Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Коронавирус у нас няма, но българско семейство прието във ВМА след контакт с болни в Италия

Приетите във ВМА болни са гостували на свои приятели два дни и след като се прибрали, италианците им се обадили, за да им кажат, че са с коронавирус, каза проф. Венцислав Мутафчийски
Ключови думи: Коронавирус болни, ВМА коронавирус, семейство коронавирус, Венцислав Мутафчийски

В България все още не е регистриран случай на заразен с коронавирус, но във ВМА е прието семейство със съмнение за болестта. Това каза на брифинг председателя на Националния оперативен щаб проф. Венцислав Мутафчийски.

„Семейството е от София. Имало е близък контакт преди 10 дни с друго семейство от Италия. Приятелите им са били любезни да ги уведомят, че са се разболяли с коронавирус. Обадили са да им кажат лошата новина, след като сънародниците ни се прибрали в родината“, уточни шефът на ВМА.

„Българите, които са настанени в болницата за наблюдение, са били на гости за два дни в Италия. Не знаем дали са заразени, но са приети във ВМА. Имат минимални грипоподобни оплаквания“, добави професорът. 

„9 души са приети във ВМА през това денонощие. Двама курсанти, които са били около месец в Торино на обмен от Военното училище във Велико Търново, ще бъдат под карантина. Те нямат оплаквания“, добави той.

Днес в късния следобед ще са известни резултатите на семейството, което е било в контакт с болни в Италия, заяви ген. Мутафчийски.

Той предупреди, че епидемията се разраства. 93 100 души в света с вируса към 6 часа тази сутрин. Смъртните случаи са 3203. Новите са 39 за това денонощие. 50 972 пациенти са се възстановили напълно и са изписани. 

„В Хърватия има 9 заразени с коронавирус, в Гърция - 7, в Румъния - 4, а в Северна Македония - 1.  Същите мерки за контрол като на идващите от Италия ще се прилагат вече и спрямо пристигащите от Южна Корея и Иран“, каза още ген. Венцислав Мутафчийски.

7
Коментара по темата
7.
Marinero
04.03.2020 16:57:10
Лидке, това 3,3% от къде го взе? По официални данни в над 70 страни има общо 94155 болни от които оздравели около 50977 и умрели 3220. Сега смята се лесно оздравели/умрели = 6.3%. Остатъка от 43178 души които са заразени и боледуват не участва защото никой още не знае какво щв се случи. Дано оздравеят хората та да падне индекса, но за сега данъка е 6.3% а от сезонния грип пак по официални данни смъртноста е под 0.6% (0.1-0.6). Дори и твоите данни да са вярни разликата пак е огромна и при глобална епидемия ще се изрази в милиони повече. Така, че не ми говори, че не е страшно. Не съм паника - каквото такова но цифрите имат значение ако можеш да смяташ.
6.
Лидка
04.03.2020 15:47:26
Maronero,
смъртността от корона е около 3.3% засега, а от грип варира около 1%.
Къде видя 60 пъти разлика, е мой?
5.
ХХ 3
04.03.2020 10:32:53
Неук бастунджия.
4.
Неа
04.03.2020 10:25:54
Абе може ли толкова кухи пърчета да има бе ?
3.
ХХ
04.03.2020 10:08:54
напълно безотговорно поведение на семейството.
жалко, че държавата се гърчи да харчи пари за малоумници.
2.
Marinero
04.03.2020 09:59:14
Ама хич не е страшно, обикновенно грипче според правителствената пропаганда, само дето е около 60 пъти по смъртоносно от сезонния грип и това по официалните данни.
1.
Лидка
04.03.2020 09:28:38
Не е нещо твърде страшно вирусът, но все още нямаме нито етиологично лечение, нито ваксина. Мои познати отмениха пътуване до Милано поради всички скорошни обстоятелства. Меко казано е тъпо да гуляете из коронясани райони, а после "Аа, кой ми с*а в гащите"
  Добави Коментар
Израел забранява „Лекари без граници“ да работят в Газа Заради отказ да предоставят списък със служителите си Бургас приветства премиерата на филма "Нас, които ни няма" Режисьор е бургазлийката Габриела Бозова 
Гала се поболя заради рака на дъщеря си Най-вероятно звездата е под постоянно напрежение заради тежката диагноза на младата майка Натали Трифонова обяви блестящото си завръщане След месеци на подготовка за най-важната роля в живота ѝ – майчинството, чаровната синоптичка сподели, че отново ще се качи на сцената като Улла в мюзикъла „Продуцентите“
Президентът Йотова призова за край на политическото опиянение и фокус върху бъдещето на България В село Делчево вицепрезидентът подчерта значението на труда, традициите и обединението за просперитета на страната Цола Драгойчева за смърните присъди от Народния съд: Никога не бях спала толкова добре, както в утрото на екзекуциите 1 февруари е обявен за Ден на признателност и почит към жертвите на комунистическия режим от Министерския съвет на Република България с решение № 37 от 20 януари 2011 г.
Пазете се от това изчадие Думите са на големия Георги Христов АПИ съобщава за временно ограничено движение в няколко прохода 290 снегорина обработват републиканските пътища при зимни условия
Джип се вряза в заведение, по чудо няма тежко пострадали Жена, която е обядвала е ударена, но съвсем леко  Мартин Пенчев влезе в мейнстрийма с интересно предложение - оставяш телефона си на бара и получаваш 20 % намаление Мярката е въведена в неговия ресторант
Какво се случи с руските моряци, задържани от военни на САЩ Максим Карпенко с разказ от първо лице Опасно време по Черноморието: Очакват се вълни до 4 метра Не подценявайте времето