Президентът пак нападна кабинета „Петков“, но нямало да го сваля
Правителството трябва да работи по стратегическите за страната въпроси и да чува какво му казват гражданите. Това заяви президентът Румен Радев пред българската общност в Берлин. Той коментира и темата с новите изтребители F-16, съобщава бТВ.
Президентът обясни, че целта на критиките му не е да свали правителството.
„Но е много важно за едно правителство, което идва с големи обещания да си ги изпълнява. Политиката, която води спрямо българските граждани, трябва да бъде прозрачна, отчетна, да няма сиви зони и скрити процеси. Така че аз като президент няма да се откажа от това и го правя не, за да сваля правителството, а заради хората“, заяви Радев.
Запазването на добрия тон с правителството обаче зависи от решаването на стратегически за страната въпроси. Като този за Северна Македония.
"Имаме известни разминавания и аз ще продължа да следвам тази позиция и от това ще зависят и отношенията ми с правителството", каза още президентът.
Той отправи нови критики за начинът, по който правителството води разговор с протестиращите: "Важно е да има диалог, когато бизнесът иска срещи, да се разбира, да се чува, да се усеща какво искат българите."
Радев предупреди, че една от основните задачи на кабинета е да реши как ще се охранява въздушното ни пространство до 2025 г., когато се очакват първите F-16.
„Кога ще се плащат? Дали разсрочено? За колко време? Това са неща, които трябва да се анализират, но при всички положения новите самолети ще дойдат доста след 2025 г. А с осем самолета никоя държава не може да носи бойно дежурство, да си охранява въздушните граници. България като отговорен член на НАТО не може да си позволи да се моли някой друг да й пази небето. Това ще е национално унижение“, каза още той.
Има си договор със Северна македония, като си го изпълнят , пак ще се върнем на този въпрос !
Русия и Украйна си се бият, те си знаят защо,като свършат , тогава ще му мислим...!
Така се бият и в Сирия, и в Ирак и на още 10 места по света , ние да си гледаме нашата работа ..
А нашата работа е да си погледнем пазара, спекулата, данъците, цените, да си задействаме най-после контролните органи, ама не те да ми гонят един , защото не платил 12 лв данък печалба , а този, който е платил 1,2 милиона, а е трябвало да плати 12 милиона !
Да погледнем кой-как си формира себестойността на продукцията , как плаща на работниците си и ред , и ред други важни и неотложни въпроси !
Другарю, с какво се друсате?!