Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

ЦСКА разсипа "Черноморец" у дома с 4 на 0

Напрегнат момент пред вратата на ЦСКА в първото полувреме
Ключови думи: Черноморец, ЦСКА

Възроденият отбор на „армейците” и слабата игра на бургаската обрана са основните причини за негативното развитие на мача и крайния изход от него. Още в 8-та минута червените отбелязоха гол, но попадението беше отменено заради засада. В 17-та минута бившата „акула” Мишел Платини получи добър пас в наказателното поле на домакините и с техничен прехвърлящ удар откри резулата. Седем минути по-късно бургаската отбрана отново проспа едно положение, при което Маркиньос подаде отлично на Спас Делев в наказателното поле. От там нисичкият нападател покачи с 2 на 0 за ЦСКА чрез добре премерен удар край вратаря Паскал Борел.

Този гол посъбуди играчите на "Черноморец", които настъпиха по-смело към вратата на гостите. Най-сериозното положение за бургазлии буше в 40-та минута, когато Нсереко остана сам срещу Иван Караджов, но пропусна по фрапиращ начин.

Така след 45 минути игра "Черноморец" губеше на своя стадион пред обидно малко публика. Едва 2-3 хиляди души наблюдаваха на живо двубоя. От сектора на бургаската агитка пък издигнаха плакат с надпис ”Спрете безумието в бургаския футбол!”. Феновете визират високите цени на билетите за домакинските мачове, които отблъснаха много хора.

През втората част домакините започнаха активно и създдоха териториален превес. В 56-та минута обаче Мишел Платини изпълни пряк свободен удар. Той би топката по земя, която рикошира в Тодор Паланков. Това подлъга вратаря Борел и кълбото опъна за трети път мрежата на "акулите". Този гол съсипа напълно черноморци, а гостите заиграха още по-уверено и спокойно. В 86-та минута Спас Делев се пребори сам с цялата защита на "Черноморец" и отбеляза четвъртия гол в мача.

Футболистите на ЦСКА можеха да стигнат и до още попадения, но аристократичното поведение на нападателите попречи това да стане. Отборът на "Черноморец" показа много беззъба и безидейна игра и логично загуби срещата. Единственият по-сериозен удар към вратата на ЦСКА беше в 81-та минута. Тогава Георги Андонов от статично положеине стреля към десния ъгъл на вратата.

Проблемите в клуба като цяло се задълбочават и заради финансовата криза в него. Служителите все още не са взели заплатите си за януари, а куп задължения по кредити, наеми и търговски сделки стоят неразплатени. В следващият кръг "Черноморец" гостува на Левски в София.

Състави:

Черноморец
 33. Паскал Борел 2. Траян Дянков 4. Хайри 8. Куадри – 46 мин- Андре 6. Орлин Старокин 7. Савио 16. Тодор Паланков 26. Терзиев 39. Койта 85 мин.- Крумов 13. Мартин Тошев -63 мин.- Мутис 77. Георги Андонов

ЦСКА
12. Иван Караджов 4. Костадин Стоянов 11. Иван Бандаловски 5. Тодор Янчев 8. Румен Трифонов 18. Борис Галчев 66`- Янев 19. А. Попов 28. Маркос Маркиньос 7. Спас Делев 9. Мишел Платини- 83 мин.- Шеридън  29. Грегъри Нелсън-72 минута – Гъргоров