Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Как гласуваха бургаските роми

Една от избирателките гласува на машина в СИК 81 в кв."Победа"
Ключови думи: новини, флагман, бургас, секции, ромски секции, резултати от изборите

Избирателната активност в бургаските секции с концентрирано ромско население и на първия тур, и на втория тур на преминалите избори бе рекордно ниска.

Протоколите от СИК-овете вече са публикувани от Централната избирателна комисия. Флагман.бг извади 8-те секции, позиционирани в ОУ „Христо Ботев“ в кв.“Победа“.

Предоставяме на читателите си персонална справка за вота. Отчитат се няколко интересни тенденции. Една от тях е пробивът на ПП сред сегрегираната общност, а друга - устойчивият резултат на ПП "Възраждане" в гетото. Във всяка една от тези секции партията на Костадин Костадинов е в ТОП 3 на подкрепа. 

Eто протоколите от първи тур на вота - 14 ноември 2021 година:

СИК 76 (673 с право на глас, 66 гласували)

„Възраждане“ – 8

ДПС – 4

ПП – 12

ИТН – 12

ДБ – 2

ГЕРБ-СДС – 11

БСП – 3

СИК 77 – (600 с право на глас, 83 гласували)

„Възраждане“ – 11

ДПС – 15

ИТН – 5

ПП – 15

ДБ – 4

ГЕРБ-СДС – 17

БСП – 3

СИК 78 (694 с право на глас, гласували 70)

„Възраждане“ – 4

ДПС – 40

ИТН – 1

ПП – 7

ДБ - 1

ГЕРБ-СДС – 8

БСП – 2

СИК 79 (623 с право на глас, гласували 81)

„Възраждане“ – 4

ДПС – 28

ИТН – 8

ПП – 9

ДБ - 2

ГЕРБ-СДС – 14

БСП – 6

СИК 80 (623 с право на глас, гласували 74)

„Възраждане“ – 4

ДПС – 36

ИТН – 5

ПП – 4

ДБ – 1

ГЕРБ-СДС – 9

БСП – 4

СИК 81 ( 572 с право на глас, гласували 67)

„Възраждане“ – 3

ДПС – 25

ИТН - 3

ПП – 12

ДБ – 3

ГЕРБ-СДС – 11

БСП – 4

СИК 82 (580 с право на глас, гласували 86)

„Възраждане“ – 7

ДПС – 29

ИТН – 6

ПП – 17

ГЕРБ-СДС – 11

БСП – 9

СИК 83 (534 с право на глас, гласували 59)

„Възраждане“ – 6

ДПС - 4

ИТН – 11

ПП – 10

ДБ – 1

ГЕРБ – 12

БСП - 1

 

