Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Спират временно Russia Today и Спутник в България

Ключови думи: Russia Today, Спутник, Украйна, Русия, СЕМ

Програмите на Russia Today и Спутник, както и на техните производни, временно няма да бъдат достъпни на територията на България. Това решение взе Съветът за електронни медии по-рано днес.

Регулаторът отчита, че чрез предпиятията се препредават „чуждестранни програми с руски произход или близки до настоящето правителство на Руската федерация, които могат да разпространяват съдържание, подбуждащо към омраза, дезинформация, дискриминация, нетолерантност, за да оправдаят военните действия срещу Украйна“.

СЕМ уточнява, че взетото решение касае само временно ограничаване на препредаването на програмите. Съветът допуска предварително изпълнение на издадения документ „с цел защита на важни държавни и обществени интереси“. Решението на Съвета е изпратено на Комисията по регулиране на съобщенията за предприемане на действия  по компетентност.

Медийният регулатор се базира още на предприетите в рамките на Европейския съюз ограничителни мерки в отговор на кризата в Украйна, включително и оповестените в изявление на председателя на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен мерки за забрана на руските програми Russia Today и Спутник. В решението на СЕМ е изтъкната и декларацията на Народното събрание за подкрепата на пакета от санкции на ниво Европейски съюз и НАТО.

3
Коментара по темата
3.
нормално
02.03.2022 19:42:11
Само пропаганда и фек нюз имаше. Бяха се превърнали във Алфа ТВ.
2.
По тази логика
02.03.2022 19:23:31
трябва да спрат всичките програмиращи компании по света. Украинските ботове на Туитър са повече и от ковидиалните! Абсолютна отврат!
1.
Пешо
02.03.2022 16:48:13
Да вземят да спрът и българските медии, и те разпространяват съдържание, подбуждащо към омраза, дезинформация, дискриминация, нетолерантност.
  Добави Коментар
Наводнение взе над 100 жертви  Наводнението в Конго е причинено от проливните валежи и силните ветрове, които са довели до преливането на река Касаба Зеленски към Путин: Украйна е готова за преговори „Целият свят чака това от много дълго време", заяви украинският президент
Всяко четвърто дете е с психически проблеми Начинът на живот със стрес и социални медии води до стряскащата статистика Сгафи жестоко Българският посланик смята, че НАТО остава ключов играч в глобалната сигурност, адаптирайки се към новите геополитически реалности, като същевременно остава последователен в основните си принципи на колективна отбрана
За нищо на света не съхранявайте този продукт в хладилник Някои продукти изискват специфични условия за съхранение, за да се запазят в най-доброто си състояние, както по отношение на вкус, така и по отношение на безопасност Тошко Йорданов: В ИТН няма разнобой, отдавна сме посочили, че сме за еврото Референдумът не е чрезвичайна ситуация, каквато се опитват да я изкарат част от партиите
Всеки клиент на тази голяма БГ банка да чете, за да не загуби много пари Потребителите получават в електронните си пощи мейл, в който се алармират клиентите на банката, че трябва да "актуализират" документа си за самоличност Тиктака бомба: Учени засякоха времето до пълното изчезване на живота на Земята Всъщност, колкото и да не ни се мисли за това, рано или късно всичко на Земята ще приключи
60 лева за килограм череши у нас, дори във Франция са по-евтини Трагична година за овошките, не само в района на Кюстендил, но и в страната Мръсна игра за книжки: Как спират новия контрол над шофьорските курсове Приложение трябва да ги следи, но е пълно с дефекти, заяви шефът на Асоциацията за квалификация на автомобилистите в България Красимир Георгиев
Галена плаща 11 бона за училището на големия си син! Фолкпевицата е първият потвърден член в състава на журито в предстоящия сезон на „България търси талант“ Ердоган: Турция е готова да бъде домакин на преговори между Русия и Украйна Предложението за преки преговори между Русия и Украйна на 15 май в Истанбул направи рано в неделя руският президент Владимир Путин