Съдраха от бой Нафтата в Габрово. Загубиха ли шанс за спасение?

Ключови думи: Янтра Габрово, Нефтохимик, Людмил Киров, новини, Флагман

Нефтохимик загуби с кошмарния резултат 0:4 един от най-важните си мачове за годината - гостуването на Янтра в Габрово.

Селекцията на треньора Людмил Киров се представи ужасяващо през първото полувреме, когато домакините вкараха и четирите си попадения чрез Иван Петков, Петър Казаков на два пъти и Християн Кожухаров. През второто полувреме футболист на "шейховете" беше изгонен.

След тази загуба Нафтата остава на последното място в групата с актив от 20 точки. Янтра вече е с 25 пункта на 13-то място, а в пряк конкурент на бургазлии се превръща Локомотив Горна Оряховица с 21 точки.

До края на шампионата остават четири кръга. Нефтохимик приема Септември Симитли на 8 май, на 13-ти май гостува на Созопол, след това е домакин на Лудогорец-2, а в последния кръг ще пътува до Своге, за да се изправи срещу коравия тим на Спортист.

Очаква се и решение на БФС, което може да остави служебно Нафтата във Втора лига и да няма изпадащи отбори през този сезон, тъй като вторият ешелон от новото първенство ще е с 18 участници.