Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Министър Рашков към криминалистите на ОДМВР-Бургас: За мен е чест да наградя професионалисти

Отличието получи директорът на ОДМВР - Бургас – старши комисар Калоян Калоянов
Ключови думи: криминалисти, награда, калоян калоянов, случая Рагевски, флагман, полицай на годината

Колективната награда „Полицай на годината 2021” в 28-та по ред церемония, провеждана благодарение на силната и безвъзмездна подкрепа на фондация „Доверие и закрила“ получиха служителите от отдел „Криминална полиция“ при ОДМВР – Бургас. Наградата от тяхно име получи Директорът на ОДМВР - Бургас – старши комисар Калоян Калоянов.

Служителите от отдел „Криминална полиция” към крайморската дирекция се награждават за проявен висок професионализъм и постигнати резултати в служебната дейност по придобиване на оперативна информация, нейното разширяване, документиране и анализиране, водещи до предотвратяване и последващо разкриване на криминални престъпления.

На 30 ноември 2020 г. разтревожена майка търси помощ от полицията в Бургас. Съобщава, че от два дни няма връзка с 47-годишната си дъщеря. Предприети са действия по установяване на жената. Следите отвеждат криминалистите до апартамент в града, където е намерен биологичен материал, съвпаднал с този на издирваната. Не след дълго става ясно, че е извършено тежко криминално престъпление. Сложната задача по разследването му е поверена на служителите от отдел „Криминална полиция” при ОДМВР-Бургас.

Наградиха криминалистите от ОДМВР-Бургас, разкрили схемата за убийства "Рагевски"

За работа по този и още няколко тежки случая през годината те са отличени с Първата колективна награда „Полицай на годината - 2021“. Традицията да се отдаде заслуженото на полицейски служители и колективи, проявили висок професионализъм и постигнали значими успехи в противодействието на престъпността, опазването на обществения ред и гарантирането на сигурността на българските граждани, бе спазена от Министерство на вътрешните работи и през тази година.

Националната кампания „Полицай на годината“ е факт и се провежда ежегодно благодарение подкрепата на фондация „Доверие и закрила“. Министър Бойко Рашков се обърна към инициаторите с благодарност за всеотдайната помощ във времето, за вярата и признателността към труда на полицаите.

Министър Рашков заяви още: „Имаме много поводи да награждаваме служители на МВР - хората на тихия фронт, които се трудят неуморно и осигуряват сигурността в страната, хората, които изпитват често критиките към системата, но тя продължава да работи и бих казал успешно. Струва ми се, че активността на МВР се повиши в степен да отговори на очакванията на българската общественост. За мен е голяма чест днес да наградим тези, които са проявили високо отговорност, които съвестно са изпълнявали служебните си задължения, както и граждани, проявили  доблест да предотвратят престъпление или да съдействат на органите на МВР в приключването на различни операции. 

Изпращаме динамична и наситена с отговорности година. Постигнахме основната ни задача – да гарантираме провеждането на честни и прозрачни избори, независимо от критиките, които МВР получава за добре свършената работа през тази година. Наред с това служителите на МВР продължиха да изпълняват денонощно, съвестно и професионално, своя дълг пред Закона и обществото. Примерите, които видяхме днес, са показателни”, заяви в приветствието си към наградените служители министър Рашков.

С думи на благодарност вътрешния министър се обърна и към наградените за граждански принос. Техните действия ни дават увереност, че имаме най-ценното – подкрепата на хората.

На церемонията присъстваха заместник-министрите на вътрешните работи Емил Ганчев, Венцислав Катинов и Таня Райчева, главният секретар на МВР главен комисар Петър Тодоров и заместникът му главен комисар Стоян Темелакиев, директорите на главните дирекции на МВР.

Смени си първото име, вече не е Нели След дълбока личностна трансформация и години на вътрешно търсене, тя обяви, че приема ново име – Елея Как на Балканите наказват палежите Въпреки че са тежки наказанията, в много страни предприемат мерки за още повече затягане на санкциите
Извънредна ситуация със самолет на Turkish Airlines Полет на авиокомпанията бе евакуиран заради дим в колесника  Дете пострада при токов удар на инвалидна рампа То си е глътнало езика вследствие на инцидента
Мистерията с 3-г. мъртво момиче на гръцки плаж се заплита: Имала е множество удари по лицето Момичето е било облечено в бански костюм в ярък нюанс, но в същото време е било очевидно недохранено и бито Пеевски изпълни заявката си за Антикорупционната комисия Искането му е подписано от всички депутати от парламентарната група на ДПС-Ново начало
Смут в любимото имение на крал Чарлз. Защо служителите бягат Кралят отдавна е известен със страстта си към градинарството Почина първият вокалист на Iron Maiden Пол Марио Дей Той си отиде на 69-годишна възраст
Илиана Раева срази руската треньорка Шаталина: „Загубата в Токио явно боли!“ Президентката на БФХГ защити с плам и факти българските гимнастички след обидни коментари за външния им вид от рускинята Вера Шаталина Защо губим 60% от водата и ще има ли стратегия за ВиК сектора у нас? ВиК операторите запушват дупки, действа се архаично и хаотично
Август идва с гръм и мълнии През първата седмица на новия месец не се очакват екстремни жеги Мистериозен обект навлиза в Слънчевата система Допуска се възможността това да е извънземен сондаж, изпратен на разузнавателна мисия