Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

5 места в България, за които не сте предполагали, че съществуват

Ключови думи: красиви места в българия, непознати места в българия

„Опознай родината си, за да я обикнеш” е казал Щастливеца Алеко за страната ни. Точно защото смятаме, че България е изпълнена с огромно разнообразие от вълшебни кътчета, които имат какво да ни покажат, да ни заинтригуват, да ни пленят и накарат да ги обикнем, решихме да Ви организираме една мислена разходка из нея.

Ще ви представим 5 места в България, за които най-вероятно не сте чували, а заслужават вниманието на всеки, защото са уникални.

Така ще ви дадем и цели 5 идеи за вашето следващо пътуване из прекрасната ни родина, защото в нея има много непознати места, които заслужават да бъдат посетени и днес ще ви го докажем за пореден път!

Музей на религиите в Стара Загора  - Това не е типичният музей и няма големи стъклени витрини с кратки описания на предметите. Той всъщност представлява една голяма сграда, в която през вековете са се наслагвали различни религиозни практики. Може да видите останки от култова яма от началото на ранножелязната епоха (Х – ІХ век пр. Хр.), езическо светилище, посветено на тракийския конник (ІІ – ІІІ век), средновековна християнска гробищна църква (края на Х – ХІІІ век) и мюсюлмански храм (ХV – ХХ век), и всичко това „под един покрив“. Освен че ще се потопите в различни епохи, ще останете удивени от изящните стенописи и пластична декорация.

Село Чавдар - Село Чавдар не е толкова непознато, тъй като не отдавна нашумя в интернет простраството с уредения си живот. Освен че не се връзва изобщо с определението за българско село, то може да Ви предложи и една друга атракция, която се намира извън селото и която със сигурност ще Ви върне години назад, още в каменната ера. Говорим за малките къщички, направени целите от кал, слама и колове, пресъздаващи раннонеолитно селище, датирано от преди 7000 години. Ако искате да се впуснете в едно наистина нестандартно преживяване и да разберете как са живели хората преди хиляди години, то това е мястото за Вас.

Марина река – „класна стая на открито“ - Класна стая на открито – звучи невероятно, нали? Ако учениците знаеха за това място, най-вероятно класните стаи щяха да са празни, а неизвинените отсъствия доста повече от обичайното. Намира се в защитена местност Марина река, на 12 км. от Царево. Под открито небе и сред зеленина, на малките дървени чинове, може да научите за видовете от изгубената преди милиони години терциерна флора.

Арт-къща с музей „Куклите“   - Ако обичате да творите или пък сте запазили част от детското в себе си и понякога Ви се приисква да си играете с порцеланови кукли, то Арт-къщата с музей „Куклите“ е най-правилният избор, който може да направите. Намира се в центъра на София, а разнообразието, което предлага е огромно – може да се насладите на над 3000 кукли, разпределени в 6 зали. Представени са порцеланови , антикварни, съвременни, марионетки, сувенирни кукли от България и от света, марионетки от захар, восък или прежда. Приказните същества се усмихват, пеят и танцуват, докато разказват истории. Разглеждайки ги, със сигурност ще се вдъхновите и ще искате да сътворите и Вие някоя приказна играчка. На излизане от музея има работилница, в която може да се превърнете в майстор и да направите мечтаната си кукла.

Блатото при село Малък Преславец - Ще попаднете в истинското царство на водните лилии, ако посетите блатото край село Малък Преславец. Блатото е осеяно с множество бели водни лилии (Nymphaea alba), растение със статут на застрашен вид в Червената книга на България. Тук този вид е образувал колонии, които заемат около 46 дка от повърхността на блатото и формират най-голямата цъфтяща популация на територията на България. Блатото е и една от последните запазени влажни зони по българския бряг на река Дунав. Птичето богатство на района до този момент наброява 147 вида.

Източник: Една.бг

0
Коментара по темата
  Добави Коментар
Лекар: Не пробивайте ушите на бебетата! Опасно е! Оказа се, че има точна възраст в която е най-добре да направим това Университет "Проф. д-р Асен Златаров" и Черноморският институт със съвместна инициатива Висшето училище предостави една от новооткритите си зали за стартиране на първия панел от честването – „Морето – образование – наука“
България е с едни от най-високите нива на енергийна бедност в ЕС Икономическият растеж през 2023 г. се забавя до 1.8%, се казва в Годишния доклад на учените от ИИИ Смъртен случай от парвовирус в Гърция: Какви са симптомите на болестта и как да се предпазим Инфекцията с парвовирус В19 е неразличима от други леки заболявания
Вкусна закуска на бърза ръка: Направете тези памук-охлювчета - меки като душичка Няма как да сбъркате с тестото, винаги се получава перфектно Бургас ще е домакин на Международен отборен турнир по плажен тенис Повече от 100 състезателя от Бургас, Варна, София, Русе, Равда, Добрич, Лозенец, Молдова, Азербайджан, Русия и други са подали заявка за участие в надпреварата
ВиК ремонт затваря кръстовище в жк „Зорница“ до 7 юни Въвеждане на нова временна организация на движението се налага във връзка с изместване на съществуващ водопровод Равен ли е един детски живот на 45 000 евро? За 15-годишната Нати уравнението е вярно Малката Нати има нужда от спешна операция, за да живее
Делото срещу Тротинетката, Куката и Чеченеца пропадна Тодор Чалъков-Куката, Петко Караилиев-Чеченеца, Даниел Йорданов – Емили Тротинетката и соченият за техен съучастник Стоян Карапанов отричат умишлено да са искали да унижат 18-годишния тогава Денислав Делчев Детската театрална студия при НЧ “Яна Лъскова” – Несебър спечели най-големите награди  Театралните постановки се оценяваха от компетентно жури
Почина един от създателите на Бийтълс Емблематичен музикант, който помогна на легендарната група Бийтълс, издъхна на 86 години ЕЦБ бие аларма за предстоящи сътресения в страните от ЕС Причината е високият дълг на страните-членки, това застрашава икономиката им