Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Министър Комитова: Ще предложа 1,5 млрд. лв. за поддръжка и ремонт на пътищата в бюджет 2022

Ключови думи: строителни фирми, министър на регионалното развитие и благоустройството, Виолета Комитова, пари, бюджет

Не воювам със строителните фирми. Те са строили и ще продължават да строят за България. Срещнахме се и започнахме да работим по важните теми в краткия мандат на служебното правителство. Това казва министърът на регионалното развитие и благоустройството Виолета Комитова в интервю за вестник „Строител“, съобщиха от пресцентъра на министерството.

Министър Комитова уверява, че ще предложи сумата от 1,5 млрд. лв. за ремонт и поддръжка на пътищата в бюджет 2022, които средства трябва да се гласуват от следващото редовно правителство. „Установих, че от 2018 г. за тази дейности всяка година са давани между, 1,5 и 2 млрд. лв.

Проблемът е, че са давани не през санкция на парламента, а с министерски постановления от излишъци в бюджета“, коментира министър Комитова. Тя подчертава, че тази практика е поставяла строителните фирми в риск от предходните управляващи, защото никои не може да гарантира, че ще има бюджетни излишъци в края на годината, за да се плати на фирмите. При бюджет на АПИ за текущ ремонт и поддръжка 400 млн. лв., на всички е ясно, че са недостатъчни при огромните нужди.

„Тази строителна дейност е управлявана по много безотговорен начин. От години фирмите в пътния сектор зависят от един малък бюджет, от излишъци, от постановления, от това кой кога ще намери пари да им плати. Тази практика трябва да се премахне. Парите трябва да са сигурни, работата да е свързана с парите, които са определени по бюджет и да се спазват срокове и качество и т.н., защото противното означава хаос и огромен стрес“, коментира регионалният министър.

1
Коментара по темата
1.
митко
23.10.2021 12:31:36
Какво ще предлагаш ма ти къде ще си като се изготвя бюджета за 2022 и коя от партиите ще ти обърнат внимание какво мислиш защото ти за 6 месеца доказа че си пълен провал
  Добави Коментар
Арест в голф клуба на Тръмп: Въоръжен мъж следял подготовката за визитата му 38-годишният заподозрян снимал подготовката за посещението на американския президент, но властите не са установили конкретен план за нападение 5 летни идеи, с които ще заздравите връзката си Проучвания показват, че двойките, които се занимават с нови и вълнуващи дейности заедно, се чувстват по-свързани
Разбиха схема за корали за 800 000 евро между Гърция и Италия Туристически кораб край Скопелос прикривал незаконния добив и редовни доставки към италиански пристанища След месеци чакане: Новите влакове „Шкода“ тръгват до дни Мотрисите ще возят по основните железопътни направления с климатизация, интернет и 333 седящи места
Мирчев затвори вратата за президентски съюз с ГЕРБ ДБ продължава общия процес с ПП и Форума за демократично действие, а името на кандидата остава необявено Джокович иска кратки мачове в тениса Вторият в света Александър Зверев обаче смята, че това няма да сработи.
Неонацисти опитаха да нахлуят в хотел с еврейски деца в София Италия осъди антисемитската провокация, а българската полиция не е обявила има ли установени или задържани лица Жегата уби три лъва в японска зоологическа градина Високите нива на влажност в Япония в комбинация с температури над 35 градуса са основният фактор за смъртта на животните
Бивш митничар стана директор на АДФИ Бившият заместник-директор на Агенция Митници поема финансовата инспекция след освобождаването на Пламен Тодоров Чужденци наляха 12,4 млрд. евро в гръцки имоти, Халкидики е сред най-желаните райони Атина остава водеща за международните купувачи, а инвеститорите все по-често разглеждат Гърция като дългосрочно убежище за капитала си
Румънците са най-доверчиви в ЕС, българите остават под средното ниво Евростат отчита 5,4 точки за България срещу 7,5 за северната ни съседка, но показателят не измерва доверието в държавните институции Дунав на плитко: Само 1,60 м дълбочина край Белене и Батин Баржа заседна, товарни конвои изчакват, а реката продължава да спада с по няколко сантиметра на ден