Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

ГЕРБ прогнозират обедняване и финансова катастрофа заради антикризисния пакет на властта

Според ГЕРБ правителството е в неравна надпревара с инфлацията, която ще доведе до финансова криза
Ключови думи: парламент, Деница Сачева

Вместо подобряване на положението ГЕРБ предвиждат тежки последствия от обявения днес антикризисен пакет на правителството за 2 млрд. лв. Депутати от парламентарната група на опозиционната партия дадоха извънреден брифинг в Народното събрание.

Според тях пакетът е проинфлационен. Томислав Дончев обяви, че следва надпревара между мерките и инфлацията, която по дефиниция се печели от втората. Според него и Делян Добрев, растежът на цените у нас до момента е два пъти по-голям от средния в Европейския съюз. С мерките на властта инфлацията щяла да стане поне три пъти по-голяма. Деница Сачева пък обясни, че през 2023 и 2024 г. може да има финансова криза и дори да не може да се изплащат пенсиите

От ГЕРБ заявиха, че мерките не само няма да подобрят положението на хората, а ще ги направят по-бедни. Те били популистки и предизборни – явно управляващите се готвели за предсрочен вот. Тома Биков коментира, че управляващите направо открили предизборна кампания. 

"Мерките, които се предлагат, са втора стъпка към финансовата криза в името на това да бъде спечелено малко политическо време за това абсолютно изразходено и износено след шест месеца управление, правителство и управляващо мнозинство", заяви Биков. 

Депутатът от "Демократична България" (ДБ) Мартин Димитров отхвърли прогнозата на ГЕРБ. 

След въпрос дали мерките ще доведат до по-голяма инфлация, както твърди опозицията, той отговори: "Не. Вижте, при опозицията е "защо няма мерки" - това било лошо, а след това като има мерки, ама щели да доведат до по-висока инфлация. Истината е, че тези мерки ще помогнат хората да покрият по-високите цени. А важният ограничител за инфлацията е, че ние от "Демократична България" държим бюджетният дефицит нито тази година, нито следващата година да не се увеличава над договореното. Това е гаранцията за неувеличаване на инфлацията."

Коментар имаше и от друга опозиционна партия - ДПС, в лицето на Йордан Цонев. 

Според него мерките нямат фокус и са закъснели. От ДПС са най-недоволни, че нямало никаква допълнителна помощ за сектор селско стопанство. Това било наложително, тъй като светът бил изправен пред продоволствена криза. 

 

11
Коментара по темата
11.
До 231
18.05.2022 20:58:01
Проучване на Галъп от днес - ГЕРБ води с 24,9% срещу 18,2% за "Продължаваме промяната". ДПС и "Възраждане" са на третото и четвъртото място с 11,1% и 10,5%. БСП би спечелила 9,7%. "Дeмократична България", които имат 5,5% и "Има такъв народ" – съответно с 5,4%.
Я пак кой не ги бил искал Герб!
10.
Хм...
18.05.2022 20:53:17
Тролската измет пак е тука. Явно днес живеете по-добре отпреди година-две? Добре ли пращат? Левче на изречение?
9.
Магия
18.05.2022 18:18:06
Най лесно е да прогнозираш, когато си замесен в лайната
8.
London
18.05.2022 17:06:44
MINALATA SEDMICA SI BJAH V BYRGAS I CENITE SA PO-VISOKI OT LONDON. BRAVO NA NOVITE KRADCI. PRO100 KIR40 SHTE VI YMORI
7.
Petko
18.05.2022 16:59:39
SAMO V GERB E SPASENIETO
PROGLEDNETE BULGARI
6.
231
18.05.2022 16:20:11
Пичо от Герб никой не ви слуша и никой не ви иска! Колкото и да обяснявате колко Ви е грижа за народа. Видяхме Ви какво можете.
5.
Доганката
18.05.2022 14:42:36
Ей тия петимата на снимката са най-големите лъжци след тиквата.Така ви се пада вечно в опозиция докато не изчезнете завинаги.
4.
Деян Тончев -Камбаната
18.05.2022 14:26:32
хем няма скоро да докопат кокала и вият на Умряло левите гербуристти за 10 години вдигнаха пенсиите със 100 лева крадците
3.
Някой
18.05.2022 13:18:30
Че ще станем по бедни и финансова катастрофа няма как да се случи .Поради много причини .Една от тях е че сме в богатия ЕС . Винаги съм гласувал за Герб .Истина е че при тях живеехме по добре .Но пък нямаше война в Европа. По добре е сега в тази ситуация на нестабилност и война. ,Да подкрепят правителството. А не да демагогстват. Алтернативата е пак радевски правителства . От което най малко те имат полза А държавата пък въобще!!!
2.
Дуньо простия от Банкя
18.05.2022 12:58:30
Не са крали от близо 1 година. Как да са доволни тез боклуци.
1.
тошко
18.05.2022 12:56:06
Вият за сладкия кокал крадците
  Добави Коментар
Лозенец чества Гергьовден с литургия, курбан и фолклор Царевското село събра жители и гости в празнична програма на 6 май Турчин закла дъщеря си в Косово Нападението с нож е станало малко преди 6 часа местно време тази сутрин, а заподозреният за него е арестуван
Бръмчи с джип за 200 бона След като се нанесе в новия си апартамент и обяви, че започва луксозен ремонт, красавицата от Благоевград реши да подмени и возилото си Слагам чушки и домати, добавям и малко сиренце - пикантна манджичка симфония С добавка на ароматни подправки и пресни билки, това угощение носи топлина и уют на всяка трапеза
Започна се! Градушка колкото орех удари наш град Бурята е унищожила посевите в района Moдaтa нa тиxия лyĸc: Kaĸ и зaщo бoгaтитe зaпoчнaxa дa ĸpият възмoжнocтитe cи Демонстрация чрез логото вече е демоде
Голям наш град забрани тротинетките и велосипедите Полиция ще следи за изпълнението на нареждането на кмета Разбиха престъпна група в Украйна, помагала на мъже да избегнат мобилизацията Групата е помогнала на около 30 души да напуснат Украйна, която след руската инвазия през февруари 2022 г. забрани това на повечето мъже на възраст между 18 и 60 години
3 зодии ще получат нож в гърба от най-близките си Ако сте зодия Близнаци, Лъв или Козирог – внимавайте през следващите дни Кървав екшън пред заведение! Пребиха до смърт 35-годишен мъж Двама са задържани
Ето къде харчи пенсията си От дълги години пролет или лете актрисата Марта Вачкова гостува на своята добра приятелка Дарина Павлова, която има луксозен дом на Ботуша Турция залови пратка с пейджъри на летището в Истанбул два дни преди атаката на Израел срещу "Хизбула" От турското разузнаване посочват, че задържаните пейджъри са напълно идентични с тези, с които е била извършена атаката на 17 септември