Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Шеф Манчев: Сметката ми за ток е 10 000 лв., а беше 3500

Ключови думи: Иван Манчев, Шеф Манчев, кошмари в кухнята

Направиха мораториум за цените на тока на гражданите, а трябваше да направят такъв мораториум за бизнеса, за да не се вдигат цените. Ако бяха направили това, нямаше да има такъв скок на цените като в момента. Това заяви един от най-известните кулинари в България – шеф Иван Манчев.

Водещият на „Черешката на тортата“ и „Кошмари в кухнята“ менажира няколко ресторанта и е смятан за един от най-стабилните и преуспяващи в бранша. Но дори и той, ако кризата в енергийния сектор не бъде овладяна, ще се принуди да затваря обекти заради фрапиращите сметки за ток в обектите му.

„Този месец сметката за ток ми дойде със 150 процента отгоре. Кризата в момента я посрещам много зле. Токът много удари бизнеса. Обикновено ми идва около 3500 лв. сметка за ток, а сега е 10 хиляди, и то само за един от обектите ми.

Спрямо цените, които налагаме, няма как да издържим по простата причина, че и персонланът е много скъп, тоците, консумативите... И цените се вдигат. Наистина става непосилно да работиш , защото, от друга страна, хората, които ползват услугата ти, пък нямат пари. В момента още издържам, но не знам докога. Мисля, че мога да издържа още 2-3 месеца, ако продължава всичко в този дух. След това трябва да затвориш. Трябва да има спешни мерки, не виждаме нищо да се случва“, заяви шеф Манчев пред Нова тв.

„Никога не съм смятал, че някога ще дойде такъв момент. Аз от 20 години съм собственик на ресторанти и винаги съм бил във възходяща линия, винаги съм се развивал. Но никога не съм очаквал такова нещо“, добави кулинарят.

12
Коментара по темата
12.
Шеф
04.02.2022 14:36:41
Да покани шефовете на ЧЕЗ на вечеря и голямата секира, като Salt Bae
11.
Тъп, по-тъп,най-тъп, Корончо
04.02.2022 14:28:18
Ами на твоя идол - банкянския толуп - Орешарски колко време му беше виновен, а? ГЛУПАК
10.
Яки
04.02.2022 14:27:07
А при Боко беше най - добре. Ще го търсите но уви............... Сега е време за плащане..... Че на тези младите гушките им празни.
9.
до хейтърите
04.02.2022 14:07:26
абе кауни дето само знаете да плюете постигнете и вие каквото е постигнал Манчев. Тръгнал е от 0-та ходил е да специализира в чужбина праща си персонала на обучения... вие колко пъти сте ходили да си повишите квалификацията? Само зависти и плюене. Кви му били цените - ми каквито си иска са му цените - ти като си цървул ходи на капаните чакай 40мин за една вмирисана цаца но пък евтина. Нали това ти е най важното колко да е евтино и все трън в окото ти парите на успелите хора - понеже ти нищо не си постигнал.
8.
Шеф Манчев - кошмарно откровен
04.02.2022 13:58:53
Интервюто беше при Лора Крумова на 30.01.2022 по Нова ТВ

Когато пишете статии е добре да вникнете в това котео ползвате като източник. В интервюто си той каза, че сметката му за ток е станала 10 000 лв. само за един от обектите му, а е била 3500лв (примерно)
А той няма само един обект, нали?

Ето линк, за да си изгледате интервюто на спокойствие:
https://www.youtube.com/watch?v=Q6oPoZIgmaQ
7.
Корончо
04.02.2022 13:47:14
Пак Бойко ви е виновен,нали,нищо,че от 10 месеца не е актуален. Фатмака,неговата...,там е заровено кучето
6.
един нормален
04.02.2022 13:34:45
Пускам сълза за този съсипан и отруден медиен герой! Да се чудиш да му съчувстваш или да го псуваш!
5.
Дидо
04.02.2022 13:31:19
Значи за гражданите не може,а за бизнеса трябва?Така ли?Вижте,аз човек с деца от НЯКОЛКО ЖЕНИ И НЯКОЛКО БРАКА няма как да взема за капацитет!Неговото мнение е само за яйца и пръжки - за политика да не се обажда!Лойко като СИ ПОСТРОИ тръбата с 3 МИЛИАРДА ЛЕВА ОТ парите на тоя и на мен що тоя МЪЛЧА КАТО ДЕБИЛ???
4.
Пандизчия
04.02.2022 13:29:52
А що не каже какви са цените му?!!
3.
Dddd
04.02.2022 13:17:54
Eeee predi tova kato samo lapashe nishto ne kazvashe
2.
Страхил
04.02.2022 13:12:00
12 години боковщина, и сега продължават да правят мръсно за кулисите. И на мен тока ми от 150 е 300лв. Ама така ще е като 99,78% от цената на тока се определя от "енергийна борса и микс търговци"
Да им го плякам в ушите на търговците.
1.
Ми добре....
04.02.2022 13:03:03
Държавата ти плаща 20 % от увеличението....ще си продадеш мерцедеса за да поддържаш персонала докато се уталожат нещата и ще спреш да ревеш...ако искаш...
  Добави Коментар
Започва интересно събитие в Бургас Ще се проведе Международния фестивал за историческо документално кино DOCK 2025 Земетресение до Сунгурларе Трусът е с магнитуд 3,4 по Скалата на Рихтер
Задържаният за убийството на Чарли Кърк отрича да е извършил покушението Тайлър Робинсън е в следствения арест без право на пускане под гаранция Бургазлия е "най-известният" мъж в страната Валентин от "Ергенът" има специфичен начин на ухажване
Тази баба е най-възрастният човек в света, ще се смаете в кой век е родена Хувайдо Умарова се ражда в 19 век, сочи официална информация Времето се разсърди на 15-ти септември Днес времето ще е със значителна облачност, дъждове и гръмотевици. До обед такива са изгледите за Западна и Централна България. По-значителни валежи се очакват над планинските райони, където ще има и градушки
Убиецът на Чарли Кърк живял с трансджендър съквартирант Сега младежът помага на ФБР Расте броят на жертвите след клането в Непал Най-новите данни на здравното министерство на страната сочат, че загиналите вече са 72
Бързото хранене поскъпва Посещенията падат Новите евробанкноти: Бетовен на 10 евро, Мария Кюри на 20, а Да Винчи на 100 Те ще имат по-интензивен цвят и се очаква да бъдат пуснати в обращение през следващите месеци на 2026 г.
Двама загинаха при тази тежка катастрофа Случаят отново поставя фокус върху слабия контрол върху водачи с чуждестранна регистрация, Най-честите и показателни признаци, че тялото ви не получава достатъчно вода Жаждата е ясен знак, но организмът обикновено подава по-дискретни сигнали, които лесно могат да останат незабелязани