Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

След само 18 дни на поста: Борисов освободи зам.-министърка на околната среда

Премиерът назначи Славея Стоянова на 1 юни на мястото на арестувания Красимир Живков
Ключови думи: Славея Стоянова, правителство, МОСВ, Емил Димитров-Ревизоро, Валери Симеонов, Обединени патриоти, ВМРО, НФСБ

Със заповед на министър-председателя Бойко Борисов от длъжността заместник-министър на околната среда и водите е освободена Славея Стоянова. Освобождаването на Стоянова е по нейно желание, информира пресцентърът на Министерския съвет.

Любопитното е, че тя зае поста само преди 18 дни – на 1 юни. Тогава Борисов отстрани арестувания зам.-министър Красимир Живков, а на негово място назначи Славея Стоянова.

Тя е магистър на биологичните науки в Пловдивския университет „Паисий Хилендарски“. От 2015 г. до 1 юни 2020 г. Стоянова бе на длъжността директор на дирекция „Управление на отпадъците и опазване на почвите“ в Министерството на околната среда и водите (МОСВ) . Преди това е била главен експерт в същата дирекция. 

Любопитно е, че след като получи поста зам.-министър, никой не пое ясна отговорност за назначението. Така и не стана ясно от чия политическа квота е тя. 

Преди това премиерът Бойко Борисов бе анонсирал, че ще уволни Красимир Живков, а за негов наследник ще чака предложение от екоминистъра Емил Димитров-Ревизоро. 

Последният защити назначението, като обясни, че Славея Стоянова досега се е занимавала със съответния ресор в МОСВ и е компетентна. 

Самият Ревизоро, преди да стане министър, бе депутат от "Обединени патриоти" (ОП), но от т. нар. гражданска квота на партия ВМРО-БНД. От формацията обаче обявиха, че са научили от медиите за назначението на Славея Стоянова. 

Валери Симеонов от НФСБ след въпрос на "Флагман" обясни, че зам.-министерският пост е бил квота на ГЕРБ и си оставал тяхна отговорност. Изниква въпросът защо тогава Борисов очакваше номинацията да дойде от Ревизоро, който е представител на ОП. 

Веднага след като Стоянова стана зам.-министър, бе припомнено миналото й от времето на правителството на Пламен Орешарски. Тогава от ГЕРБ-Кърджали са протестирали срещу номинацията й за шеф на РИОСВ-Хасково, като я определят като "гавра на БСП и ДПС". 

Според "Капитал", Стоянова е станала защитен свидетел по разследването срещу Красимир Живков и братя Бобокови. 

 

2
Коментара по темата
2.
Ей тук е заровено кучето:
19.06.2020 20:29:33
Според "Капитал", Стоянова е станала защитен свидетел по разследването срещу Красимир Живков и братя Бобокови.
1.
НЕ Е ТРУДНО ДА СЕ СЕТИШ!
19.06.2020 20:28:50
Бягат защото всичко и всякъде е близане ,лизане,корупция,нагласени репортажи,купена телевизия за разпространение на лъжливия вирус,унижение,руспийщина,схеми и т.н.
Боко му се чудя на идиота за какво си хаби нервите все още и си натиска парцалите за още мандати...
А ДА СЕТИХ СЕ!!!
ИМУНИТЕТА ГО ПАЗИ ОТ НАЙ-ЛОШОТО.АКО НЕ ГО ПРЕИЗБЕРАТ ЩЕ ХОДИ С КАЛАШНИК И ЦЯЛ САНДЪК С АМУНИЦИИ.
  Добави Коментар
Израел удари високопоставени ирански военни лидери Засегнати са ключови фигури в иранската сигурност В Шри Ланка обяви всяка сряда ще е почивен ден, за да се пести гориво Правителството предприема мерки за справяне с евентуален недостиг на гориво, причинен от войната в Иран
Апелативният съд възобнови делото за предсрочното освобождаване на Брендо Според съда, първоинстанционният съд трябва да продължи производството и да се произнесе по същество. Тир разсипа товара си и блокира Прохода на Републиката Инцидентът на международния път край село Пчелиново доведе до временно затваряне на пътя
Димитър Николов: "Скъпи социални работници, бъдете опора и светлина за нуждаещите се в трудни моменти!" Кметът на Бургас изрази благодарност към социалните работници по повод световният им празник  Заплахата от хиперзвукови ракети: какви шансове има България за защита? Paзpaбoтĸa e нa ĸoмпaниятa Сhіnа Аеrоѕрасе Ѕсіеnсе аnd Іnduѕtrу Соrроrаtіоn (САЅІС), ĸaтo ce явявa eĸcпopтнa вepcия нa пpoтивoĸopaбнaтa YЈ-12.
Ремонт ще затрудни движението в жк „Възраждане“ Затруднено ще е движението по кръстовището между улиците „Цар Калоян“ и „Пробуда“ в ж/к „Възраждане“ в Бургас на 17 и 18 март Новият върховен лидер на Иран с 3 милиардна финансова империя в Европа Моджтаба Хаменей контролира милиардни активи в Европа и Близкия изток, включително луксозни имоти в Лондон, съобщава Jerusalem Post
Земетресение с магнитуд 6 удари Куба Силният трус беше регистриран във вторник сутринта, епицентърът се намира на 15 км дълбочина Изтича крайният срок за регистрация на листи за изборите  Водачите на листите на основните партии вече са обявени, ЦИК ще изтегли номерата за участие утре
Шофьори на линейки в Бургас излизат на протест срещу глобите за превишена скорост и червен светофар Протестиращите твърдят, че не получават подкрепа от институциите, въпреки срещите и обещанията за решаване на проблема Атакувано е посолството на САЩ в Багдад  Вълна от дронове и ракетни нападения срещу дипломатическата мисия в Ирак, Израел с нови удари по Иран и Хизбула