Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Прокуратурата с първи подробности за смъртта на жената в болницата във Враца

Ключови думи: мбал христо ботев, враца, жена почина в спешното

Окръжна прокуратура – Враца незабавно се самосезира по повод медийна публикация за смърт на жена в спешното отделение на МБАЛ „Христо Ботев“ – гр. Враца.

Образувано е досъдебно производство от следовател при Окръжен следствен отдел при Окръжна прокуратура – Враца. В хода на разследването ще бъдат изяснени всички обстоятелства относно настъпилата смърт на пациентката. Предстоят разпити на свидетели, дежурните медицински лица, както и последователността на техните действия. Възложената съдебномедицинска експертиза следва да установи причината за смъртта на жената. 

На разследващите е указано да изискат и приложат заверени преписи от цялата медицинска документация, както и всички други относими документи, в т.ч. да бъдат установени действията на длъжностните лица, приемащи сигнали на телефон за спешни случаи 112. Предстои цялостна проверка на стореното от медицинските лица за спасяване живота на болната, техни евентуални пропуски и бездействия с оглед престъпление по чл. 123 НК – причиняване на смърт поради незнание или немарливо изпълнение на правно регламентирана дейност, съобщават от пресцентъра на Апелативна прокуратура - София.

5
Коментара по темата
5.
Bashta ti
02.02.2022 00:13:50
Bez nasilie deca
4.
Абе
01.02.2022 23:02:22
Абе изроди.Боя оправя.Няма друг начин.От страх ще работят нормално.Как не ги е срам долна измет.Егати болниците.Да иде Киро ъам и да види не да ходи в македония.Няма контрол.Пълна анархия цари
3.
гражданин
01.02.2022 18:04:55
Пишеше, че линейката не е отишла на адреса, да не би този адрес да е в тези райони, където обикновено докторите отнасят по някой тупаник и затова не са отишли ??
2.
Пламен
01.02.2022 17:33:11
... като в цяла България докторите.
1.
Иван
01.02.2022 17:20:04
Там ъмориха баща ми некадърници с бели престилки бяла мафия е в цяла,България нямаш ли пари умираш това е самата истина.
  Добави Коментар
Шерцингер гледа българско предаване Направи й впечатление пантомима Гери от Игри на волята потъна в скръб (СНИМКА) Инфлуенсърката загуби майка си
Какво се случва с Крисия и Никола Цолов? Гаджета ли са? В Национален парк „Пирин“ откриха мъж, обявен за починал преди години Служители на парковата охрана открили мъжа, който проявил агресия, когато му били поискани  лични документи за да му бъде написан акт за нарушението
Не купувам безобразно скъпата Нутела, а си я приготвям сама у дома от обикновени банани: Здравословна и вкусна! За разлика от класическата Нутела, тя не съдържа палмово масло или рафинирана захар Тази течност може да предотврати редица здравословни неприятности Какаото е много полезно, сочат експерти
Тайна съставка прави перфектни тези палачинки Рецепта без дупки за солен и сладък пълнеж! Масова стрелба до България Има жертви в Гърция
Подарък за учителите в Деня на будителите: Увеличават заплатите им Kонкретните параметри все още се обсъждат със синдикатите и директорите, посочи министърът Сърбин с гръмко изказване за Мони Николов Подчерта, че Симеон е бижу в спорта
Вкусна, топла и ароматна гъбена супа с пиле Идеална за студените есенни дни Наводнение във Варна Получиха се водопади