Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

В Австралия тестват антипаразитен препарат срещу COVID-19

Ключови думи: Австралия, коронавирус, новини

Съвместно проучване на специалисти от Австралийския университет Монаш и Изследователския институт за инфекции и имунитет Дохърти доказа ефективността на антипаразитния препарат ивермектин в борбата с коронавируса. Това съобщиха от пресслужбата на университета, отбелязвайки, че доклад за работата на учените е публикуван в списанието „Antiviral Research“, пише Dariknews.bg.

Резултатите от лабораторно изследване, проведено в Кралската болница в Мелбърн, показаха, че добре познатото и достъпно антипаразитно средство ивермектин спира развитието на вируса SARS-CoV-2 в клетъчната мембрана за 48 часа.

„Установихме, че дори една доза от препарата, която не е токсична за клетките, може почти напълно - на 99,98% - да унищожи вирусната РНК за 48 часа и значително да намали концентрацията на вируси в околната среда за 24 часа“, казва водещият автор на изследването, д-р Кайли Уогстаф от училището по биомедицина в австралийския университет.
Според експерта досега ефективността на препарата е доказана само в лабораторни условия и изисква потвърждение в на клинични тестове.

"Ивермектинът в момента е много широко използван в целия свят и се счита за безопасно средство, но трябва да разберем дали дозировката, която може да се използва за хора, ще бъде ефективна в борбата с коронавируса. Това е следващата ни стъпка", обясни Уогстаф.

Изследователите отбелязват, че механизмът, по който ивермектин действа върху вируса, е неизвестен. Предполага се, че ефективността му се основава на способността му да потиска въздействието на вируса върху клетъчния имунитет.

Пресслужбата на университета подчерта, че въпреки доказаната си лабораторна ефикасност, ивермектин все още не може да се използва за лечение или профилактика на COVID-19 при хора. Използването на този препарат в борбата срещу коронавирусната инфекция в бъдеще зависи от резултатите от предклиничните и клиничните тестове, по време на които ще бъде доказана неговата ефективност и безопасност, както и ще се определи дозировката, която може да потисне вируса в човешкото тяло.

Ивермектин – лекарствено средство, антипаразитен препарат, се използва за лечение на хора и домашни животни от ендо- и ектопаразитни заболявания. За откритието на инвермектин е присъдена Нобелова награда за физика и медицина за 2015 г.

1
Коментара по темата
1.
бургазлия
09.04.2020 16:52:01
Ами то жена ми ми вика ,че съм говедо,аз я сравнявам с коза,значи може да се лекуваме с този илач.
  Добави Коментар
Направи гръмко изказване за Русия От Кремъл отдавна искат мир, твърди Лукашенко Новият папа е голям фен на... Лъв Четиринадесети е привърженик на италианския Рома
Много се харесват Памела Андерсън и Лиъм Нийсън - това ли е новата звездна двойка? Преследва я маниак Мъж тормози Анистън
Продават на загуба Бившата двойка иска да се отърве от имение Спират им парите? Скандал със Семен Новиков и Кирил Милов
Притеснителна информация за Варна Наркотици отведоха трима в арестите Извънредно: Крум Зарков се оттегля като секретар на президента Причината е идеята за референдум за еврото
Задава ли се потоп в областите Бургас и Ямбол  BG-ALERT с предупреждение за опасност Див екшън в Перник Четирима младежи са задържани
Голям проблем с водата в... Село Полковник Серафимово Гръмна бомба за него Ще води "белия балет"