Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Поставят модерно видеонаблюдение и WIFI от моста до кв. Сарафово

Ключови думи: видеонаблюдение, моста, wifi, кв. сарафово

Община Бургас започна изграждане на видеонаблюдение по алеята от Моста до квартал Сарафово, която е една от най-посещаваните зони в града от пешеходци и колоездачи. Това е поредното надграждане на системата от камери, която изпълнява превантивна дейност срещу извършването на противообществени прояви и увреждането на имущество. По протежението на крайбрежната алея от Моста до Сарафово ще бъдат поставени 40 устройства за наблюдение, които разполагат със специален филтър за снимане и през нощта.

Осигуряването на добър видеоматериал от камерите и през тъмната част от денонощието ще повиши нивото на сигурност и възможността за по-бързото разкриване на престъпления и вандалски прояви. Едновременно с поставянето на камерите се монтират и WiFi устройства за безплатен интернет.

Така посетителите на крайбрежната алея ще разполагат с добра интернет връзка, докато правят своята разходка сред природата. В момента в Бургас са монтирани над 900 камери, които са част от системата за видеонаблюдение в града. Те са разположени на обществени места, където се събират много граждани, възлови кръстовища, улици, детски и спортни площадки, училища, важни културно-исторически обекти.

Благодарение на системата за видеонаблюдение на Община Бургас са разкрити извършителите на много противообществени прояви, при които е повредено или унищожено имущество. Амбицията на администрацията е да продължи да разширява системата, с което да гарантира по-голяма сигурност и спокойствие на гражданите.

3
Коментара по темата
3.
Далавера
05.06.2020 14:41:29
Камерите щели да пазят самите себе си от вандали. Имуществото на барон Мюнхаузен по някой проект като боядисването на крайбрежната алея за велолалея, че после точене на пари за чистенето на боя, ама тя сама щяла да се изтърка и парите от всиките глупости пак в някой джоб.
2.
Попвълчев
05.06.2020 14:16:21
Няма добре, няма зле - Съгласен съм и 5000 да се даде за камерата стига да устойчива на вандалите и има висока резолюция. Сигурността,спокойствието, и респектирането на изродите нямат цена.
1.
ДОБРЕ ДЕ,...?
05.06.2020 13:32:37
Има ли някаде данни за цената за изграждане на тая мрежа от камери? Да не се окаже ,че камерата е 5 000лв.бройката,монтажа 200лева на брой,а фирмата да е на някой братовчед близък до властта?
  Добави Коментар
Намалете лошия холестерол с тези храни Боб, леща и ябълки може да помогнат Скалата с обръщение към украинския си двойник Иска един ден двамата да тренират заедно
Морското турне на дует „Келтик“ и Николай Киселов за Деня на поезията започва от Бургас Те ще представят свои песни в Галерия „Богориди“ в четвъртък, а ден по-късно ще пеят и във Варна Как да приготвите перфектната пица у дома: Лесна рецепта Чудна идея за хапване, която рядко някой ще пренебрегне
Идеалният партньор според зодията - най-добрите съвпадения за всеки знак Зодиите могат да предоставят полезни насоки Как да превърнете дома си в уютен оазис на комфорт и стил: Лесни стъпки Съчетание на функционалност и естетика
Гответе като професионалист: Основни правила Професионални техники, които ще повишат вашето готварско майсторство Официално: На 12 март в хижа "Петрохан" е забелязан дим Властите с изявление по казуса 
Магнат даде 200 милиона долара за частна писта, само избрани имат достъп Предлага дискретност и лукс, дизайнът е на легенда от Формула 1 Висшата лига наложи рекордна глоба на Челси, клубът я прие Санкцията надвишава 10 милиона паунда
Министър Трайков: Геополитическата нестабилност изисква още по-координирани усилия на ЕС Служебният министър на енергетиката взе участие в заседание на Съвета на ЕС по енергетика След фиаското с ЦСКА, Александър Томаш изплува отново, ето къде е Треньорът се отдаде на фитнес