Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Шамар за управляващите, ако Каримански оглави БНБ с гласовете на ГЕРБ и ДПС

За какво Корнелия Нинова да се яви на избори, ако партията й подкрепи да дадем оръжия на Украйна, попита Андрей Райчев. Нула гласа ще имат, добави той
Ключови думи: Андрей Райчев, Корнелия Нинова, Даниел Смилов, управител на БНБ, Любомир Каримански, оръжия Украйна, Северна Македония

Ще е шамар за управляващата коалицията, ако се окаже, че Любомир Каримански е избран с гласовете на ГЕРБ и ДПС или "някаква такава странна амалгама в парламента". Това каза в „Тази сутрин“ по бТВ политологът Даниел Смилов.

Парадоксът е, че са затънали в псевдо проблеми, а има достатъчно неща, на които могат да стъпят, за да си дадат обозрим хоризонт, добави той.

„Тези конфликти не помагат на коалицията. Целият въпрос е поставен на грешна основа и те не могат да намерят решение“, заяви политологът.

Социологът Андрей Райчев пък каза, че конфликтът за БНБ е случаен. „Можеше да издигнат приемлив кандидат, всякакви варианти. Има обаче други два конфликта, които не са случайни – Украйна и Северна Македония“, обясни той.

Според него, за коалицията може да се говори в минало време, ако не предприеме специални действия за рестарт.

„Вярно е, че БСП и Корнелия Нинова са се запънали по въпроса за военната помощ за Украйна, но принципът е да се помага на страната, която е жертва на агресия“, заяви Смилов.

„Те имат притеснения по отношение на гласове, които ще загубят, но с това си поведение те по-скоро помагат на „Възраждане“, отколкото на себе си. Това е единият въпрос, а другият за Северна Македония – там ситуацията е ясно. Имаме решение на парламента, имаме позиция, която е заета и ако македонската страна регистрира някакъв прогрес, ние трябва да действаме“, добави той.

„Как Корнелия Нинова да се яви на избори, ако е гласувала за оръжия за Украйна? За какво да се явява?“, попита пък Райчев.

„Няма вариант, в който електоратът на БСП ще приеме, че неговата партия дава оръжия на Украйна. Същото е и за Северна Македония. Който каже „Хайде да пуснем Северна Македония“, трябва да се раздели с идеята да се явява на избори, тъй като 80% от българския народ казва „не“, каза още той.
 

2
Коментара по темата
2.
Симеон
12.04.2022 17:56:30
Явно задкулисието по оста Иво Прокопиев-Цветан Василев и Васил Божков много се плаши ако начело на БНБ застане Каримански, а не техен кандидат като Гюров! И затова активират своите слуги от БОЕЦ, Биволъ и подобни просяци, за да пишат глупости!
1.
ПИБ?
11.04.2022 12:37:43
ПИБ-бип пиб-бип
  Добави Коментар
Унищожени са останки от дрон, с взривно вещество, близо до Елените Групата за разузнаване, обозначаване, извличане, транспортиране и унищожаване на невзривени боеприпаси е активирана по искане от областния управител на Бургас Нов обрат с времето: скоро идва топлото, термометрите ще показват 33 градуса След 10-ина дни жегата ще се усети
Тръмп: Не съм доволен от последния разговор с Техеран Кризата заплашва световния бизнес Президентът Илияна Йотова обяви кога започва консултации с партиите Процедурата стартира във вторник
Мъртво пиян катастрофира пред полицията Див екшън в Русе АПИ с информация за критичния пътен участък Смолян - Пампорово Пътят продължава да е затворен 
Крум Зарков на Първи май: Втори живот и втора държава нямаме! В словото си председателят на НС на БСП напомни, че осемчасовият работен ден поставя граница на експлоатацията Подробности за пожара в Мол Не се стига до паника, много пожарникари се заемат с гасенето на огъня
Румен Радев: Благодарност към поколенията, съградили днешна България "Нека почитаме чуждия труд", акцентира той В пекарната струват центове, а аз правя от тях закуска за милиони! Пълнени хлебчета – сочни и зверски вкусни Всичко, от което се нуждаете, са няколко обикновени съставки
Психолог направи на пух и прах ергените Какво всъщност стои зад поведението на тримата ергени и техните „романтични“ решения Активисти по цял свят излязоха на протестни шествия на Първи май Призовават за мир, по-високи заплати и по-добри условия на труд