13
Коментара по темата
13.
Иван
22.11.2021 19:27:47
Как били гласували циганите, ТРУДНО!
Бюлетините а и машините са на български.
12.
Хм...
22.11.2021 18:59:00
Циганите гласуват само срещу кеш. Партиите не ги интересуват. Няма кеш - не гласуват. А за българите какво да кажем? Мислят си, светът започва и свършва с тях, за каймака на планетата! Лежат на едната си кълка и разсъждават философски... докато мошениците си плетат кошницата.
11.
Реалист
22.11.2021 18:42:00
За възраждане от осемте секции има 47 гласа това са гласовете на българите които живеят около улица Чаталджа. Всички много добре знаете че там има няколко десетки български къщи, както на самата улица Чаталджа така и в началото на всяка перпендикулярна улица, първите номера по ул Хилендар, първите номера по ул Мургаш, и другите улици са къщи на българи. Възраждане говорят за българска история и за справяне с ромите затова тези българи гласуват за Възраждане, имат си хората проблема пред вратите им.
10.
Радевите питекантропи
22.11.2021 18:41:14
Гласуват за подобния питекантроп Мунчо!
Когато фактите говорят,дори Рашков трябва да мълчи!
Румчо се договори с циганските босове да го подкрепят, срещу индулгенция за невиновност за крадците дори....
Мангал е Румчо, баш бакан на мангалите!
9.
до 1
22.11.2021 18:13:00
Абе малоумен гербав питекантроп, нали ако Рашков беше оставил гербавите да купуват гласове , избирателната активност на шебеците щеше да не е 10% а 99%
8.
За Радев 75% мангали
22.11.2021 18:07:28
Как се появи тази "безкористна" любов към Радев от страна на мангалите и колко струва ???
7.
Гласуването им
22.11.2021 17:29:48
за Възраждане показва, че поне мисленето им, на базата на повърхностната достъпна информация, е правилно и не желаят да се подлагат на инжектиране! Разбира се, не може да се очаква от циганите да разбират истинската същност на Възраждане, след като дори българите гласували за тях не я разбират...
6.
Така
22.11.2021 17:12:41
Както гласуваха бургаските ФЛегми
5.
Никой
22.11.2021 16:49:59
Вече не гласува за кебапче.
Много искаха да пуснат вот,но без пари нямаха желание.
4.
Не, не мога...
22.11.2021 16:45:04
Това, че точно те са гласували за Възраждане, само потвърждава, че или не знаят какво правят, или на кой свят се намират, или как за някой лев ще продадат и майка си, барабар с баща си като бонус.
3.
ДДС
22.11.2021 16:37:03
Не е инзнадващо! Купувачите на гласове ги е страх от лошия Рашков, а ромите без мотивация не гласуват. Да не мислите, че досега са гласували за ГЕРБ/ДПС, защото са им чели партийната програма?
2.
292
22.11.2021 16:32:32
От 4800, гласували 500, което е 10%. 22% по-малко от средната активност, което са приблизително 1100. После що Боко не спечелил и социолозите не познали. Ами как защо. Защото Рашков репресирал мирно очакващите бакнотената си бюлетина граждани за европейско развитие на България и те бойкотирали изборите. Затова.
1.
ХАХАХАХА
22.11.2021 16:19:39
ЕТО ТУКА СИ ЛИЧИ ВЕЧЕ КОЙ КУПУВА ГЛАСОВЕ :DDD
  Добави Коментар
Прокуратурата е сезирана за грабежа на ДаллБогг: Започва работа Изпълнени и доказани са престъпления по чл.  чл. 143,  213а, чл. 282, чл. 304б, от НК, твърдят от дружеството Шезлонгите изчезват на 251 плажа в Гърция Гръцките власти налагат ограничения за защита на екосистемите и борба със свръхтуризма
76-годишна общинска съветничка изби рибата със секси фотошоп Дамата, която не се отличава с особена активност в местния парламент, този път успя да привлече вниманието – и то не с политическа инициатива, а с комичен фотошоп колаж, който предизвика бурни реакции в социалните мрежи Нови разкрития на фосили от челюсти разкриват съществуване на митичния кракен 18-метров октопод е съперничел с мозазаврите и вероятно е бил върховен хищник в древните океани
Лидери от ППДБ се изживяват като световен авторитет, но са с мания за величие Новата битка на Тейлър Суифт за да защити гласа и образа си Извършвани чрез изкуствен интелект (ИИ), включително в създаването на фалшиви видеоклипове и аудиозаписи
Софийският университет рискува да спре специализирани обучения заради липса на кадри  Доклад разкрива критични проблеми с обучението по фармацевтика и медицина в СУ, които заплашват бъдещето на специализациите Малена и Тервел Замфирови станаха посланици на кампания срещу хазартната зависимост Сноубордистите се срещнаха със служебния премиер и здравния министър, за да подкрепят националната кампания срещу хазартната зависимост
Бургас посреща младите звезди на класическата музика: Младежки музикален фестивал „СОЛиСиМи“ 2026 с вдъхновяваща програма Фестивалът се организира с подкрепата на Национален фонд Култура и предлага на публиката вълнуващи музикални изживявания Едва на 37 години почина бивш футболист Загубихме не само човек от нашия клуб, а и приятел, съотборник и истински спартаклия, отбелязаха от Спартак Варна 
Яхта за 500 млн. долара, свързана с най-богатия човек в Русия, премина през Ормузкия проток 142-метровата луксозна яхта „Nord“, свързвана с руския милиардер Алексей Мордашов, е плавала от Дубай към Мускат в Оман през уикенда Меркел похарчила 65 000 евро за гримьор и фризьор Бившият канцлер Олаф Шолц пък е осъществил четири пътувания за над 6000 евро.