Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Съдът оправда надзирателите за мистериозната смърт на страшилището Горан Горанов

Бургаският районен съд отмени и наложените на двамата надзиратели мерки за забрана да напускат страната
Ключови думи: горан горанов, затвор, надзиратели, смърт, флагман

Районния съд в Бургас призна подсъдимите Ангел Мавров и Стилиян Карчев, първият „Надзирател в Затвора - Бургас“, а вторият „Надзирател 2-ра степен в Затвора - Бургас”, за невиновни в това, че на 25.03.2017 г., за времето от 07:00 ч. до 07:30 ч., в спално помещение № 228 във ІІ-ра зона с повишена сигурност, при условията на независимо съпричиняване, чрез бездействие, по непредпазливост причинили смъртта на лишения от свобода 32-годишен рецидивист Горан Горанов (ВИЖТЕ НАШАТА ТЕМА В РАЗВИТИЕ). Това съобщиха току-що от ведомството . 

Съдът отхвърли твърдението, че при настъпилата повреда на парната инсталация в килията, не са осигурили безопасността на лишения от свобода, както и ограничаването, преодоляването и ликвидирането на последствията от повредата и че не са предприели действия по опазване на живота и здравето му.

В съдебните пледоарии, държавното обвинение поиска от съда да наложи условна присъда на Мавров и Карчев, предвид смегчаващите вината обстоятелства -  съвестни и компетентни служители, с безупречно процесуално поведение и обвинението е за причиняване на смърт по несъзнавана предпазливост или т.н. „небрежност“.

 

Повереникът на частните обвинители  адвокат Захари Кирилов поиска Мавров да бъде пратен зад решетките за срок от 1 година, а за Карчев – „Лишаване от свобода“ за срок от 6 месеца, което да бъде отложено за изпитателен срок от 3 години, при смегчаващи вината обстоятелства.

Бургаският районен съд отмени и наложените на двамата подсъдими мерки за процесуална принуда „Забрана за напускане на пределите на Република България“.

Присъдата на Районен съд – Бургас може да бъде обжалвана или протестирана в 15-дневен срок.

7
Коментара по темата
7.
До 4
10.07.2021 22:13:11
Този пика клекнал.В затвора е прост и шматка ,навън е ЖЕНА!.Жена му го изостави защото е прост и комплексиран ,а у тях домакинята е той.
6.
Алоу
10.07.2021 08:20:42
Вместо да ги наградят, те ги съдят. Ба*ти и държавата...
5.
Gero
09.07.2021 21:02:46
Бравос на съда.Имало справедливост значи.
4.
Д.Манолов-простия
09.07.2021 17:17:41
Успокои ми са простата тиква
3.
Да
09.07.2021 16:23:11
Органите да се задействат и да наградят служителите, че са си свършили работата, а тя е да служат на най-добрия интерес на обществото.
2.
Някой
09.07.2021 16:15:17
Че са го отрепали е ясно но той си беше абсолютна утайка.
1.
5678
09.07.2021 16:09:36
Браво на съда, ако има виновни са ръководството на затвора и прокуратурата, защо не е бил настанен в Ловеч и лекуван!
  Добави Коментар
Космически тузар: Знаете ли колко милиона прибира Роналдо на година Сумата е 300 милиона долара Сладкарско съвършенство: Тайните на копринено гладкия крем карамел Магията на перфектната кадифена текстура
Две деца в "Пирогов" след кошмар с ел. тротинетка Нараняванията им са много сериозни Зловеща легенда: Древна мумия, потопила "Титаник" Някои хора смятат, че трагедията се дължи на свръхестествена сила
Млад баща вилня в болница Екшън в Плевен Варненски рибари уловиха и пуснаха 280-сантиметрово "чудовище" Феноменален успех на Дунав
Ефективно почистване: Трикът с лед, който премахва залепнала дъвка от всяка тъкан Студена терапия срещу лепкави инциденти навън и у дома Какво похапва Хари Кейн, за да е в супер форма Той има личен готвач и се съветва с експерт по хранене
Зам. областният управител на Бургас Георги Маджаров: Инцидентите с тротинетки изискват незабавни мерки Той е предложил конкретни действия за оптимизиране на пространствата извън синята и зелената зона, където липсват маркировки Шестима се борят за кметския пост на "Средец" Общо 28 009 души имат право на глас
„Хензел и Гретел“ ще очарова децата в събота в Операта Сцената на Държавна опера – Бургас ще се превърне във вълшебна гора, в която всичко е възможно – дърветата шепнат, курабийките танцуват, а доброто намира пътя към дома Любимите герои от киното оживяват в пясъчния град на Бургас С много въображение, талант и хиляди тонове пясък скулпторите ще вдъхнат живот на темата „Пясъчни герои от екрана“