Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Кристалина Георгиева в ТОП100 на влиятелните жени

Ключови думи: кристалина георгиева, влиятелна жена, политика

Управляващият директор на Международния валутен фонд (МВФ) Кристалина Георгиева влезе в списъка на списание "Барънс" на 100-те най-влиятелни жени във финансите в САЩ. Това заяви в прессъобщение постоянното представителство на Международния валутен фонд в България.

Участничките в него не са класирани според тяхната значимост, а са подредени по азбучен ред въз основа на проучване сред читатели, финансови анализатори и журналисти. Включените в списъка жени са избрани въз основа на техните постижения, лидерство и влияние в рамките на съответните организации и способността им да предопределят бъдещето в сферата, в която работят.

Това е поредното отличие за Кристалина Георгиева, която се нарежда до министъра на финансите на САЩ Джанет Йелън, главната икономистка на Световната банка Кармен Райнхарт и други изтъкнати представителки на публичния и частен финансов сектор на САЩ.

През изминалата 2020 г. Георгиева попадна в класацията на списание "Форбс" на стоте най-влиятелни жени на планетата, в списъка на "Блумбърг" за най-важните хора на 2020 г. в категория "Финанси", както и беше определена сред 100-те най-влиятелни личности на годината в престижната класация на списание "Тайм" в категория "Титани".

2
Коментара по темата
2.
comment
09.03.2021 11:05:29
Определено се прочухме! Никога не се е случвало един/(че дори ЕДНА!) от най-големите глобални мръсници да е българин/българка. Не че тези психопати имат някаква националност... Те ръководят глобалния тоталитаризъм.
1.
Дернев
08.03.2021 10:06:36
Браво. Да е жива и здрава. И ако доживеем до БГ правителства мотивирани за държавата, а не от държавата, да я ползват за консултант и стратегически съветник за развитието на имономиката ни.
  Добави Коментар
Граждани блокираха тунел "Люлин" в София Напрежение заради боклука Военни надгробни плочи са осквернени с руски пропагандни символи в Берлин Органите на реда смятат, че това е било извършено през последното денонощие
Издирват 15-годишно момиче В неизвестност е от 27 октомври Полицейска операция взе над 120 жертви Безпрецедентна акция в Бразилия
Германец с нелепа кражба във Варненско Открадна саксия с цвете Кристиано Роналдо-джуниър прави дебют за Португалия Това ще стане на турнира Купа на федерациите
Управляващите си стиснаха ръцете: Минималната работна заплата ще бъде 620 евро Майчинството за втората година ще бъде 460 евро (900 лева), което е почти 15% увеличение спрямо сегашното Полша прихвана руски разузнавателен самолет над Балтийско море Това е пореден инцидент в района
Във Франция: Сексът без изрично съгласие е изнасилване Дебатът по закона беше белязан от процеса "Пелико", който разтърси цяла Франция Китай потвърди плановете си да изпрати астронавти на Луната до 2030 г. Пекин ще ангажира и пакистански астронавт за краткосрочни полети в рамките на китайските космически мисии
Зам.-ректорът на БДУ проф. Севдалина Турманова участва в конференция на Дипломатическия институт в Бургас В нейната презентация тя представи част от научните инициативи на висшето училище, осъществявани съвместно с други български университети и институти Не купувайте тези 5 японски коли втора ръка Експертите съветват внимателно да се четат отзиви