Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Български влогър с кауза да помогне на безработните заради COVID-19

Ключови думи: влогър, безработни, помощ

Множество българи останаха без работа заради пандемията. "Това, което на мен ми се случи, беше, че останах с 60 лв. и не знаех какво да правя. Отидох общ работник и след това реших, че по някакъв начин трябва да помогна на другите хора без работа. Те искаха да им помогна, но не знаех как, нямам фирма". Това разказа пред Bulgaria ON AIR влогърът Алпер Чочев.

Той решав ада създаде инициатива, която помага на безработни българи да успеят да оцелеят по време на пандемия.

"Според мен човек трябва да има кауза, не го правя за пари. Аз ще съм посредник, има доста фирми, които искат да помогнат. Но трябва да си помагаме, целта е да си помагаме", заяви Алпер.

"Много хора ми пишат - има хора, които казват, че не искат нищо, само да помогнат. Помогнахме вече на 2 момчета и съм много щастлив", допълни влогърът.

Алпер Чочев обясни, че инициативата не е за да печели последователи или пари, а просто така е възпитан, предава днес.бг.

Той вярва, че хуморът помага в тези ситуации и че за него работата като сервитьор е едно представление.

"В началото изпитвах неприятно чувство, защото не исках да работя тази работа, но си казах - това ще отмине, ако обслужа днес 100 човека, ще забавлявам 100 човека, това е едно представление", каза Алпер и допълни, че инициативата трябва да продължи, а хората да си помогнат сами и да не чакат държавата.

2
Коментара по темата
2.
ТАКА ДЕ
04.12.2020 12:26:15
пари ми дай...не ми давай акъл
аман от измислени влогъри-блогъри .....и прочее отворковци
Дай конкретно предложение за РАБОТА И свободни работни места......Другото е ала-бала
1.
Гатанка или статия е това
04.12.2020 10:46:41
Никъде не обяснявате ясно как точно им помага. Можем да гадаем дали им намира работа, или им събира пари. Първото звучи по-вероятно предвид това, което сте написали. Но защо трябва ние да предполагаме, вместо вие да го напишете черно на бяло?
  Добави Коментар
Беларус обвини външни сили в опит да я въвлекат във войната в Украйна Министърът на отбраната Виктор Хренин предупреди за нарастващ натиск върху Минск Голям астероид преминава близо до Земята в събота Обектът няма да застраши планетата, но ще може да се наблюдава с телескопи и мощни бинокли
Над дузина медали от международни турнири за СК "Бушидо"-Несебър В момента в клуба тече подготовка за две състезания в Япония От Chambao до Hells Kitchen: какво не бива да пропускаш в Бургас до края на юни На 27 юни още от ранната вечер любителите на музиката ще могат да изберат между няколко различни събития
Промени: Трудовият стаж вече ще се изчислява по часове, а не по дни МВР закрива "паразитно звено", част от пенсионерите в системата ще бъдат освободени Румъния направи първа крачка към закон за обединение с Молдова Проектът се счита за приет от Камарата на депутатите заради изтекъл срок
България остава сред най-евтините държави в Европа... според европейците Евростат отчита цени у нас с около 40% под средното равнище в ЕС Гърция върна на Египет древни статуетки, открити случайно в контейнер за боклук в Атина Необичайната история на шестте теракотени артефакта приключи с официална дипломатическа церемония
ДАРА ще участва в кампания на Министерството на туризма за представяне на България пред света Министър Илин Димитров: Страната ни има нужда от звездните си лица, за да научат милиони хора за нейната история и красота Айтоският стрелец Иван Георгиев спечели бронз на националния турнир - влезе във финалната шестица за състава на България Въпреки тригодишно прекъсване, вицеевропейският шампион от ЛРС - Айтос демонстрира отличен мерник на състезанието „Компак Спортинг“ 2026 край Велико Търново
Цигарите поскъпват от август, след това и от март догодина Правителството предвижда да увеличи ставката за акциза Потребителите избраха А1 за любима марка в телекомуникациите за осма поредна година Отличието се определя изцяло от потребителския вот и отличава марките, които са най-разпознаваеми и ценени от хората