Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

България заплашва с вето решението за руското петролно ембарго

Всяка седмица в Бургас пристигат по 4-5 танкера със суров петрол от Русия, България трудно може да осигури алтернатива
Ключови думи: петрол, лукойл, горива, българия, вето, руски петрол

България ще наложи вето на решението на ЕС за руското петролно ембарго, ако не бъде включена в списъка на страните, които ще отложат въвеждането на тази санкция, твърди Нова ТВ, позовавайки се на анонимни източници в правителството.

В Брюксел днес се провежда съвет на посланиците на страните членки на ЕС. На него участва и българският дипломат Румен Александров.

Пълно ембарго на петрола от Русия в ЕС, какво следва за България

Заседанието е започнало сутринта, а посланиците са категорични, че ще продължи, докато не се реши за руското петролно ембарго.

Комисията е представила лека модификация на плана, в която е предложено да се въведе изключение за Унгария, Словакия и Чехия. Това обаче не е предложено за България.

Неофициални източници съобщават, че от София е получен червен флаг, което означава, че ако и България не бъде добавена в изключенията, ще наложи вето.

По обед стана ясно, че срещата на Комитета на постоянните представители е приключила темата с 6 пакета санкции, без решение за момента. Очаква се да продължат или по-късно днес, или утре.  

11
Коментара по темата
11.
Кунинец
06.05.2022 22:58:02
https://img-comment-fun.9cache.com/media/aMA5vX/aW372DoX_700w_0.jpg
10.
Lavrov:
06.05.2022 21:14:54
Ако Киро и Асен не са чули, Путин издаде указ, с който ще наложи ембарго за мишките от ЕС.
Единствения полезен ход на двамата неадекватници е да взимат- Чемодан -> Вокзал -> Москва и да се помолят в поза партер...
9.
Карата
06.05.2022 20:22:40
Новите политици може и да ближат настървено американски задници, но дори и те са се досетили какъв хаос ще настане без руски петрол. Само си представете, ако най-големият данъкоплатец Лукойл затвори врати! След това си преставете бензин А95 на 6 лева за литър и дизел за 7. Ако и тока задържи висока цена ще пазаруваме хляб на цена 1/4 карат диаманти :-)
8.
Селският идиот
06.05.2022 17:13:54
се ежи навсякъде, понеже представлява велика икономическа и военна сила! Но това е разбираемо, защото той не представлява нас, а чужди интереси целящи унищожаването ни. На когото това е ясно, разбира че той се справя чудесно със задачите си!
7.
Nostradamus
06.05.2022 16:34:17
Кирчо и Кокорчо съвсем "оплетоха конците"!
Очаквам Русия, която Спря подаването на газ към България, защото те отказаха да плащат в рубли,
да Спре и петрола, защото с ремонта на танковете на Укрите, вече сме участници във войната!
Гответе се за горива с космически цени!
6.
ГДБОББ
06.05.2022 16:00:50
България е един постсоциалистически кенеф, населен със посрани скотове. И така ше си остане вовеки докато изчезне окончателно
5.
do kiro tapanara
06.05.2022 15:15:33
kvo stana ve kiro
4.
Дотук бяхме !
06.05.2022 15:10:12
Този скапан ЕС , взе да става все по-абсурден и несъстоятелен !
ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ВЕТО на ембаргото за Руски петрол за БГ !
Крайно време да започнем да гледами И ДЖОБА СИ !
А който иска да води войни - ами да си ходи на фронта ! Прав му път !
3.
Кака Херо Мустафа
06.05.2022 15:09:23
Вето САЩ не ни устройва ,вимавайте в картинката!
2.
Не че нещо
06.05.2022 15:04:56
Братислава не е ли в Словакия?
1.
?
06.05.2022 15:04:56
Сметки без кръчмар.
Ами ако Русия спре утре кранчето на цяла Европа?
  Добави Коментар
Над 120 хиляди работници от Индия, Непал, Узбекистан, Украйна и Молдов са заети у нас При нужда от още половин милион Почина 10-месечната внучка на Снуп Дог Дъщерята на рапъра Кори Броудъс съобщи трагичната новина в социалните мрежи
От 2 февруари навлиза по-светъл етап за четири зодии Астрологичната прогноза очертава дни на вътрешен баланс, сигурност и вдъхновение за Телец, Рак, Везни и Водолей Четирима души починаха, след като лепнаха „мистериозна болест“ на популярна туристическа дестинация Заразата обикнове се предава чрез храна, вода и хора и се причинява от замърсени изпражнения
Строгите мерки не спряха ипотечния бум през 2025 година Жилищните кредити нараснаха с над 28 процента въпреки ограниченията на БНБ Стратегията на Румен Радев залага на малко думи и широк политически периметър Коментари на експерти сочат, че бившият президент подготвя условия за бъдеща коалиция, но без ясни ангажименти след дългоочакваното му интервю в петък
Ето защо художничка влезе в книгата на рекордите на Гинес Моника Димитрова печели първа награда и става част от световен рекорд с участие на артисти от над 50 държави Ангелина Малчева донесе международно злато за Бургас в спортната стрелба Състезателката от ССК „Бургас“ триумфира на турнира „Войводина Къп 2026“ в Сърбия и се класира за Европейското първенство
Будистки духовен учител получи награда „Грами“ Далай Лама бе отличен за първи път в Лос Анджелис за книгата си „Meditations“ – Китай реагира остро на отличието Строежът на националната детска болница в София се отлага Работата по ключовия здравен обект ще започне най-рано през второто полугодие на 2026 година
Победителката Дара: Желанието ми е убито, до часове ще реша за "Евровизия" Освен много фенове, певицата има и критици Анализатори с тежки думи за Румен Радев "Сякаш влиза в ролята на цар", "не е добре позициониран на партийното поле", сочат те