути „Един грам живот“ - филмът феномен ще бъде прожектиран на открито в Бургас Определян като най-добрия български филм на 2025 година, „Един грам живот“ се нарежда сред трите най-гледани български филма за всички времена и се превръща в истински обществен феномен, предизвикал широк обществен отзвук и дискусии