Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Циганите, пребили командос, нападнаха ченгета в Пловдив

Ключови думи: цигани, пловдив, пребили командос, асен и борис пакетови

Братята роми Асен и Борис Пакетови, които почти разпалиха бунт в пловдивското село Войводиново, след като биха военния Валентин Димов на миналогодишния празник Богоявление, се забъркаха в поредна изцепка в Пловдив. На мушката на остроумните роми този път бяха служители на Първо районно, пише Plovdiv24.bg.

Случката е от 29 април. По това време трафикът в Пловдив се регулираше от 13 КПП-та, но братята Пакетови явно са имали работа в Пловдив, та се оказали на булевард "Никола Вапцаров“ в квартал "Кючук Париж". Двамата се разхождали без задължителните по това време маски и веднага били забелязали от служители на Първо РУ.

Униформените ги поканили в районното, където им извършили проверка и им взели личните карти – документите на ромите били повредени и не следвало да бъдат използвани повече, а младежите трябвало да си извадят нови. Двамата се ядосали от полицейската проверка и проблемите с личните карти и решили да сътворят грозна сцена пред полицаите и гражданите.

На излизане от районното Борис започнал да крещи на висок глас: "Ще видите, нещастници, кои сме ние! Сега ще се обадим на другите! Вие ще видите, смешници, днес ви уволних аз“. Брат му Асен не останал по-назад и започнал да крещи: "От утре сте уволнени, нещастници! Ще извикам баща ми и той ще ви уволни, защото сте смешни!“.

Заканите били адресирани към органите на реда и в присъствие на намиращи се по същото време на посоченото място граждани. Заради отношението си, двамата получили актове по Указа за борба с дребното хулиганство. След това отново били дадени на съд.

Пред магистратите двамата заявили, че поведението им не било по никакъв начин провокативно и не налагало полицейска намеса. Затова бил разпитан и служителят, който им написал актовете и потвърдил това, което се е случило.

Съдът повярвал на полицая и сметнал, че казаното от ромите е само опит да се защитят и да отърват наказанието. Тъй като братята са криминално проявени,  отличават се като личности с висока степен на обществена опасност, но пък са трудово заети, съдът им наложи глоби по 300 лева на калпак.

Припомняме, че двамата се разминаха с условни присъди за побоя в село Войводиново - 3 години с 5 години изпитателен срок за Асен Пакетов и 1 година с 3 години изпитателен срок за Борис Пакетов.

6
Коментара по темата
6.
Потрес
12.05.2020 15:36:39
Да ти е... и циганската държава всички да седят мирно на една шепа гнусни мангали само защото някой после трябва да гласува зя ГЕРБ.Евала Бойко ти си най противния човек в тая циганска държава
5.
Пламен
12.05.2020 14:51:12
Другият път им пратете полицайки, че им се е дое"бало вече. Стига с тези мачовци - барети, рейнджъри, балетисти. Белким няма откровенни кур"ви (женски пол! то от другите бол) в пловдивското окръжие на МВР?
4.
Бай Колю
12.05.2020 14:49:51
Тез орки, до кога ще безчинстват? Що, не им наместихте чакрите в районното?
3.
..
12.05.2020 13:48:51
Трябва полицаите да бъдат ограмотени с инструкцията за "работа" с малцинствата от 1980г. Никакви проблеми няма да имат с циганите.
2.
Кво ги
12.05.2020 13:42:47
Жалите Ко ги бявитеcc Тея грозни чакали заровете ги Тея грозни мангали
1.
Без име
12.05.2020 13:13:56
Егати "държавата" , удушена от еврог. йски ценности и "съд " на абонамент при сорос.
  Добави Коментар
Прост и евтин трик със сол прави чудеса по време на пране Този трик е особено полезен за тези, които искат да удължат живота на любимите си дрехи, без да използват агресивни химикали Брутално! Отвлякоха и пребиха жестоко глухоням Той е настанен с травми в плевенска болница
Президентът: Недопустимо е в 21 век да има „работещи бедни“ Йотова подчерта, че са нужни „смели и грамотни политици“, които не само на думи, а с действия да гарантират достойни условия за труд и доходи 150 години от избухването на Априлското въстание Апостолите и загиналите във въстанието остават в българската история не като мъченици, а като герои
3 зодии пред тежко изпитание, предстоят съдбоносни решения Според астрологични прогнози това ще бъде период, в който прибързаните решения могат да доведат до грешки, а търпението и разумът ще бъдат ключът към успеха Всички говорят за този полицай (СНИМКА) Униформени обезопасиха оживен булевард и избутаха повреден автомобил извън активната лента
Тръмп нарече Чарлз Трети „най-страхотния крал от всички“ Имаме нужда от повече хора като тях в нашата страна, каза още американският президент Новият върховен лидер на Иран заплаши да отговори на всяка американска атака От началото на април е в сила споразумение за прекратяване на огъня между Иран и САЩ, но преговорите за уреждане на конфликта са в застой
Почина голям художник, предизвикал скандал с провокативни творби (СНИМКА) Базелиц е сред най-значимите фигури в следвоенното европейско изкуство и е известен с характерния си стил Красиви имена черпят днес Почитаме св. Тамара - грузинска царица канонизирана за светица от Православната църква
Честваме 1 май - Денят на труда. Каква е историята на празника След края на комунистическия режим през 1989 година Първи май продължава да е официален и неработен ден Посрещаме май с облачно и студено време Прогноза за времето - 1 май, петък