Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Времето днес: Облачно и хладно, но без валежи

Ключови думи: прогноза за време, времето днес, за времето бургас, новини от деня

Минималните температури ще са предимно между минус 3° и 2°, а максималните между 8° и 13°. Това съобщи дежурният синоптик от Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ) Мартин Славчев. Атмосферното налягане ще се повиши и ще е значително по-високо от средното за месеца.

Днес вятърът в Източна България ще остане от северната четвърт, облачността ще е значителна, но ще се задържи без валеж. Над Западна България ще духа до умерен запад-северозападен вятър и облачността ще намалее до предимно слънчево време.

Над Черноморието облачността ще е значителна, но ще е без валежи. Ще духа до умерен вятър от северната четвърт. Максимални температури на въздуха: 7°-9°, колкото е и температурата на морската вода. Вълнението на морето ще бъде 2-3 бала.

Преди обяд над планините облачността ще е значителна, а в сутрешните часове на места в Централна Стара планина все още ще превалява слаб сняг, но бързо ще спре. Ще духа умерен до силен вятър от северната четвърт. Максималната температура на височина 1200 метра ще е около минус 1°, на 2000 метра - около минус 6°.

През нощта срещу сряда в цялата страна вятърът ще се ориентира от северозапад, ще бъде слаб до умерен, облачността ще намалее до ясно време. На 3 март ще бъде слънчево, с временни увеличения на облачността над североизточните и планинските райони, без валежи. Дневните температури ще се повишат и преобладаващите максимални ще са между 10° и 15°, по-ниски по Черноморието.

Вятърът в източните райони временно ще бъде от североизток, но до вечерта ще отслабне, в много райони и ще стихне. В четвъртък ще бъде предимно слънчево, преди обяд на места в Източна България и по поречието на Дунав с ниска облачност или мъгла. Ще духа слаб вятър от запад-югозапад и ще се затопли още. В петък от запад облачността, висока и средна, ще се увеличи, без валежи. Вятърът ще е слаб до умерен и все още ще е топло, с дневни температури до 15°-20°.

 

0
Коментара по темата
  Добави Коментар
Таксиджии сигнализират за потенциална "бомба" с евроцентовете - какво ги тревожи От този бранш считат, че са потенциална мишена на измамници Световно признание за Карлос Насар: В топа заедно с Мбапе и Алкарас Херкулес от България е редом до най-големите звезди в спорта
Зловеща катастрофа край Велико Търново Има две жертви, удариха се тир и кола Труп на млада жена открит на злокобно място в София В ход е разследване
Днес почитаме светица, която раздаде богатството си на бедните Празник е, сънищата имат голямо значение Ограничения за тирове по АМ "Тракия", "Хемус" и "Струма" - важна информация за шофьорите Заради очакван натоварен трафик и зимни условия се въвеждат временни мерки в полза на безопасността
Слънчево утро, студен следобед: Вятър и хлад сковават страната Въпреки слънцето сутринта, усещането за зима ще доминира Информация, разкривана по силата на чл. 20 от ЗРВКУ
Въоръжен грабеж в София: Млад мъж нападна магазин в „Красно село“ и избяга с оборота Той е действал за по-малко от 20 секунди, като след кратко преследване е успял да избяга. Полицията издирва извършителя по записи от охранителни камери. Любовта се събужда: 4 зодии, които ще почувстват силни емоции в първата седмица на 2026 година Астрологичната енергия на началото на годината носи нови възможности за връзки, емоции и романтичен растеж
Студено начало на януари, но след това идва затопляне - вижте кога Климатологът Симеон Матев прогнозира по-топъл от обичайното януари и не толкова люта зима Какви храни да ядете в новогодишната нощ за повече късмет, пари и любов Традиции от цял свят показват, че определени ястия на Нова година могат да бъдат символ на успех