Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Най-накрая Айтос ще има европейска ж.п. гара

В момента сградата е "опакована" в желязно скеле, петнадесетина работници се трудят усърдно по санировката
Ключови думи: жп гара, ремонт, новини от айтос, Юлия Янева, флагман

Започна ремонтът на старата сграда на ж.п гара Айтос. Финансирането е по проект на ДП "Национална компания "Железопътна инфраструктура" - „Рехабилитация на железопътната инфраструктура в участъци от железопътна линия Пловдив-Бургас, Поз. 2 – Премахване на прелезите и изграждане на надлези/подлези за железопътния участък Пловдив – Бургас, по ОП „Транспорт и транспортна инфраструктура“ 2014-2020.

По същия голям проект са и дейностите по премахването на ж.п. прелезите и изграждането на два железопътни надлеза в землищата на селата Черноград и Тополица, за безопасно и удобно преминаване.

В продължение на няколко десетилетия гарата не е била ремонтиран и 2022 г. ще сеокаже паметна за историята на айтоското БДЖ..

Професионалистът, който ръководи и контролира строителните дейности по цялостното реновиране на сградата е Юлия Янева - бивш народен представител в 38-то Народно събрание.

В момента сградата е "опакована" в желязно скеле, петнадесетина работници се трудят усърдно по санировката. Изпълнителят е софийска фирма, а подизпълнител - айтоската КМК БИЛД ЕООД. Строителството е започнало преди 20-25 дни и трябва да приключи през октомври, когато новата ж.п. гара ще бъде открита.

"Новата чакалня остава на мястото на старата, без касите за билети, но пък със стая за майки с деца, където малчуганите могат да бъдат хранени, повивани и т.н. В сградата са планирани и новите санитарни възли, включително за инвалиди. Както всички знаем, статрите бяха навън и там рядко се стъпваше. Касите пък се изнасят в съседното помещение", обясни Янева. 

На втория етаж се реновират три апартамента за служителите на БДЖ с всички удобства - два тристайни и един двустаен. Покривът също ще бъде реновиран, с метални керемиди. Припомняме, че преди време се подпали и имаше сериозни щети от огъня по него. 

Янева уточни, че ремонтът не спира движението на влаковете, нито десетките пътници, които от сутрин до вечер пристигат и заминават от ж.п. гара Айтос в различни посоки. Няма проблем да си купиш билет и да отпътуваш, казва техническият ръководител

За безопасността на пътуващите са осигурени метални парапети, които отделят перона от релсовия път.

Мъж се бори за живот след тежка катастрофа с мотор Пострадал е и още един мъж, който се е возил на мотоциклета Доброволци от Царево помагат в разчистването след наводнението Без да търсите признание или отплата, тези мъже дадоха личен пример за солидарност, съпричастност и активна помощ
След 10 години много трудно човек с нормална заплата ще може да изтегли кредит за имот В София средната цена е 2600 евро за кв.м., в Мюнхен - 11 хил.евро, Виена  - 9 хил.евро, Прага - 7 хил. евро Кошмар в Тексас, има стрелба и убити деца Шерифската служба на окръг Бразория съобщи в официалния си профил във Facebook, че полицаи са се отзовали на сигнали за стрелба в събота, като на мястото са открили две деца - на 13 и на 4 години
Разкрития за последните часове живот на Елена Издирването на Павлушина започнало в петък вечерта, веднага след наводнението Кметът на Царево за думите на Асен Василев: Не ни отпуснаха поисканите пари за почистване на коритата на реките Призоваваме тези нестабилни личности, да не се оплитат в лъжлив ПР срещу община Царево, обяви Марин Киров
Разпродават апартаменти на Елените - по 2 хил. евро за кв.м. Има 309 обяви за имоти във ваканционното селище Срещата с бай Тошо ме спаси, призна Шкумбата Заради виц го пратили при първия, той пък не само не го наказал, а повишил
Иде страшен порой, вижте прогнозата за седмицата Всички институции са нащрек заради влошената обстановка Меган Маркъл с шокираща поява в Европа сама В събота вечер присъства на ревюто на Balenciaga по време на Седмицата на модата в Париж
22-годишен моторист без книжка се заби в стълб, бори се за живота си Има фрактура на черепа Най-накрая свекърва ми издаде семейната рецепта за този сочен десерт Перфектен десерт за всеки повод