Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Кристалина Георгиева си запазва поста в МВФ въпреки скандала

Кристалина Георгиева остава управляващ директор на МВФ. Няма убедителни доказателства за скандалните обвинения срещу нея
Ключови думи: Кристалина Георгиева, МВФ Кристалина Георгиева, обвинения Кристалина Георгиева, Международния валутен фонд

Управителният съвет на Международния валутен фонд оставя на поста управляващия директор Кристалина Георгиева. Решението е било взето след разглеждане на обвиненията за предполагаем натиск върху служители на Световната банка да променят данни по начин, облагодетелстващ Китай, съобщава Нова телевизия.

Твърденията на американската правна кантора УилмърХейл бяха, че Кристалина Георгиева е оказала такъв натиск по времето, когато е заемала висок пост в банката. В изявление на финансовия министър на Съединените щати Джанет Йелън за скандала се посочва, че докладът повдига сериозни въпроси, но няма убедителни доказателства за ролята на Георгиева и не се налага смяна в ръководството на Фонда.

Управителният съвет на МВФ потвърди, че има пълно доверие в Георгиева, след като разгледа твърдения, че по време на работата си в Световната банка е оказала натиск над експерти да променят данни по начин, който би облагодетелствал Китай, предадоха световните агенции.

Съветът заяви, че има доверие в стремежа на Георгиева да поддържа най-високите стандарти на добро управление и почтеност в МВФ. В същото време се планира среща на управителния съвет, на която ще бъдат обсъдени институционални предпазни мерки, гарантиращи безпристрастността на служителите на международната кредитна институция и възможността за подаване на оплаквания, изразяване на несъгласие и поддържане на отчетност, отбелязва Ройтерс.

Георгиева благодари на управителния съвет за гласуваното доверие и подчерта, че отправените ѝ обвинения са били неоснователни, съобщава Франс прес.

Финансовата министърка на САЩ Джанет Йелън е заявила вчера в разговор с Георгиева, че докладът на правната кантора УилмърХейл е повдигнал основателни съмнения, но липсата на преки доказателства означава, че евентуална смяна на ръководството би била неоснователна.

Необходимо е обаче да се вземат „активни мерки за засилване на доверието в МВФ и достоверността на информацията”, предоставяна от институцията се казва в изявление на Йелън. Освен това Георгиева и други лидери на МВФ трябва да декларират отново, че държат на прозрачността в изследванията, анализа и определянето на политиката на фонда.

5
Коментара по темата
5.
Дарнев, що не си я вземеш у вас?
12.10.2021 12:49:52
На мен лично не ми трябва изобщо Сталинка. Ама на тел ако ти трябва и пиши, може да ти върже. Ама с тия пари, по-скоро няма да ти върже. Представям си я в службата, ако си хареса някое младо лъвче как мачка всичко наред, докато не нареди нещата в нейна полза
4.
Абе тя
12.10.2021 10:36:19
жената името си от Сталина на Кристалина сменила и никой, никъде не може да намери или публикува данни за това, че една такава далавера няма да смачка !
3.
Първото изречение!
12.10.2021 10:27:54
Game Over!
Позицията на Георгиева е от световен калибър и
зад нея стоят цели държави. Солиден авторитет и признат капацитет.
Наш Муньо не го разбра това, защото ние благоденстваме - цъфваме и връзваме. Той е ПРОТИВ. А Мунчовците страдат, няма да има радост в кочината.
2.
Дернев
12.10.2021 10:03:52
То и с Дянков стана същото по време наББ1, но успяваше да удържа ББ. Нещо което Влади не успя, защото бързо го закачиха на въжето. К. Георгоива е силна жена. Затова и Меркел направивсичко да я отдалечи от Европа. Тскава ни трябва сега на нас.
1.
Дали ще прави каквото и кажат?
12.10.2021 09:11:44
Само аз ли виждам, че я вързаха на къса каишка? Засега оставала, заради липса на доказателства. Обаче разследването продължава и ако излязат нови доказателства ще го отнесе. Кой решава дали ще излязат нови доказателства? Предполагам се досещате? Една държава с 3 букви и много щати
  Добави Коментар
Жегата се завръща с температури до 33 градуса Слънцето ще доминира днес, а в началото на седмицата се задават краткотрайни валежи и гръмотевици Спират тировете по магистралите "Тракия" и "Струма" до 22 часа днес Забраната обхваща и Кресненското дефиле, а край Симитли въвеждат две ленти в посока София
Красиво и рядко женско име празнува днес На 26 юли Църквата почита света Параскева Римлянка, останала непоколебима пред жестоки мъчения Ямал с двойна "златна" ваканция: Ето за къде стегна куфарите Световният първенец се радва на романтика
Изберете най-неприятната миризма и вижте какво разкрива за вас Развлекателният тест насочва към страховете, навиците и личните граници, които защитавате най-силно Българин обяви, че Земята не се върти, а после атакува Айнщайн Тодор Йончев е химик, учител, кооператор и пионер на спорта, но остава в историята и с обречената си война срещу две от основите на модерната наука
Неописуем ужас: Мъж уби дъщерите и съпругата си, полицията разследвана за непростима грешка Има опасения, че полицейска небрежност е в основата на тройното убийство "Имаше най-златното сърце": Почернена сестра проговори след кошмарна катастрофа с 4 жертви Трагедията се случи в Англия
13 деца ядоха шоколад с предполагаеми халюциногенни гъби в летен лагер Лагерниците на възраст между 10 и 13 години се почувствали зле, едно дете е откарано в болница Удар срещу бракониери във Варна Пресечен е контабанден улов на черна мида
Лекар от Нигерия спаси отделение край морето Той се появи като подкрепление в ключов момент Еврото сменя облика си: Избираме между Сервантес и птици ЕЦБ представи десет проекта за новите банкноти, а обществената анкета ще остане отворена до 21 септември