Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Регионалният министър уволни шефа на АПИ

Ключови думи: Виолета Комитова, Агенция Пътна инфраструктура, новини, Флагман, Бургас

Регионалният министър Виолета Комитова уволни председателя на УС на Агенция „Пътна инфраструктура“ (АПИ) Апостол Минчев, съобщават от МРРБ.  Мотивът е "проявеното от него своеволие да спре всички строителни дейности на Агенцията", уточняват от министерството.

Инж. Минчев е разпоредил писмено преустановяването на работата и изтеглянето на техниката до второ нареждане. По този начин досегашният шеф на АПИ си е позволил да води политика, която е в разрез с политиката на Министерството на регионалното развитие и благоустройството.

Писмото за спиране на всички проекти, свързани с ремонти и реконструкция на републикански пътища на практика блокира дейността на фирмите. Министърът на регионалното развитие и благоустройството арх. Виолета Комитова кани всички кметове и фирми, засегнати от писмото, подписано от г-н Минчев, на среща в министерството в петък – 23 юли, от 11 ч.

Апостол Минчев бе назначен на 27 май от служебното правителство. Преди това той бе директор на ОПУ Шумен.

2
Коментара по темата
2.
Tsatsata
20.07.2021 11:43:09
А сега,де, той назначен от служебното правителство, а саботира работата им...
Нещо като подводен камък се явява...
За такива неща трябва да има и разследване , с установяване на вина (ако има) и поемане на част или всички загуби и щети!
Иначе дисциплинарното уволнение е "ала-бала", първият съд ще го възстанови на работа, защото преди това той не е бил наказван или предупреждаван!
1.
Селянин
20.07.2021 11:43:03
Добро решение.
Кога ще има наказани за огромните кражби?
Уволнението не е наказание.
Един ром лежи за откраднат телефон за петдесет лева. В АПИ са откраднати милиарди и продължава да се краде. Масово поръчките се печелят или директно се възлагат на определени фирми които в повечето случай са с няколко служителя и няколко лаптопа и за всичко ползват подизпълнители на половин цена, които за да могат да издържат правят икономии от материалите и технологиите.
  Добави Коментар
Най-после! Забраниха вувузелите за Световното Глупавата тенденция дойде от Мондиала през 2010 в Южна Африка България е №1 в ЕС по разходи за съдебната система По брой на съдии страната ни е на пето място в съюза
Радев за дефицита: Красноречива оценка за предишните правителства За да бъде дефицитът 3% управляващите “са играли гимнастика” Путин: Дядото на Зеленски се обръща в гроба Руският президент само тествал "Орешник" в Украйна, можело да бъде преизбран през 2036 г. 
Какво не бива да правим по време на гръмотевична буря Опасността идва, когато между светкавицата и последвалия гръм има под 30 секунди  Путин: Абсурд е Русия да нападне страните от НАТО Според мен това не е просто глупост, това е умишлена провокация, каза руският президент
Убиха с нож звезда от „Топ Гън: Маверик“ и „Джуманджи“ пред дома му Нападателят е сина на приятелката му, полицията публикува ужасяващо съобщение за бруталното престъпление Брокер задържан за измами с жилища "на зелено", прибрал около 200 000 евро Спецът прибирал "стоп капаро", а клиентите не получили обещаните апартаменти
Обзор посреща над 500 участници във фолклорен фестивал През годините фестивалът се утвърди като значимо културно събитие, привличащо все повече танцови състави, клубове и почитатели на народното творчество Схиархимандрит Серафим ще гостува на фестивала „Света Богородица – Достойно есть“ в Поморие Концертът ще се състои на 13 юни (събота) от 20:00 часа на откритата сцена пред Народно читалище „Просвета – 1888“ в Поморие
Грешка на ватмана е причинила челния удар на два трамвая в София Няма данни за техническа неизправност на трамвая Стилиян Петров представи официалните екипи за "Мача на Надеждата" в Бургас Благотворителното събитие ще се проведе на 6 юни 2026 г. на стадион "Лазур" в Бургас от 17:00 ч.