Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Съдът в ОАЕ взе решение за екстрадирането на Васил Божков

Ключови думи: Васил Божков, Гасан Ел Дайе, съд в Обединените арабски емирства, екстрадицията на Васил Божков

Съд в Обединените арабски емирства е отказал да екстрадира в България Васил Божков срещу когото има повдигнати 18 обвинения. Божков е бил представляван от дубайския адвокат Гасан Ел Дайе.

Според бизнесмена в изгнание властите в ОАЕ са чакали над година България да изпрати цитираните документи, но те така и не са пристигнали. Затова съдът окончателно се произнесъл с отхвърлително решение по исканията за екстрадиция. Това решение е влязло в сила и не подлежи на обжалване.

"Накрая, но не на последно място, г-н Божков пребивава законно в ОАЕ и срещу него няма висящи производства страната, а след като Червената бюлетина на Интерпол бъде отменена, въпросът с неговата поискана екстрадиция окончателно ще приключи. Червената бюлетина за г -н Георги Попов беше отменена отдавна", коментира адвокатът му Гасан Ел Дайе.

 

9
Коментара по темата
9.
До 1вия
09.10.2021 14:23:43
8888
8.
Шменти капели
06.10.2021 16:52:17
Съдът в ОАЕ повече от година чакал прокуратурата да изпрати необходимите документи за екстрадиция, ама тя не рачила.
Май само прахоляк се вдига около Божков, но всъщност не го искат тук притиснат до стената да представя доказателства. Предпочитат да го омаскарят с найси обвинения и да си намерят повод да твърдят, че се укрива в Дубай, отколкото да го доведат и да трябва да вкарат делото в съда.
7.
Сигурно са чели за Бойко в Пандора
06.10.2021 16:31:39
И накрая ще излезе, че наистина са тръгнали да го зануляват както само тгерберите си знаят. Като му падне и червената бюлетина сигурно ще почнат дела за милиарди
6.
фактология
06.10.2021 16:15:24
Както Цв Василев, така и Божков, никой от бивши и настоящи управляващи не искат да бъдат екстрадирани. Даже това е тема табу. Отдавна никой нищо не споменава за прибирането им в България. Истината е една и двамата има какво да разкажат на аудиторията.
5.
ГОСТ
06.10.2021 14:31:17
до факт 1
Дреме му на Божката,че му пука,върти си синджира и ...пей сърце,гледа си живота...пък ти се пеняви до утре...все тая....
Па и от бай Тошово време насам,кого са вкарали в панделата за крадене в особено големи размери...корупция ..и прочее..???
Ами....НИКОЙ......
И е така ша си пишем и коментираме по сайтовете за тоя що духа.....пък ...кучетата лаят...кервана си върви......
4.
Е то си беше ясно
06.10.2021 13:50:01
Някой да се изненада...е как ще има документи и връщане ...нали ще трябва да се отговаря на въпроси а отговорите не са желателни....споразумението е факт...аз ще си харча милионите в чужбина пък вий си правете далаверите..
3.
До 1.
06.10.2021 13:40:17
Защо си толкова избирателно " компетентен " ?!!!!!
2.
алоууу
06.10.2021 13:13:14
фактисания, нещо за Ратку Фърчилуту да кажеш!
1.
Факт
06.10.2021 12:53:40
Бошката е бита карта.Американците с еди удар го спешиха.Ще си седи в Дубай и ще си спомня как е колил и бесил в България.Тиквата обаче няма да има този късмет да се пенсионира.Него ще го гонят до дупка за назидание и ще свърши в затвора
  Добави Коментар
Синът на норвежката престолонаследница отрече видеата да показват изнасилване Мариус Борг Хойби пледира невинен по най-тежките обвинения в процес, който разтърси норвежкото кралско семейство Българският турист ще бъде защитен на 100% при пътуване решиха в НС НС прие на първо четене създаването на Туристически гаранционен фонд, който осигурява връщане на пътуващи и възстановяване на средства при фалит на туроператор
Ким Кардашиян и Луис Хамилтън навлизат в нов етап Риалити звездата и пилотът от Формула 1 прекарват все повече време заедно, твърдят източници на британския таблоид SUN С фокус върху ролята на жените през Втората световна война стартира фестивалът DOCK Международно събитие е за историческо документално кино и открива специалното си зимно издание с участието на проф. Петър Стоянович
България и Кипър с най-висока смъртност от рак в ЕС въпреки бързия достъп до нови терапии Липсата на ранна диагностика остава основната причина за тревожната статистика у нас, показват данни, цитирани от NOVA и научното списание Scientist Риби: след 11 февруари 2026 г. започва период, който ще промени посоката ви Ще започне внезапно подреждане на вътрешния свят
Мъж потроши жилището на бившата си приятелка в Стара Загора 29-годишният влязъл в апартамента с още двама мъже и унищожил техника и обзавеждане Обраха офис на СКАТ Става въпрос за касовия салон в "Меден рудник"
Нов кръг мирни преговори за Украйна започна в Абу Даби Киев и Москва водят разговори с посредничеството на САЩ на фона на нови руски ракетни удари ИТН пред Йотова служебният премиер не бива да е политическа фигура Според партията политически оцветени са Андрей Гюров и Димитър Главчев, изборът остава между петима от т.нар. домова книга
И в Гърция ситуацията не е розова, домакинства се борят да свържат двата края Шест от всеки десет семейства остават без пари две седмици преди края на месеца Ченгета от РУ-Малко Търново спипаха дрогиран шофьор край село Извор 37-годишният мъж е управлявал Дачия "Логан" след употреба на кокаин и канабис