Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Българите гласуват в 61 страни, две секции ще има в Русия

Ключови думи: гласуване, избори, секции, секции в чужбина, русия

На този етап Централната избирателна комисия обяви, че секции за гласуване извън страната на 2 октомври ще се разкрият в 61 държави. Изборният закон задължава Комисията да обяви местата, в които на проведени до пет години преди изборния ден избори е имало образувана поне една избирателна секция, в която са гласували не по-малко от 100 избиратели.

В този списък са и местата, където има дипломатически и консулски представителства на България и в тях следва да бъдат образувани секции. В одобрения от ЦИК списък фигурират общо 723 секции зад граница в 61 държави, като в Русия са посочени две секции - в Москва и в Санкт Петербург, а Украйна не фигурира, предаде БНР.

ЦИК не по-късно от 10 септември ще определи окончателно местата в държавите, в които ще се образуват секции зад граница и броят им във всяко населено място въз основа на обобщени данни. Ще се вземат предвид и заявленията, които българите в чужбина подават за вписване в избирателни списъци и посочват места, където се намират.

На този етап най-много секции е планирано да се разкрият в Турция - 143, в Обединеното кралство те са 128, а във Федерална република Германия - 116, но там все още няма яснота дали ще бъде разрешено да се открият секции извън консулските и дипломатическите ни мисии.

В Испания са посочени 64 секции, в САЩ - 42. Все още няма окончателна информация от външното ни министерство за дадените разрешения на България да проведе избори и да разкрият секции на 2 октомври. Затова и част от местата са под въпрос.

2
Коментара по темата
2.
Атом
15.08.2022 15:57:55
РУСКАТА КРАЖБА НА ЗАПОРОЖКАТА АТОМНА ЦЕНТРАЛА ВОДИ ДО ГЛОБАЛНА КАТАСТРОФА През седмицата обстрелът на и около най-голямата в Европа ядрена електроцентрала в Запорожие - 6 блока - придоби нов цинизъм. Според руския представител Небензя в случай на катастрофа виновна ще си е Европа, а не Русия. Руското уродливо мислене едва ли може да бъде вече изправено. Значи виновни са не войските на агресора, а мирните европейци? В Кремъл дори и не се замислят за възможното разпространяване на радиоактивната зараза и до Москва и отвъд.Накъдето духне вятъра. А вятърът духа от руския милитаризъм. Изявлението на Командващият руския окупационен гарнизон на станцията Валерий Василиев Кремъл обяви за неофициално. Солдатът е цинично откровен и казва пред подчинените си -
«Как вы знаете, мы заминировали все важные объекты Запорожской атомной станции. И мы не скрываем этого от врага. Мы их предупредили. Враг знает, что станция будет или русской, или ничьей. Мы готовы к последствиям этого шага. И вы, воины-освободители, должны понимать, что другого пути у нас нет. И если будет самый жесткий приказ — мы должны выполнить его с честью». Воини-освободители, готови за масово убийство.
1.
Putler kaput
15.08.2022 13:32:26
Надали извънземните са нанесли този най-голям военен удар по Русия от началото на войната в Украйна. Нормално възниква въпросът „Кой“???? Отговорът е ясен – ударът по руското военно летище в Крим е нанесен от някой, който разполага с технология за унищожение, която далеч надхвърля способностите за защита на Путин и шайката му. Това беше предупреждение към Кремъл. Дали ще бъде разбрано скоро ще стане ясно.

А от кого беше „посланието“ ще разберат бъдните поколения, след като бъдат разсекретени след 100 години съответните архиви. Дано по тяхно време светът най-после е спрял да създава чудовища от рода на Сталин, Хитлер, Путин и тям подобни, а оръжията да са прибрани в музеите.
  Добави Коментар
60 лева за килограм череши у нас, дори във Франция са по-евтини Трагична година за овошките, не само в района на Кюстендил, но и в страната Мръсна игра за книжки: Как спират новия контрол над шофьорските курсове Приложение трябва да ги следи, но е пълно с дефекти, заяви шефът на Асоциацията за квалификация на автомобилистите в България Красимир Георгиев
Галена плаща 11 бона за училището на големия си син! Фолкпевицата е първият потвърден член в състава на журито в предстоящия сезон на „България търси талант“ Ердоган: Турция е готова да бъде домакин на преговори между Русия и Украйна Предложението за преки преговори между Русия и Украйна на 15 май в Истанбул направи рано в неделя руският президент Владимир Путин
Без риск за здравето: Точното количество алкохол на ден Стандартната порция се изчислява по конкретен начин и е различна за мъжете и жените Синоптиците с голяма изненада за понеделник Максималните температури ще са между 16° и 21°, в София - около 18°
Най-модерните къси панталонки за лятото Тъй като през топлите дни всяка дама иска да се чувства добре в дрехите си, шортите са перфектната алтернатива на полите и панталоните Прозорците ще блестят от чистота, измиете ли ги с това С помощта на един евтин продукт, който може да се намери във всяка кухня, по тях повече никога няма да остават ивици
9 почивни дни през май? Ето как да ги вземете без да ви усетят в офиса! Май е месец, богат на празници и почивни дни, ето идея как да ги слеете Лиа Каратанчева на финал в САЩ 21-годишната сестра на Сесил се изправя срещу първата поставена Арина Родионова
Силно земетресение с магнитуд 5.8 по Рихтер удари..... Към този момент не се съобщава за пострадали Гърция в шок от мистерията с три трупа, една българка и куп неразгадани тайни Отдел „Убийства“ пое, тройната смърт на семейството с българска икономка в Атина