Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

За българския кадастър община Руен не съществува

Община Руен е единствената в Бургаска област, където процесът по накриване от кадастъра още дори не е започнал
Ключови думи: Руен, Бургас, кадастър, Агенция по геодезия, регионални министри

Дългогодишните усилия на държавата за попълване на кадастралната карта дават резултат, но не навсякъде. Това става ясно от изследване на Института за пазарна икономика (ИПИ).

Неправителствената организация наскоро публикува интерактивна карта, която представя процента на покритие на кадастъра в общините, отнесено към цялата им територия. Данните са към 2019 г.

Какво показва справката за 13-те общини в Бургаска област?

Най-добро е положението в три от тях – областният център Бургас, както и Несебър и Приморско. Там кадастърът вече покрива изцяло териториите – 100%!

Созопол е на косъм от пълен успех с 99,9%.

Следват Царево – 99,7%, Сунгурларе и Средец – 98%, Поморие – 97,6%.

На девето място в класацията е Камено с 97,3%, а на десето - Карнобат с 97%.

Община Малко Търново е накрита от кадастралната карта на 96,6%.

---

Данните дотук обаче рязко контрастират с опашкарите - Айтос и Руен. Първата община е обхваната едва на 4%.

При Руен, където над 70% от хората се самоопределят като турци, пък процесът още дори не е започнал – 0% накритие! Само още четири други общини в България са в това положение – Етрополе, Ихтиман, Маджарово и Чавдар.

С под 10% покритие пък са други три - Айтос, Ружинци и Костенец.

---

Повечето общини в България обаче практически са завършили процеса, като едва 40 (от общо 265 – б.а.) имат покритие под 90% от територията си през 2019 г., информират от ИПИ.

Според закона кадастралната карта и кадастралните регистри документират местоположението, границите, трайното предназначение на територията и начина на трайно ползване на недвижимите имоти.

Отговорността за създаването, поддържането и съхраняването на кадастъра е на Агенцията по геодезия, картография и кадастър към министъра на регионалното развитие и благоустройството.
 

3
Коментара по темата
3.
руен
08.07.2020 19:22:11
Къде остана осъдения велик Бончо , от една партия в друга , а работа никаква...
2.
Мехмед Расим на Дурхан
08.07.2020 16:44:12
Аз ще оправя всичко но трябват ни много пари и малко време
1.
толкова грешки
08.07.2020 14:48:50
в кадастралните карти-и трябва да си плащаш,че някой е сгрешил и е нужна корекция.Не са нанесени общински и републикански пътища,от което страдат собствениците на имоти.
  Добави Коментар
Кметът на София с важно решение за учениците 14 май - неучебен ден за училищата в столицата Тренират усилено с... Фарниев
Ген. Атанасов: Кой натисна копчето на Радев, наричат го президента Боташ заради заробващата сделка  Всеки ден плащаме по 1 милион за този договор, каза председателят на Комисията за контрол на службите Мирослав Боршош представи хоризонтите пред българския туризъм по време на голям форум в чужбина Прага прие важно международно събитие
Осъдиха го Във Франция Намърда доведената си дъщеря в Нова телевизия Шеф Иван Манчев я уреди като синоптичка
Размерът има значение! Новите жилища с 33 кв. м по-тесни Къщите отстъпват по брой на кооперациите Защо да пазаруваме от онлайн книжарница: предимства, които променят начина ни на четене
Остават броени часове до освещаване на знамето на Първия студентски гвардейски отряд в Бургас Тържествената церемонията ще започне с освещаване от Негово Високопреосвещенство Сливенският Митрополит Арсений на 14 май, от 11:00 ч. България се изкачи в Топ 5 на Европа по брой на ромите Това не бива да е тема табу, а база за реална държавна политика
След нова любовна драма – нов бюст Алекс Богданска хвана гаджето си в изневяра и го изгони като куче Заплатите на шефовете замръзнаха на 12-14 хиляди, в IT сектора взимат 20 Парите на висшия персонал почти докараха нивата в Западна Европа