Черноморец стартира пролетния полусезон с победа

Ключови думи: черноморец, димитровград, флагман

Вчера беше даден старт на пролетния полусезон в Трета лига. Отборът на Черноморец беше домакин на Димитровград. Дебют за домакините направиха 18-годишният централен защитник Димо Славов и 17-годишният нападател Христо Георгиев.

Първото полувреме започна вихрено за акулите, които редуваха атака след атака към вратата на гостите.  Удари на Милен Танев, Слави Шопов  и Антон Узунов бяха отразени с мъка от вратаря на Димитровград. След центриране от корнер, удар с глава на Кижев мина на сантиметри от лявата греда на гостите. Полувремето завърши при резултат 0:0, въпреки че гостите от Димитровград не минаха центъра.

През второто полувреме отново по-добрият отбор на терена беше този на Черноморец, но топката така и не искаше да влезе в мрежата на Димитровград. Гостите от своя страна направиха две опасни контраатаки, но не затрудниха с ударите си капитана на акулите Мартин Теменлиев. Времето минаваше и резултатът все оставаше нулев. Удар с глава на Димо Славов беше избит от голлинията от защитник на гостите. Христо Георгиев също стреля опасно към вратата но вратаря на Димитровград с котешки рефлекс изби в корнер. Така се стигна до 82 минута, когато влезлия като резерва за акулите 17-годишен Симар Емин беше фаулиран в дясно от наказателното поле на Димитровград.

Милен Танев сложи топката на главата на Стоян Мантаров и железния защитник на акулите прониза мрежата на гостите за 1:0. В последните минути мача само се доиграваше. Заслужени 3 точки за Черноморец на старта на втория полусезон.

Трябва да се отбележи, че през второто полувреме на терена за акулите имаше 6 юноши от школата на по 17 и 18 години, които се представиха блестящо.