Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Пада карантината за всички българи, пристигащи на Острова

Ключови думи: карантина, англия, острова, коронавирус, българи

Посолството на Великобритания информира, че българските граждани, пристигащи в Англия, ще могат да се освобождават от задължителната 14-дневна карантина, ако след петия ден от самоизолацията си направят тест за COVID-19 и представят отрицателен резултат, съобщават от пресцентъра на Министерството на външните работи. Тестът следва да бъде направен за тяхна сметка, като списъкът с акредитираните лаборатории ще бъде публикуван на сайта на британското правителство – тук.

Разпоредбата влиза в сила от 15 декември 2020 г. Остава изискването за попълването на формуляр за локализация на пътника (Passenger Locator Form - PLF) преди пътуването - тук. Гражданите, пътуващи до Англия, ще трябва да посочат във формуляра дали ще се възползват от възможността за освобождаване от самоизолацията след 5-ия ден – т.нар. тест за освобождаване от карантина (‘test to release’ scheme).

От МВнР обръщат внимание, че пътниците не са длъжни да използват опцията за тестване след 5-ия ден. Ако не предприемат подобни действия, те ще трябва да останат под карантина за целия 14-дневен период.

Ако даден пътник реши да се възползва от опцията за освобождаването от карантината, след като вече е пристигнал в Англия (и без предварително да е посочил това във формуляра), ще трябва да попълни нов формуляр за локализация на пътника. Неизпълнението на това задължение би могло да доведе до налагане на административно наказание, като минималната глоба е в размер на 100 британски лири.

Гражданите, чиито изследвания покажат позитивен резултат за наличието на коронавирус, ще бъдат включени в съществуващата система на британските власти за подобни случаи: те ще трябва да останат под 10-дневна карантина от деня на изследването или от деня, в който за пръв път са се проявили симптомите им. При необходимост от съдействие българските граждани могат да се свържат с посолството ни в Лондон на следните телефонни номера: +44 20 7581 3144; +44 0 20 7584 9400, +44 020 75893763. Сигнали може да се подават и на имейл адресите на българското посолство: ambass.office@bulgarianembassy.org.uk, ambass.office@bgembassy.plus.com, consular@bulgarianembassy.org.uk.ю

1
Коментара по темата
1.
Xxxx
15.12.2020 12:39:35
Значи външно мин да не си приписват някакви заслуги, това с карантината след петия ден е за всички пристигащи в англия, а не специално и само за българите ;)
  Добави Коментар
Социолог: Вкарването на спортисти в листите е експлоатация на имената им С листите си партиите дават ясен сигнал за посоката, в която ще водят кампанията Гърците на масов петролен туризъм в България А българите пътуват до Гърция за по-евтини хранителни продукти, след като там бе въведен таван на цените
Израел удари високопоставени ирански военни лидери Засегнати са ключови фигури в иранската сигурност В Шри Ланка обяви всяка сряда ще е почивен ден, за да се пести гориво Правителството предприема мерки за справяне с евентуален недостиг на гориво, причинен от войната в Иран
Апелативният съд възобнови делото за предсрочното освобождаване на Брендо Според съда, първоинстанционният съд трябва да продължи производството и да се произнесе по същество. Тир разсипа товара си и блокира Прохода на Републиката Инцидентът на международния път край село Пчелиново доведе до временно затваряне на пътя
Димитър Николов: "Скъпи социални работници, бъдете опора и светлина за нуждаещите се в трудни моменти!" Кметът на Бургас изрази благодарност към социалните работници по повод световният им празник  Заплахата от хиперзвукови ракети: какви шансове има България за защита? Paзpaбoтĸa e нa ĸoмпaниятa Сhіnа Аеrоѕрасе Ѕсіеnсе аnd Іnduѕtrу Соrроrаtіоn (САЅІС), ĸaтo ce явявa eĸcпopтнa вepcия нa пpoтивoĸopaбнaтa YЈ-12.
Ремонт ще затрудни движението в жк „Възраждане“ Затруднено ще е движението по кръстовището между улиците „Цар Калоян“ и „Пробуда“ в ж/к „Възраждане“ в Бургас на 17 и 18 март Новият върховен лидер на Иран с 3 милиардна финансова империя в Европа Моджтаба Хаменей контролира милиардни активи в Европа и Близкия изток, включително луксозни имоти в Лондон, съобщава Jerusalem Post
Земетресение с магнитуд 6 удари Куба Силният трус беше регистриран във вторник сутринта, епицентърът се намира на 15 км дълбочина Изтича крайният срок за регистрация на листи за изборите  Водачите на листите на основните партии вече са обявени, ЦИК ще изтегли номерата за участие утре