Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Стефана Караджова: Защитник съм на ниското данъчно облагане и честната конкуренция

Ще продължавам да работя в областта на международните проекти и международните отношения, категорична е тя
Ключови думи: стефана караджова, герб-сдс, кандидат-депутат, бургас

Стефана Караджова е магистър по „Политически науки” и „Международни отношения”. Има и следдипломна квалификация по Международни икономически отношения и години опит в държавната администрация. Законодателен сътрудник е по изготвяне на законодателни проучвания по Програма „Студенти на стаж към Парламента” по време на изучаване на висшето си образование. Консултант в областта на енергийните проекти, финансови и бизнес консултации на компании и физически лица. Работи по международни проекти, свързани с европейско финансиране на държавни дружества, български производители и предприемачи. Има отношение и към проекти свързани с модерното образование, като предприемачество, протокол, етикет, дипломация за деца в училищата. Владее английски и руски езици.

 

- Госпожо Караджова, Вие сте едно от новите лица в листата на ГЕРБ-СДС. В кой сектор ще сте най-полезна в екипа на коалицията?

- Ще продължавам да работя в областта на международните проекти и международните отношения, които са в основата на мястото на страната ни на картата на международната сцена. Вярвам в обществения ред и демократичните ценности, основани на законност и предвидимост. Ще работя за създаване на условия за добър живот във всяко населено място, независимо от големината му. Възпитана съм в ценности, като уважение, подкрепа за правата и свободата на личността, национална идентичност и културна уникалност. Искам всеки да има възможност за достоен живот, развитие, изразяване, солидарност, както и подкрепа за хората в нужда.

- Кои са Вашите лични каузи?

- Ревностен защитник съм на представителната демокрация с обществен дебат и гражданско участие, за ефективно държавно управление, публичните инвестиции и ниско данъчно облагане. Винаги съм казвала „Да” на пазарната икономика, предприемачеството, честната конкуренция. За всичко това е необходимо да продължаваме с образованието, като ключов приоритет за страната. За да постигнем икономическо възстановяване, растеж и интеграция в Еврозоната, е необходимо да започнем от модерното образование в училищата и университетите. Важно е внедряването и участието в разработването на „зелени“ технологии и дигитализация на публичния и частния сектор. Достигане до висока заетост, ефективна система за социална закрила и ниска данъчна тежест. За всичко това ще спомогне „Зелената сделка”.

- В България се чуват различни мнения относно „Зелената сделка”. Какво да очакваме?

- Благодарение на нея ще имаме по-чисти въздух и вода, ще се  оползотворяват отпадъците. „Зелената сделка” е енергийната ефективност, от санирането до ВЕИ енергийните източници, които ще дадат възможност да се произвежда „чиста енергия“, да е конкурентоспособна, без да уврежда природата и да гарантира високо качество на живот на хората в България. Всичко това е свързано и с предотвратяване на риска от възникване на хронични кризи, породени от икономическа, социална и политическа нестабилност. Страната ни трябва да продължи активно да използва всички възможности, произтичащи от членството в ЕС, включително в сферите на политика на сближаване (Кохезионна политика), Обща селскостопанска политика, инструментите за финансиране на науката и иновациите, като допълнителните фондове за подкрепа на възстановяването и устойчивостта на икономиката и здравеопазването.

- Какво да очаква страната ни през следващите години, като подкрепа от ЕС?

- През периода 2021 – 2027 година, страната ще има възможност да удвои размера на публичните инвестиции, благодарение на средствата от пакета инструменти „Европа от следващо поколение“ и традиционните европейски фондове (оперативни програми). Цялото финансиране, което ще е на разположение на страната до 2030 година, ще е в размер на 50 млрд. лева. Ефективното използване на тези средства, би създало възможности за ускорена модернизация на страната, в условията на „зелен“ и „дигитален“ преход, намаляване на безработицата и повишаване на стандарта на живот на българите в страната, различна демографска картина, квалифицирана работна ръка с по-високо заплащане, продължаващи инвестиции във всички типове инфраструктура, като пътна, железопътна, ВиК, градска среда, енергийна ефективност. Необходимостта от продължаване на реформите в редица сфери като съдебна система, образование, здравеопазване, енергетика и не на последно място социална политика, ще продължават да бъдат приоритет в управлението и законодателната дейност.

 

Пролетно надиграване на учители в Айтос Педагозите станаха хоротропци, учениците – зрители Самоубийство в Стара Загора Жена се хвърли от блок
Носталгия ли? Ето с какъв безумен хонорар върнаха Зуека Сумата бързо е накарала актьора да размисли Русия подкрепя 30-дневно прекратяване на огъня в Украйна, но с "отчитане на нюансите" Русия няколко пъти заяви, че въвеждането на продължително примирие зависи от създаването на механизми за наблюдение
Експерт със смразяващи данни за доходите на българите Проучването на ИПИ показва нарастване на процента бедни на годишна база спрямо 2023 г. Баба Ванга вдъхнови румънски хит  „Очите ѝ затворени, но вижда всичко“
Такси блъсна и уби мъж на пешеходна пътека Тежкият инцидент е станал тази сутрин в Русе Варненци на протест с искане за зоополиция Те настояват за по-строг контрол и ефективни наказания
Какво пропусна Путин в речта си за Деня на победата? Той се нуждае от този култ към победата, който създаде Най-богатите са виновни за 2/3 от глобалното затопляне 10% от милионерите на планетата причиняват най-големите щети на околната среда
Европейски лидери заминават за Киев на безпрецедентно посещение Ще продължим да увеличаваме подкрепата си за Украйна, единни са няколко държави в ЕС Пакистан започна военна операция срещу Индия Съседните страни водят боеве помежду си от три десетилетия насам