Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Грета Тунберг пристигна за срещата в Глазгоу

Ключови думи: грета тунберг, глазгоу, климат, промени

Наред със световните лидери хиляди протестиращи от цял свят пристигнаха в Глазгоу, където се открива двуседмичната международна среща за климата, за да окажат натиск върху политиците за спешни действия за спасяване на планетата.

Екоактивисти от всякакви природозащитни организации, местни групи и граждански общества се стичат към най-големи град на Шотландия. Снощи на централната гара в Глазгоу от Лондон пристигна и Грета Тунберг, където бе посрещнатата бурно от свои привърженици, предимно тийнейджъри.

Протести под най-различна форма – от походи до стачки, от окупиране на сгради до блокиране на пътища – са планирани и активистите казват, че техните кампании на мирно гражданско неподчинение ще бъдат от съдбовно значение за изхода на сращата.

„Протестите са това, което ми дава надежда. Те са шанс да се чуят гласовете на хората, които са на първа линия за справяне с климатичната криза и изобличаване на корпорациите, да се каже истината какво наистина се случва“, заяви 18-годишната местна екоаткивистка Кат Скоторн за вестник “Обзървър“.

Хора от Европа, Африка и Азия се присъединиха към британските активисти на протест в събота по улиците на Глазгоу. По бреговете на река Клайд, където е конферентния център на срещата, активисти от движението OceanRebellion, облечени като русалки, обърнаха внимание на големия ефект, който има индустриалния риболов за емисията на вредни газове, пише lupa.bg.

Първият министър на Шотландия Никола Стърджън се срещна с коренни жители на Северна и Южна Америка и заяви, че нейното правителтво ще направи всичско възможно, за да помогне на по-бедните нации и общности, които са по-уязвими от последиците от изменението на климата.

5
Коментара по темата
5.
Добавете коментар
02.11.2021 11:05:19
Това малко омразниче още ли е използвано като изтривалка от глобалистите-лобисти? Не се ли напелтечи вече? Жалко, че е дете със заболяване и изобщо не вдява какво се случва. Ама хич. Родителите и те са пълна скръб. За някой друг долар са готови да я продадат вече.
4.
Пффф
01.11.2021 08:26:31
Тая няма ли кой да й разбие грозната мутра, да е*а дебилното лапе вмирисано
3.
Калбо
01.11.2021 06:08:34
Искам да попитам Грета тунберг Как е пристигнала в Глазгоу с кон и каруца или пеша
2.
Ти да видиш
01.11.2021 02:16:10
Платените палячовци на богатите отишли да протестират.Иначе бедни два лева нямат,но и нито един работен ден.Интересно как не са се загрижили за вредите от бизнесите,които не са на подчинение на техните кукловоди,но нито един няма против срещу вредите очертаващи се за озоновия слой е предстоящите туристически полети в космоса.Само дето там изпълнителите до един са либерални пендехоси.
1.
Българин
31.10.2021 20:04:16
Изрод...
  Добави Коментар
Възпитаник на Софийския университет е напът да спечели президентския пост в Колумбия Левият кандидат Иван Сепеда, завършил философия в столицата ни Детският футбол превзе Царево: Бешикташ, ЦСКА и Левски сред призьорите Заместник-кметът Денис Диханов награди призьорите на Международната купа Созопол - Царево 2026 преди началото на втория етап от надпреварата
Несебър събира най-добрите танцьори от 10 държави на международен турнир Събитието се организира за трета поредна година с подкрепата на Общината Първа копка на Sky Five в Бургас – пет 24-етажни сгради променят облика на града (СНИМКИ)  Близо 100 гости присъстваха на официалния старт на най-мащабния жилищен проект в портфолиото на строителна компания „Бургас Инвест“
Секс, култове и Трета световна война: Изтече тайният дневен ред на световния елит В него участват технологични милиардери, генерали от НАТО и високопоставени американски служители  Делото за прегазения на пешеходна пътека Филип тръгна отначало Бащата на загиналото дете смята, че експертизите са под всякаква критика
Обмислят ДАИ да мине към МВР През 2025 г. двама инспектори от "Автомобилната администрация" бяха отстранени и обвинени, след като стана ясно, че са поискали подкупи от шофьори на камиони, превозващи техника за концерта на Роби Уилямс в София Зловеща гледка в центъра на Бургас: Обесиха гларус на покрив на ул. „Марагидик“ (+18) Гледката е едновременно отблъскваща и стряскаща, като бързо се превърна в основна тема за коментари сред живеещите и преминаващите в района
В събота ще се завихри веселото „Хоро край поморийския бряг“ Вижте програмата Опасност на АМ „Тракия“: Метални парчета в асфалта пробиват гуми Сигнал в социалните мрежи алармира за опасен участък при 60-ия километър на магистралата в посока София
Руси Куртлаков в голямо интервю: За битките в бизнеса и гордостта от сина си Промишленият лидер споделя за историята на Керамичния завод и предаването на управленската щафета на следващото поколение Пиян шофьор помете моторист на червен светофар и избяга от мястото на катастрофата (ВИДЕО) 19-годишният Идън Мандър получи ефективна присъда, след като блъсна моторист в Епсъм, графство Съри, и го остави с тежки травми