Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Искат карантина за Румен Радев, състоянието на Борисов е стабилно

Ще се окаже, че не Румен Радев е заразил Анджей Дуда, а нашият президент е контактен от първи ред на полския си колега, каза шефът на „Пирогов” проф. Асен Балтов
Ключови думи: Румен Радев, Бойко Борисов, Асен Балтов, Пирогов, COVID 19

Президентът Румен Радев трябва да е в 10-дневна карантина, каза в „Здравей, България“ по Нова телевизия шефът на „Пирогов” проф. Асен Балтов.

„Както се твърдеше, че Радев е заразил колегата си Анджей Дуда, ще се окаже държавният ни глава е контактен от първи ред на полския президент. Според мен задължително трябва да е в 10-дневна карантина“, добави той.

„Доколкото знам състоянието на премиера е стабилно, колегите от ВМА ще го лекуват от COVID-19”, каза шефът на „Пирогов“.

„Виждате, че 5 дни от събитие до сваляне на карантината не са достатъчни. Минимум 7 до 10 дни. Даже карантината за COVID-19 трябва да е 10 дни за всички контактни от първа линия”, коментира проф. Балтов. 

„В рамките на 5 до 7 дни симптомите може да се скрият, да не ги хване дори PCR тест”, добави той.

Той коментира отказа на лекари от УМБАЛ Плевен да лекуват мъж със задух, заради което човекът почина. „Човек с дихателна недостатъчност не може да бъде връщан у дома, а къде ще бъде докато излезе резултатът от теста си е грижа на лечебното заведение. Трябва да има буферно отделение, подчерта професорът. 

„Забраних плановите операция, защото влизат в болницата пациенти, на които им се прави PCR тест, който се позитивира или става отрицателен в рамките на първите 24 часа. През последните две седмици наблюдаваме дифузно разпространение на коронавирусната инфекция и при плановите пациенти. Те са в скрит период, в който тестът не ги хваща, че са болни. Оперираме ги и следва един пик или клъстарно разпространение в самата болница. Това трябва да се ограничи“, добави той.

От началото на епидемията общо около 300 души от персонала на „Пирогов” са били заразени.
 

16
Коментара по темата
16.
!!!
26.10.2020 15:52:57
".... да не ги хване дори PCR тест”, добави той.

