Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Индустрията на игрите вече изпреварва по приходи музикалната индустрия

Ключови думи: компютърни игри, индустрия, по-добре от музикалната, бизнес, икономика

Индустрията на игрите никога не се е справяла толкова добре на световно равнище. След ръст на приходите с около 9,5% между 2018 и 2019 г. – от 138,7 млрд. долара на 152 млрд. долара, се очаква нов ръст през тази година. Това показва доклад на онлайн платформата SafeBettingSites.com, която събира данни за сайтове за регламентирани залози. Тя прогнозира, че приходите тази година ще достигнат 159,3 млрд. долара, или 4,8% спрямо 2019 г., пише френският вестник La Tribune.

Ако очакванията се сбъднат, приходите през тази година на индустрията на игрите ще са три пъти по-големи от тези на музикалната индустрия, които достигнаха 57 млрд. долара през 2019 г. Те също така ще са четири пъти над равнището на приходите от бокс офис индустрията, които възлязоха на 43 млрд. долара през 2019 г.

Авторите на доклада стигат още по-далеч, като прогнозират, че годишният растеж на сектора ще достигне 9% за периода между 2018 и 2022 г. С това приходите на индустрията ще достигнат 196 млрд. долара през този период, предава investor.bg.
Редица фактори определят бързия растеж. На първо място това е развитието на пазара – потребителите днес купуват по-малко игри, отколкото преди, но им посвещават повече време. За да се възползват от този потенциал, доставчиците на игри преминават от модела на единичната покупка към възобновяем източник на приходи. Трябва да се отбележи, че бяха внесени значителни подобрения в съдържанието на игрите и достъпа до интернет, което благоприятства достъпността между платформите и устройствата.

Близо половината от приходите в индустрията на игрите (48%) се дължат на мобилните игри. През 2019 г. те имаха дял от 45%, или приходи от 68,5 млрд. долара, което превръща тази категория в най-значимия сегмент от онлайн игрите.

Като свидетелство за растежа Google Play Store регистрира ръст от над 70% на годишна основа на хората, които се абонират за игрите. Сегментът на мобилните игри трябва да достигне приходи от 77,2 млрд. долара през 2020 г., което е ръст с 13,3% спрямо предходната година. Приходите от конзолни игри също се очаква да нараснат, но в по-малка степен – с 6,8% на годишна основа до 45,2 млрд. долара. Игрите на настолен компютър ще отбележат ръст от 4,8% тази година и ще достигнат приходи от 36,9 млрд. долара.
Мобилните игри също заемат все по-значимо място в ежедневието на хората. През 2019 г. те са съставлявали 33% от общия обем на свалените приложения. Най-малко 50% от всички потребители на приложения на мобилните си устройства играят на игри. Това поставя категорията на трето място сред най-използваните приложения след социалните мрежи с 67% и приложенията за покупки с 56%.

Азиатско-тихоокеанският регион доминира световния пазар на игри с генерирани приходи от 72,2 млрд. долара през 2019 г. Сумата трябва да достигне 78,3 млрд. долара през 2020 г., докато пред 2017 г. тя е била само 36 млрд. долара.

Забележителният растеж се дължи най-вече на китайския пазар, който е генерирал приходи от 34,4 млрд. долара миналата година, като далеч изпреварва Япония, която е родина на Nintendo и други гиганти в индустрията на игрите.

Генерираните приходи от индустрията в Страната на изгряващото слънце са достигнали 19 млрд. долара. Приходите на китайския пазар са нараснали над два пъти спрямо 2014 г. и се намират на най-високото си ниво в историята.

Азиатско-тихоокеанският регион е лидер в международен план, а на ниво страни САЩ са водещ пазар с най-висок обем на генерираните приходи. С 36,9 млрд. долара те са смятани за най-големия пазар на игри в света и това основно се дължи на увеличаването на приходите от конзолни игри, които са отбелязали ръст от 13,9%.

0
Коментара по темата
  Добави Коментар
Странен въпрос втрещи мрежата: Изневяра ли е сексът с проститутка?  Не, бе - утринна зарядка е, коментира един от възмутените и съветва жертвата да потърси утеха в прегръдките на жиголо  Разсъблече се и запали пожар Водещата на "Островът на 100-те гривни" Диляна Попова сподели, че имала едно и също гадже със сестра си няколко месеца
Вкараха Андреа спешно в болница Феновете й са в потрес, надяват се да не е пипнала коронавирус Гамени крадат гайки от джантите в Пловдив, стотици животи са застрашени Има опасност гумите да изхвърчат в движение
Златка и Дънди: "Хелс Китчън" е истински ад Всеки път имахме таймер, което допълнително увеличаваше стреса, споделя бургазлийката Съпруга се разрови в телефона на мъжа си и животът й се преобърна на 180 градуса  Не мисля, че има някакъв начин да се справим с това, признава съсипаната жена
Галена по бански в скъп хотел Певицата показа и в каква топ форма е Наводнение взе над 100 жертви  Наводнението в Конго е причинено от проливните валежи и силните ветрове, които са довели до преливането на река Касаба
Зеленски към Путин: Украйна е готова за преговори „Целият свят чака това от много дълго време", заяви украинският президент Всяко четвърто дете е с психически проблеми Начинът на живот със стрес и социални медии води до стряскащата статистика
Сгафи жестоко Българският посланик смята, че НАТО остава ключов играч в глобалната сигурност, адаптирайки се към новите геополитически реалности, като същевременно остава последователен в основните си принципи на колективна отбрана За нищо на света не съхранявайте този продукт в хладилник Някои продукти изискват специфични условия за съхранение, за да се запазят в най-доброто си състояние, както по отношение на вкус, така и по отношение на безопасност