Отлично! Григор Димитров продължава без загубен сет в Париж

Ключови думи: григор димитров, ролан гарос, победа григор димитров, флагман

Григор Димитров се класира за третия кръг на „Ролан Гарос“. Българинът записа чист успех в двубоя си срещу Андрей Мартин (Словакия) и след 6:4, 7:6 (5), 6:1 продължава напред без загубен сет. С достигането си до третия кръг Димитров изравни най-доброто си постижение в турнира. Григор достига до тази фаза за пети път (2013, 2017, 2018, 2019), пише Tennis24.bg.

Следващият съперник на българина ще бъде определен от срещата между Денис Шаповалов (Канада, №9) и Роберто Сербайес Баена (Испания).

Григор Димитров започна силно срещата и още в първия гейм стигна до три последователни точки за пробив. Мартин обаче спечели следващите пет разигравания и съхрани подаването си. Ключовият момент в сета дойде в седмия гейм, когато пробивът за Димитров стана факт и той поведе с 4:3. Сервирайки за сета при 5:4 Димитров допусна Мартин да стигне до точка за връщане на пробива, но опрян до стената се справи отлично и след 48 минути игра поведе в резултата с 6:4.

Не така добре стояха нещата за Димитров в началото на сет номер две. Словакът рязко изчисти непредизвиканите грешки от играта си и това даде резултат – пробив и преднина 4:1 гейма за Мартин. Димитров не се предаде и на свой ред успя да стабилизира играта си и да изравни за 4:4. Впоследствие се стигна до тайбрек, в който резултатът вървеше точка за точка. При 6:5 Димитров първи стигна до сетбол и не се поколеба – 6:4, 7:6 (5).

В началото на третия сет имаше три последователни пробива, като Димитров успя да спре серията и да поведе с 4:1 гейма. Последва нов брейк на 0, след което и двубоят беше затворен.