Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Хотелът на Жоро Главата на Слънчака посреща с надпис "Само за бели"

Ключови думи: Хотел Хевън, Жоро Главата, само за бели

Расистки надписи „Само за бели” и „Животът на белите има значение” се появиха на входа на хотел „Heaven” (в превод от англ. – рай) в Слънчев бряг, твърди сайтът Лупа.бг. Във Фейсбук-групите Foreigners in Sofia & Friends, Scandinaver i Bulgarien и в сайта „Трипадвайзър” бяха публикувани снимки, на които се виждат расистките послания.

Надписите предизвикват крайно възмущение в социалните мрежи. Кристер Стрьом – швед, който живее в Ямбол, споделил снимка в една от групите, пише във Фейсбук: „Очевидно това е от тази година в хотел "Heaven" на Слънчев бряг. Надявам се да загубят много клиенти заради това. Лично аз бих отишъл някъде другаде”.

В „Трипадвайзър“ регистрирана потребителка, представила се като Сара, коментира: „Този хотел има знак „Само за бели” точно до входа си. Не разбирам как изобщо е възможно това през ХХІ век. Представете си, че сте резервирали престоя си в този хотел като чужденец и първото нещо, с което се сблъскате пред входа, е знак „Само за бели”. Това трябва да е незаконно и е нечовешки обидно. Заради себе си и заради всички останали, не резервирайте престой в тази расистка бърлога”.

Коментарът на Фейсбук-потребителката Marina MK e: „Достигането на нови дъна е специалитет на тази държава”.

В групата „Чужденци в София“ спорят дали България е расистка държава. От контеста става ясно, че този знак вероятно е предназначен за роми и че това е обичайно у нас.

 

10
Коментара по темата
10.
bez znachenie
07.09.2020 21:23:38
Na kristier tozi sigurno cheren shved iskam da mu kaja dano i toi da zagubi mnogo neshta i ako ne mu xaresva v bg da si xodi bg e za Bulgari ne za negri sara ti mnogo neshta nqma da raberesh I opitash v tozi jivot i na men mi e mnogo obidno che dupedavci gnusni navodnix Europe s gadni chernilki na men mi e obidno obidno nqkavi cherni otrepki da stoqt do men gnusno e i da im plashtat toka s nashte danaci koito plashtat samo beli prosto da si stoqt v Africa ili ot kadeto idvat i neka nqkoi bial da se razxodi i getata v Africa da vidim dali chernite ne sa rasisti spriamo nas belite Na marina mk iskam da i kaja che kato navodnim Bulgaria s cherni maimuni togava shte dostignem danoto i ti predlagam da se si jivee s chernite i da ne se zanimava s heaven white power white lives matter
9.
Защо
07.09.2020 20:15:51
Защо да са расистки?Аз като гост не искам да ми се разхождат джихадисти,чернилки и мангали.Всички знаем каква стока са!
8.
Ха-хо
07.09.2020 20:08:36
Защо, не снимат от другата страна , където е паркинга ? Все едно си в Монте Карло ! Всички номера са - СА , или СВ !
7.
Сс
07.09.2020 20:01:04
Това е , бившия хотел на Ж И ! Там даже и да си бял , пак няма да те пуснат!
6.
Дон Висенте
07.09.2020 19:13:34
Само селяните викат на Слънчев Бряг - слънчака бягайте далече от там че сте много куци пости с гейските си дрехи айфоните и вибраторите отзад пълен леш.
Онзи ден пак седнал съм на Корнера идва пак един такъв марков тениски филип плейн , гащи филип плейн,айфон гейско лице, обица на ухото и какво сяда вика на аверите си (същите изтръпнали гейове като него)
Леле тука на Слънчака е истината копелета айде па да пием по бира - рече тежко
Взе менюто погледна го и им вика момчета после в квартирата ще се почерпим нещо съм жаден ще си взема водичка ... Другите и те само най-стабилният си взе количка и после 20 минути си събираха стотинките да съберат сметката ....
Това са днешните леката безкрайно фалшиви прости и арогантни пълен леш ай чао
5.
Жокера
07.09.2020 19:08:03
Ми прав е собственика таз напаст цигани е отврат айде по малко дасе праят на ошашавени и там евроепейчета че от тяхните тъпотии аман и те са по зле от сиганите....време е да се кастрират
4.
Шведа от ямбоп
07.09.2020 18:20:39
Го знаем бял като брикет женен за една 200 кг живо тегло изрусена гуца
3.
Алооо
07.09.2020 17:49:38
За циганите става въпрос,тъпаци.Беше пълно с мангали тва лято,човека е взел мерки просто.Къв расизъм,кви 5 лева
2.
Яша
07.09.2020 17:39:01
Разбира се, че визира тъмнозелените българи, които бяха много по черноморието това лято.
1.
У БЕГЕТО
07.09.2020 17:27:18
Нема расизъм....щото всички се мразим............
  Добави Коментар
11 нужди, за които никоя съпруга не бива да моли мъжа си Една жена никога не трябва да се снишава толкова ниско, че да моли за уважение и лоялност Убийство за 40 евро в София: Хвърлиха мъж от Лъвов мост Разследващите органи изясняват какви са били отношенията между загиналия и тримата арестувани
Убийство за 40 евро в София: Хвърлиха мъж от Лъвов мост Разследващите органи изясняват какви са били отношенията между загиналия и тримата арестувани Путин ще обсъжда с Лукашенко ултиматума на Зеленски Кремъл обвини Киев в агресивна заплаха срещу Беларус
Заблуди, които държат хората в нещастни връзки Много хора вярват, че токсичната им връзка е резултат от собствените им недостатъци Деклан Райс призна: Играя с болка, но жертвам тялото си за Англия Халфът на Арсенал разкри, че се бори с проблем в подколянното сухожилие от началото на годината
БДУ продължава партньорството с ASOMI College of Sciences с разговори за двойни дипломи и съвместни програми Ректорът проф. д-р Сотир Сотиров обсъди разработването на съвместни програми и двойни дипломи с президента на ASOMI College of Sciences Почина Людмил Стоилов-Льоди от „Бараби Блус Бенд“ Басистът е сред създателите на групата, която оставя следа в българския блус през 90-те години
България е първа в ЕС по годишен скок на цените на горивата Евростат отчита ръст от 33,9% у нас през май 2026 г. спрямо май 2025 г. Джереми Кларксън след битка с агресивен рак: Искам да видя как растат внуците ми Звездата от Top Gear вече шофира по-бавно, ходи повече пеша и яде вегетарианска храна
Затворници убиха съкилийник, обвинен в причиняване смъртта на дете Жертвата е 33-годишният Кайл Беван, който е посегнал на 2-годишно Партия „Център“ на Васил Божков се саморазпусна Софийският градски съд е вписал прекратяването с решение от 26 май