Ясен Петров подава оставка след разгрома от Грузия

Ясен Петров обяви след поражението от Грузия с 2:5, че това е последният му мач на поста. Снимка: БГНЕС
Ключови думи: Ясен Петров, България Грузия, национали футбол, национален отбор, футбол

Селекционерът на българския национален отбор Ясен Петров обяви след поражението от Грузия с 2:5, че това е последният му мач на поста, съобщава gong.bg, цитиран от Нова телевизия.

„Не знам какво да ви кажа. Благодаря на дошлите хора. То е ясно, нямам моралното право да остана, мисля, че ще се разделим. Поемам цялата отговорност. Това е последният ми мач. Нямам моралното право да остана“, каза той.

„Дотук се стигна заради много грешки в защита. Влизаме в мача, допускаме гол. После като вкарахме, след 3 минути пуснахме друг. Една лоша вечер за българския футбол“, коментира той.

„Искам да се извиня на всички, които са гледали тази продукция. Смятам, че който ме замести ще вдигне отбора и ще има по-добра игра“, завърши Петров.

Головете в нашата врата започнаха още в 4-ата минута, когато Зурико Давиташвили откри резултата. В 32-ата минута Андреа Христов си вкара автогол. Пет минути след почивката Атанас Илиев върна едно попадение, но веднага след това Буду Зивзивадзе върна аванса от два гола на гостите. В 58-ата минута Хвича Кварацхелия се разписа от дузпа, а в 69-ата минута Валери Казаишвили вкара за 1:5. Крайният резултат оформи Илиян Стефанов в 82-ата минута.

„Лъвовете” изиграха една от най-слабите си мачове в последните години. Грузия е лидер във временното класиране с 6 точки. Втори е Северна Македония с 4 пункта, докато България е на трета позиция с една точка. Последен е Гибралтар с нула точки.

Следващият мач на „трикольорите” е гостуване на Гибралтар.