Ай, стига бе! Дори този тест "специално" разразботен за китайския вирус , да не го хване. Той от 37 години лови коронавируси, баш този да му убегне!
15.
U-2
26.10.2020 14:56:04
На "Активното мероприятие" и Господ не може да му разпорежда, понеже е генерал-майор, войнстващ атеист и чугунен комундел. Накрая ще стане, както казваше П.Бочаров: Да,да , ама - не!
14.
фтврхф
26.10.2020 12:20:16
Вие можете много да си искате, ама Президента има отрицателни тестове. Иска ви се да го оплюете, да го затворите, ама не ви се получава. Вместо това организатора на клеветническата кампания срещу президента се разболя от вируса. Горе има някой, който раздава правосъдие.
13.
сикаджия
26.10.2020 11:52:02
А бе много тъпи гербаджии,малоумни и жалки утрепки.Няма да има прошка за вас.Пак ще бъдете въдворени в Белене /новото Белене вий ще го строите/ и другите лагери,защото с убитаци като вас друг начин няма.
12.
Гарантирано от Хунтата ГЕРБ
26.10.2020 11:48:08
Колкото и да повече от Дебилите от Хунтата ГЕРБ атакуват Президента, толкова повече се Съдбата ще го връща на главния Дебил от Банкя борисоф!
11.
Така е
26.10.2020 11:16:24
То в рамките на 5 7дни и без това теста не е верен.Ама и големите глави ги лекуват за по 2 дни.Та колко са болни не се знае.
10.
ДО 2 АДМИНИСТРАТОРА//надушвам те//!!!!!!!!!!!!!!!!
26.10.2020 10:21:33
хаха сам си пишеш коментарите че и 10 положителни лайка сиси турил !!!!!!!!!!!!!ТОВА Е РАЗДВОЕНИЕ НА ЛИЧНОСТА И СЕ КВАЛИФИЦИРА КАТО ШИЗОФРЕНИЯ//виждаш света по различен начин от НОРМАЛНИТЕ ХОРА!!!!!///ФАКТ–НАПИСАЛ СИ СИ КОМЕНТАР ПРЕДСТАВЯШ СЕ ЗА ЧИТАТЕЛ И ДОРИ СИ СИ СЛОЖИЛ 10 ЛАЙКА ПОЛОЖИТЕЛЕН ВОТ////БЪРЗО ПРИ ДОКТОР САЯН ДА ТЕ ОПРАВИ С ВРЕМЕ//ако ти трябват връзки за """ВЕСЕЛАТА БОЛНИЦА """ще те уредя –рода ми е
9.
алиБаба
26.10.2020 10:11:56
А шехеразада кога??? Или при нея трипе.ра трепе всЕкакви вируси???
8.
бай Миле
26.10.2020 10:10:44
Стискаме палци на вирусО и чакаме добрата новина! Те заради това и ни затвориха кръчмите - да няма къде да я отпразнуваме!
А Радев и да се зарази, за разлика от баце, не е 150 кила и с 2 листа придружаващи заболявания... но явно на гропарската кло.ака много им се иска и президентО да е заразен.
7.
Жалко племе
26.10.2020 10:07:09
Вместо да се радват, че за първи път имаме силен президент който е сериозен коректив на корумпираната власт, мишките го плюят.
6.
коментар
26.10.2020 10:03:31
Поредния лакей на тиквата се изходи.
5.
!
26.10.2020 10:01:50
И сега какво се оказа, че Румен Радев е здрав, никой не е заразил, а около него всичко в киреча.
4.
До 1 и 3
26.10.2020 09:41:02
Да не сте в една стая с ония с големите букви :))))))
3.
Радев – погребален агент
26.10.2020 09:39:25
Имал имунитет да убива,без да отговаря! Терорист джихадист с мания за величие! Уволнение го чака и Гешев!
2.
До 1
26.10.2020 09:36:49
В психото от кога имате wi- fi?
1.
Румен фърчилото
26.10.2020 09:28:11
е срам и позор за държавата ни!
Незабавен и безусловен ИМПИЙЧМЪНТ на Радко метежника!
  Добави Коментар
Заместник-министър Красимир Ненов: Сигурната и чиста енергия е двигателят на бъдещия икономически растеж Центрове за данни и изкуствен интелект представлява важна икономическа възможност за страната Николай Димитров: Черно море е нашият общ дом и вдъхновение Изложба "Аз обичам Черно море" бе открита в Несебър в присъствието на художници, учители и журналисти
Любимецът на публиката направи шокиращо разкритие Давид от „Биг Брадър“ призна, че е бил жертва на сексуално насилие Колосалната сума от 300 бона инвестира Рачков за нов салон на Виктория Изгората на Рачков търси и нови служители, защото вече не смогва сама да се справя с обслужването на клиентите си 
Влади Въргала: „Изгубих пари, но не и вярата – фалитът не е провал“ Актьорът разказа в „Преди обед“ за двете си финансови катастрофи, предателствата по пътя и уроците, които са го научили да различава загубата от истинския провал Хамас предаде тялото на убития български заложник  Сахар Барух е с българско гражданство и бе отвлечен от кибуца Беери
Боряна Петрова и Емил Йорданов блестят в „Лебедово езеро“ в Бургас Спектакълът на „балета на балетите“ по режисура на проф. Хикмет Мехмедов е на 3 ноември от 19 ч. в залата на Бургаската опера  Бизнес за милиарди подари Рамзан Кадиров на дъщеря си Айшат стана горд собственик на фабрика за облекла, склад и общежитие за работници
Разрева се и избяга след провала в бТВ Близки до водещата разкриват, че раздялата не е била по нейно желание и я е засегнала дълбоко Отново се търси изпълнител за довършване на Концертната зала в Бургас Втора обществена поръчка за ремонта в рамките на година остава без желаещи
Срещу 7 хиляди пуснаха на свобода собственика на дома на ужасите в Ягода От обвиняемите шестима - никой от тях не е задържан под стража Кой е този мъж, залепен винаги до Меган Маркъл Съпругата на принц Хари се отрече от много близки, а в социалните мрежи дори се появи терминът "Марклинг“, който означава, че когато някой вече не ти е полезен, просто започваш да го игнорира