Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Дрогиран измамник всява паника, лъже за стотици заразени с коронавирус

Вътрешният министър Младен Маринов разкри, че е арестуван измамник в Пловдив, който всявал паника в социалните мрежи. В дома му са намерени наркотици
Ключови думи: Измамник коронавирус, измама коронавирус, наркотици измамник, Младен Маринов, измамник Пловдив, измамник коронавирус Пловдив, коронавирус Пловдив, новините на бТВ, Тази сутрин

Измамник от Пловдив е арестуван, след като разтръбил в социалните мрежи, че има много заразени българи с коронавирус, но властта криела това. В него са открити и наркотични вещества, каза вътрешният министър Младен Маринов в „Тази сутрин“ по бТВ.

„В Интернет се разпространява информация за много заразени с коронавирус. Имахме такъв случай за подривна дейност с колегите от ДАНС и от ОД на МВР в Пловдив. Задържан е измамника. Той твърди, че в учебно заведение има 100 заразени, но ръководството на заведението криело. В такава ситуация може да доведе до напрежение сред общността“, предупреди министърът. 

В такава напрегната ситуация не бива да си играят със страховете на хората, добави той.

Маринов разкри, че все още има авантюристи, които не спазват мерките срещу коронавируса. Събират се на различни места, включително и в домашни условия, уточни той.

„Провеждаме срещи с различни общности, обясняваме на лидерите за опасността, защото хората в махалите не разбират, че може да пламне целия квартал“, заяви министърът. 

„Телефонни измамници пък се опитват да използват създалата се ситуация с коронавируса. Те действат по познати вече схеми, като се опитват да убедят наивни граждани, че техни близки са диагностицирани с COVID-19 и се нуждаят от скъпо лекарство или пари за болнично лечение“, предупреди той.

„Измамниците се представят за служители от РЗИ и лъжат хората, че трябвало да обезпаразитят домовете им. В този момент страхът им притъпява бдителността и чувството за сигурност“, обясни министърът.

Шест досъдебни производства за неспазена карантина е образувала полицията, разкри Младен Маринов. Пет случаи на неспазване на карантината са установени в София, 1 в Монтана и 1 във Варна. Нарушителите са били върнати в домовете им.

Той припомни за промените в Наказателния кодекс, които предвиждат до 5 години лишаване от свобода и глоба до 5 000 лева. Всички, които имат карантина, да я спазват, за да не се стига до прилагане на чл. 355, призова Маринов.

Към момента около 400 са лицата поставени под карантина у нас, а МВР е мобилизирало допълнителни екипи, за да следи дали изолацията се спазва.
 

2
Коментара по темата
2.
До 1 Гошо Петров
16.03.2020 15:18:34
Да не е ХХриса вируса?
1.
Гошо Петров
16.03.2020 12:00:18
И тука в Бургас има един такъв от гаден произход, живее в една смърдяща панелка.
  Добави Коментар
Тръмп ще изпрати в Европа представител за преговори за Украйна, ако има реален шанс за мир Президентът е изключително разочарован от двете страни във войната, каза неговата говорителка Безсилни ли сме, ако онлайн продавачът изчезне Вижте как да се предпазите от измами в интернет
Постен и здравословен шоколадов мус от три съставки – копринено гладък и изненадващо вкусен Фурмите осигуряват естествена сладост, кокосовото мляко дава копринена текстура, а хубавото какао – дълбок, богат шоколадов вкус Как да почиваме 16 дни покрай празниците Това може да се постигне само с 4 дни отпуск заради еврото
Какво да очакваме от огледалната дата 12/12 На 12/12 можем да активираме нашата лична енергия, да започнем да гледаме на живота с повече любов Излезе книгата на Любо Пенев Любо разкрива, че преди да премине във Валенсия през късното лято на 1989 година, е бил пред трансфер в друг много известен западноевропейски отбор
Пътник се опита да отвори вратата на самолета по време на полет Никой не е пострадал и самолетът е кацнал безопасно Британски медии виждат в оставката на Желязков "хроничната политическа нестабилност" Масови протести, корупционни обвинения и страхове около еврото, по този начин чуждите издания правят мрачен портрет на България след политическия срив
Как да се предпазим от фалшиви обяви за вили под наем Когато цената е много под средната за сезона, това обикновено е знак за измама Синдикати с акция пред парламента със списък от въпроси към депутатите за бюджета Профсъюзите твърдят, че прекриеният бюджет е по-добър вариант от удължителен Закон на бюджета
Оставката на кабинета - изненада или стратегия? Политолози и анализатори с ключови коментари Страната влиза в нов цикъл на несигурност, но и в огледало на дълбоки разломи и то между поколения,между власт и общество.  Драго Чая с изповед: Сега можеше да имам 30-годишно дете Въпреки липсата на деца, Драго категорично подчертава – сам не е