Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Кметът на Несебър откри националния форум „Подкрепяща среда за деца и ученици със зрителни затруднения"

Ключови думи: николай димитров, флагман, несебър, Подкрепяща среда за деца и ученици със зрителни затруднения

 Кметът на община Несебър Николай Димитров откри национален образователен форум на тема „Подкрепяща среда за деца и ученици със зрителни затруднения“.  Събитието се провежда в Центъра за култура и образование „Артиум“. Организатор е Регионален център за подкрепа на процеса на приобщаващото образование  - Бургас, съвместно с РУО – Бургас.

Кметът на Несебър приветства участниците във форума, като подчерта, че общината е една от малкото в страната със социално ориентирана политика и приоритети в областта на образованието. “От години заедно с моя екип се стремим да създаваме, подобряваме и надграждаме материалната и техническа база в тези сфери, за да осигурим качество на предлаганите услуги и среда, която да приобщи деца със специални потребности.“, заяви в словото си градоначалникът. 

С кръглата маса се отбелязва и 15-годишнината от създаването на регионалните центрове за подкрепа на приобщаващото образование.

В събитието са включени над 140 участници, чиято цел е да обменят опит, добри практики и примери за партньорства между учебните заведения за осигуряване на  качествено образование и достъпна среда за всички деца. Това става чрез приобщаване, създаване на усещане за принадлежност и социална среда   за  деца с нужда от интеграция в образователната система и структуритр на общността.
Малко преди началото на лекционната част на форума, специален поздрав към участниците поднесоха децата от ДГ „Мечо Пух“- с. Равда.

Община Несебър е сред единиците в страната, провеждащи политики на новаторско отношение към създаване на достъпна образователна среда.  Общинския бюджет ежегодно заделя средства за допълване на делегираните дейности за развитие на училищните бази, като се съобразява със заявените от директорите нужди.
 

Ипотечните лихви у нас се покачват до 3,5% след решението на ЕЦБ Прогнозираното увеличение от 0,5 до 1 процентен пункт слага край на ерата на свръхевтиното жилищно кредитиране в България 16 ковчега за 10 дни: Черната статистика по пътищата, която МВР не може да скрие с пиар акции Институтът за пътна безопасност с брутална диагноза за властта – сегашният модел е напълно изчерпан и опасен
Дизелът падна до 1.59 евро за литър Котировките на петрола паднаха до 80 долара за барел след новината за примирие в Близкия изток Най-дългото лятно събитие идва в Бургас: Boom Summer Fest събира над 400 артисти и инфлуенсъри Музика, театър, кино, дигитална култура и първият подкаст на открито събират хиляди в най-дългото лятно събитие от 14 до 23 август
Фестивалът Етносфера продължава с Ден на ромската култура Днес фестивалът принадлежи на ромската култура - жива, пламенна и неудържима България посрещна водещите германски туроператори и туристически компании на форума „Изживей България“ (Erlebe Bulgarien) Срещата очертава перспективите пред летен сезон 2026, разширяването на партньорството с германския туристически бизнес и възможностите за увеличаване на туристопотока извън активните летни месеци
Война между двете камари в Лондон: Депутатите заобикалят Лордовете, за да узаконят правото на смърт Историческият законопроект за асистираното умиране се завръща с процедурен коз, който елиминира ветото на „неизбраното малцинство“ Звездата Оливър Трий загина при самолетна катастрофа Два хеликоптера се сблъскаха над Рио де Жанейро в неделя сутринта и се разбиха в западната зона на града, при което загинаха всичките шест души на борда, включително Трие
С 0,5% са намалели цените от малката кошница за месец през май НСИ понижи оценките си за инфлацията у нас спрямо експресните стойности Кралски позор в Норвегия: Доведеният син на престолонаследника влиза в затвора за изнасилване Най-големият потрес в залата предизвика разкритието, че едно от изнасилванията е било извършено в мазето на семейния дом на престолонаследника принц Хокон
Дипломатическа експлозия: Израелските десни обърнаха гръб на Тръмп и нарекоха Джей Ди Ванс „измет“ Сделката между Вашингтон и Техеран предизвика безпрецедентен разрив и гневни обвинения в предателство Бургаската художествена галерия „Петко Задгорски“ представя юбилейна изложба по повод 80-годишнината на Руси Куртлаков  Експозицията, разположена на първия и втория етаж на галерията, има за цел да разкрие многостранния и разнопосочен талант на автора