Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Децата на "Черноморец 1919" са на полуфинал за купата на България

Ключови думи: Черноморец, децата на Черноморец, новини, Флагман, Бургас

Днес на стадион "Черноморец" се изиграха срещите реванш от турнира за купата на България при децата родени през 2008 година и юношите старша възраст, родени през 2004 година. Преди обяд малките акули се изправиха срещу отбора на "Славия" - Сф. Първия мач преди седмица в София завърши при резултат 1:1.

Още от първия съдийски сигнал двата отбора се хвърлиха в здрава битка. До 20 мин играта се водеше предимно в средата на терена, когато след грешка на защитник на гостите, Йоан Димов открадна топката в центъра и излязал сам срещу вратаря не сгреши за 1:0. Така и завърши първото полувреме.

През втората част на мача отново акулите бяха по-добрия отбор на терена. В средата на полувремето капитана на черноморци Мартин Николов мина като на парад през защитата на "Славия" и технично провря топката между краката на вратаря за 2:0.

Белите се хвърлиха в атака да връщат двата гола, но с отличните си  намеси вратаря на акулите Мартин Георгиев не им даде никакъв шанс. 5 мин преди края на редовното време Боби Пчеларов се отскубна от защитата на "Славия" и направи резултата класически 3:0. Така децата на "Черноморец 1919" с треньор Слави Шопов си заслужиха място на полуфиналите, които ще се играят след Нова година.

Батковците им от старшата възраст бяха загубили първия мач в София с 1:5 от отбора на "Национал". Днес завършиха 2:2 в Бургас, като в състава им както и в София отново 6 деца бяха 2006 набор и  отпаднаха достойно от надпреварата.